Sunday, June 16, 2024
Home / PARTNER MK  / Maski w kremie, czy płacie – jaką wybrać?

Maski w kremie, czy płacie – jaką wybrać?

Czy lepszym rozwiązaniem będzie maska w kremie, czy może w formie płatu nakładanego na twarz?

maska na twarz

Bez względu na to, czy wybieramy maskę w kremie, czy też decydujemy się na nowoczesną jej odmianę – maseczkę w płacie, sposób przygotowania skóry jest taki sam / fot. pixabay

Codzienna pielęgnacja twarzy to nie tylko odpowiednie jej oczyszczenie mydłem i tonikiem do twarzy. To także regularne stosowanie odpowiednich maseczek, które w zależności od składu również oczyszczają, nawilżają czy rozświetlają skórę. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele produktów z tej gamy o różnorodnym przeznaczeniu. Przy podejmowaniu decyzji o wyborze odpowiedniego kosmetyku należy zwrócić uwagę na potrzeby naszej skóry i zdecydować, czy lepszym rozwiązaniem będzie maska w kremie, czy może w formie płatu nakładanego na twarz?

 

Maseczki na twarz w kremie

Jako, że są dużo dłużej dostępne na rynku to są również o wiele bardziej znane wśród pań, które stosują maseczki w codziennej pielęgnacji. Ich zdecydowaną zaletą jest wydajność. Zawartość tubki lub saszetki można wykorzystać podczas kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych, jeżeli nie zużyjemy całości opakowania jednorazowo. Co więcej wśród oferty masek w kremie znajdziemy te z drobinkami peelingującymi, aby zrobić masaż połączony z usuwaniem martwego naskórka.

Maseczka na twarz w płacie

Alternatywą dla tradycyjnych maseczek nakładanych na twarz w formie kremu są te w formie płatu. Bawełniana, delikatna tkanina nasączona jest specjalnie opracowanymi kompleksami składników, które maja na celu odpowiednio pielęgnować skórę. Wśród masek w płacie znajdziecie te typowo nawilżające, odmładzające, rozjaśniające i wiele innych. To bardzo wygodna forma produktu, która bez zbędnego brudzenia rąk pozwala na pielęgnację twarzy w domu, czy podróży.

Maska na twarz – przygotowanie do aplikacji

Bez względu na to, czy wybieramy maskę w kremie, czy też decydujemy się na nowoczesną jej odmianę – maseczkę w płacie, sposób przygotowania skóry jest taki sam. Należy ją dokładnie umyć specjalnym płynem do mycia twarzy, oczyścić za pomocą toniku do twarzy i dokładnie osuszyć. Po aplikacji wybranego typu maseczki należy utrzymywać ją na skórze przez ok 15-20 minut, chyba że opis sposobu użycia produktu mówi inaczej. Informacje o maseczkach i sposobach aplikacji możecie znaleźć na https://skin79-sklep.pl/category/430-maski. Po zakończeniu zabiegu z maseczką należy pozostałości zmyć z twarzy lub wklepać opuszkami palców. Wszystko uzależnione jest od tego, jakie było jej przeznaczenie.

Stosuj maseczki na twarz regularnie

Kluczowe w procesie pielęgnacji twarzy jest regularne stosowanie dobrze dobranych produktów. Warto zdecydować się na markowe maseczki, sprawdzone przez inne użytkowniczki. Dobrze wybrany produkt i częste stosowanie maseczek pozwoli zachować zdrową, odświeżoną i odmłodzoną skórę twarzy!

źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • wera 15 marca, 2020

    JA uwielbiam takie w płacie. Ostatnio jestem fanką maski regenerującej w płacie 3D Crazy Mask Bielendy takiej z lewkiem. Rozczula mnie jej design i kolor, a przy tym świetnie regeneruje naskórek.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ