Thursday, June 20, 2024
Home / PARTNER MK  / Masaż Wrocław. Jakie są zalety masażu relaksacyjnego?

Masaż Wrocław. Jakie są zalety masażu relaksacyjnego?

Masaż ‒ dobrodziejstwo znane tak długo, jak istnieje człowiek

masaż kamieniami

Masaż kamieniami to jedna z odmian masażu relaksacyjnego / fot. Prostock Studio, Envato Elements

Jak często w ciągu dnia odczuwasz zmęczenie? Pod wieczór, po dniu pełnym wrażeń? W południe, choć jeszcze nie udało Ci się wykonać wszystkiego, co masz na swojej liście zadań? A może od samego rana towarzyszy Ci uczucie, które skłania Cię do przekładania momentu wstania z łóżka w nieskończoność? Pomoże masaż

 

Czasem patrzysz w lustro i widzisz twarz niemal obcą. Znużoną, poszarzałą, bez krzty energii. Wiesz, co jest przyczyną? Nie pozwalasz sobie na relaks. Nie wpisujesz go w swój plan dnia. Co gorsza, być może kojarzy Ci się on z brakiem produktywności. Tymczasem właśnie od tego, jak wypoczywasz, zależy Twoja efektywność podczas codziennych obowiązków. Profesjonalny masaż warto więc wpisać w swój grafik każdego tygodnia.

Masaż Wrocław. Masaż relaksacyjny a masaż leczniczy

W masażu klasycznym można wyróżnić dwa główne nurty. Masaż leczniczy może Ci się kojarzyć dość nieprzyjemnie, choć bywa koniecznością. Jest on wykonywany przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów, a relaksacja jest tylko jednym z jego elementów. Masaż tego typu poleca się osobom, które cierpią na różnego rodzaju dolegliwości bólowe, głównie w obrębie kręgosłupa. Praca fizjoterapeuty skupia się na ich zmniejszeniu poprzez rozgrzanie mięśni i wyeliminowanie napięć.

W masażu relaksacyjnym nie ma miejsca na bolesne oklepywanie. W tym przypadku masażysta ma na celu wprowadzić Twoje ciało i umysł w stan pełnego komfortu i relaksu. Masażowi relaksacyjnemu może towarzyszyć delikatna muzyka i przyjemny zapach kosmetyków, świec czy olejków. Wszystko po to, by udało Ci się zapomnieć o stresie i doświadczyć bycia w centrum skupionej uwagi, gdy nikt niczego od Ciebie nie wymaga.

Czy relaks to jedyna korzyść z wizyty w gabinecie masażu Wrocław?

Zdecydowanie nie. Masaż relaksacyjny pomaga oczywiście zachować higienę psychiczną i nabrać sił do mierzenia się z wyzwaniami. Jednak masowanie ma znacznie bardziej pozytywny wpływ na całe ciało. Efektem nie jest wyłącznie chwilowe rozluźnienie. Przykład? Masaż gorącymi kamieniami wpływa korzystnie na układ krwionośny i limfatyczny. A tym samym przyspiesza usuwanie z organizmu szkodliwych toksyn. Z kolei masaż bańką chińską może ułatwiać wychodzenie z przeziębienia, pobudzać przemianę materii i wzmacniać odporność. Pomaga również poradzić sobie z cellulitem i rozstępami. Dla odmiany dermomasaż ujędrnia skórę i wzmaga jej regenerację. Wpływa również na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej.

Jakie masaże może Ci zaproponować profesjonalny masażysta?

Prócz masaży wymienionych powyżej, możesz skorzystać z zabiegów, które są skierowane na konkretną partię ciała. Wystarczy wymienić liftingujący masaż twarzy, który bywa czasem nazywany liftingiem bez skalpela. Poprzez ugniatanie można bowiem rozluźnić te mięśnie, które odpowiadają za powstawanie zmarszczek. A jednocześnie wzmocnić partie mięśni, które przed nimi chronią. Masaż taki może także objąć szyję i dekolt.

Pełna oferta salonu masażu na pewno przyjemnie Cię zaskoczy. Ty decydujesz, na czym chcesz skupić się danego dnia. Mieszkasz w mieście, które w całej Europie jest uznawane za jedno z najlepszych miejsc do życia. Skorzystaj z tego. Wypróbuj relaksacyjny masaż we Wrocławiu i przekonaj się, jak wpłynie to na Twoje życie.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ