Thursday, July 18, 2024
Home / PARTNER MK  / Maska keratynowa ‒ jak działa i dlaczego warto z niej skorzystać?

Maska keratynowa ‒ jak działa i dlaczego warto z niej skorzystać?

Kiedy trzeba przywrócić włosom pierwotną moc i piękno

maska keratynowa Miasto kobiet portal dla kobiet

grafika: materiały prasowe

Działania upiększające lub inne modyfikacje długości, struktury lub barwy włosów to duże wyzwanie dla ich ogólnej kondycji ‒ szczególnie, jeśli właścicielka lub właściciel decyduje się na częste zmiany w wyglądzie swojej fryzury. Warto zadbać o rozwiązania, pozwalające na odbudowę włosów i zapewniające im jak najlepszą kondycję. Maska keratynowa jest jednym z nich

 

Dlaczego keratyna jest tak ważna dla zdrowych włosów?

Jeśli chcemy nadać swoim włosom blask i lśniącą strukturę, niezależnie od liczby i zakresu zmian, jakimi je dotychczas poddawaliśmy, doskonałym preparatem do tego celu będzie maska keratynowa. Zgodnie z nazwą, jej kluczowym składnikiem jest keratyna, czyli odmiana białka odpowiadająca za kształtowanie prawidłowej, jednolitej i silnej struktury włosa. Niedobory tego składnika mogą wiązać się z występowaniem ubytków, prowadzących do łamliwości i wypadania włosów, a także rozdwajania końcówek i utraty ich blasku.

Warto wiedzieć, co może prowadzić do takiego stanu rzeczy. Najlepiej,  zanim jeszcze zauważymy u siebie np. pogorszenie kondycji włosów. Zastosowanie w odpowiednim czasie najlepszego preparatu do tych celów, jakim jest maska keratynowa, to gwarancja szybkiego odzyskania pełni blasku i mocy włosów. I to niezależnie od strat, jakie wywołało stosowanie np. prostownic czy lokówek, a także kręcenie czy farbowanie.

Czym jest maska keratynowa i jak działa?

O sile maski keratynowej stanowi hydrolizat keratyny, który pozytywnie wpływa na nasze włosy na wielu polach. Cząsteczki w skuteczny sposób uzupełniają ubytki w naruszonej strukturze włosa, powodując nie tylko ich odbudowę, ale i wzmocnienie, uodpornienie na łamanie i wypadanie. Zbilansowana ilość wody zapewnia miękkość i łatwość przy np. rozczesywaniu.

To nie wszystko ‒ maska keratynowa zapewnia również doskonałe efekty wizualne, czyniąc włosy gęstszymi i wyraźnie zwiększając ich objętość. Właściwości te są możliwe do zachowania dzięki korzystnemu wpływowi maski keratynowej również na nawilżenie struktury każdego z włosów. To poprawia ich sprężystość i ułatwia stylizację.

W jaki sposób stosować maskę keratynową?

Stosowanie maski keratynowej jest wyjątkowo proste. Z łatwością można włączyć tę czynność do codziennej rutyny, dotyczącej porannej lub wieczornej pielęgnacji ciała. Przyjrzyjmy się kluczowym zagadnieniom, które warto znać szczególnie w przypadku stosowania tego preparatu po raz pierwszy.

  • Maska keratynowa zawsze powinna być nakładana na świeżo umyte, dokładnie wyczyszczone włosy, wolne od wszelkich preparatów stylizacyjnych, jak lakiery czy żele.
  • Preparat należy delikatnie, w umiarkowanej ilości, nałożyć na wilgotne włosy, delikatnie i równomiernie wcierając maskę w ich strukturę. Nie należy zapominać o nacieraniu również skóry głowy.
  • Po nałożeniu maski należy odczekać  20-30 minut (w zależności od zaleceń producenta konkretnego preparatu), a następnie delikatnie usunąć maskę keratynową ze struktury włosów i skóry głowy poprzez delikatne spłukiwanie umiarkowanie ciepłą wodą.

Maska keratynowa ‒ korzystaj ze sprawdzonych preparatów!

Wybierając maskę keratynową, warto zadbać o sprawdzony preparat, który dzięki odpowiedniej recepturze pozwoli nie tylko wydobyć jak najwięcej z jego pozytywnych działań, ale i zapewni satysfakcjonujące rezultaty już po jednym zastosowaniu. Doskonałym przykładem jest Maska keratynowa do włosów zniszczonych Xtense Code.

Poza zbilansowaną ilością keratyny, która pozwoli zapewnić jak najlepszy zakres odbudowy struktury włosa, maska zawiera w sobie także unikalną kompozycję wyciągów z 12 roślin takich, jak nagietek, nasturcja, bluszcz pospolity czy szałwia lekarska, a także olejek eteryczny ze skórki cytryny. Pozwalają one na umocnienie struktury cebulek i jak najszybsze uzupełnienie ubytków w powłoce włosa.

Zobacz także: Szampon na porost włosów

To nie wszystko! Inną ważną pozycją na liście naturalnych składników maski keratynowej Xtense Code jest masło shea, które dodaje blasku i siły matowym włosom, a także estry olejku jojoba, które z kolei zapewniają nawilżenie i trwałość włosów farbowanych. Maska keratynowa w TV Okazje to w końcu produkt uniwersalny!

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ