Tuesday, July 16, 2024
Home / POLECAMY  / Masaż nuru – japoński masaż ciałem. Co to jest?

Masaż nuru – japoński masaż ciałem. Co to jest?

Przeczytaj, co to masaż nuru i sprawdź, czy to opcja dla ciebie

Para leżąca nago

Masaż nuru to zabieg wywodzący się z Japonii. / fot. Adobe Stock

Wyobraź sobie, że twoja skóra natłuszczona jest jest olejem, a twój partner lub partnerka musuje cię swoim ciałem. Brzmi intrygująco? Poznaj masaż nuru. 

Co to jest masaż nuru

Masaż nuru wywodzi się z Japonii i jest masażem erotycznym, wykonywanym całym ciałem. Samo słowo „nuru” oznacza śliski.

Można go traktować jako przełamanie rutyny w życiu seksualnym. Nuru oferowany jest też przez niektóre gabinety masażu. Jego celem jest dostarczenie przyjemności i rozładowanie napięcia seksualnego w ciele.

W trakcie zabiegu dochodzi do szerokiego kontaktu fizycznego pomiędzy uczestnikami. Masaż nuru ciałem zazwyczaj zakończony jest aktem seksualnym, dlatego w niektórych krajach jest on zabroniony (jako komercyjna usługa, bo w domu, we własnym łóżku możesz korzystać z jego uroków bez ograniczeń). 

 

Olejek i ręczniki przygotowane do masażu.

Masaż nuru jest popularnym zabiegiem między innymi w Tajlandii. / fot. Pixabay

Japoński masaż nuru – na czym polega?

Jak wygląda masaż nuru. Na czym polega? Do wykonania masażu potrzebne jest olejek lub żel, który nadaje poślizg. Najlepiej zaopatrzyć się w preparat specjalnie przeznaczony do masażu nuru. Jego głównym składnikiem jest zwykle polisacharyd fukoidan z liści wodorostów brunatnych.

Japoński masaż nuru polega na masowaniu całym swoim nagim ciałem. Nałożony olejek powoduje, że ciało jest bardziej śliskie, a dotyk gładszy. Masaż należy wykonywać w wolnym tempie, najważniejsze jest, aby osoba masowana odczuwała przyjemność.

Masażysta używa wszystkich części swojego ciała. Co to oznacza w praktyce? Masuje nie tylko rękoma, ale także piersiami, brzuchem. nogami. W masażu nuru masowane i pobudzane są również strefy erogenne.

Zobacz koniecznie:
Jak uprawiać seks tantryczny i czym różni się od zwykłego seksu

 

Masaż nuru – urozmaicenie dla par

Masaż nuru w Polsce proponuje coraz więcej salonów masażu, z zastrzeżeniem, że są to salony masażu erotycznego. Można spotkać się z nim w krajach, które kojarzą się z seks-turystyką, np. w Tajlandii. Ale nuru jest przede wszystkim doskonałą opcją dla związku. Warto się jednak do niego przygotować, aby uniknąć zatłuszczenia łóżka i pościeli, czyli kupić np. specjalne prześcieradło lub dmuchany materac.
Masaż nuru dla par pozytywnie wpływa na życie seksualne. Pomaga zbudować więzi emocjonalne. W japońskiej kulturze panuje przekonanie, że masaż nuru dla dwojga wytwarza miłosną energię, która zbliża do siebie ludzi, a także poprawia jakość związku

 

Mężczyzna masujący plecy kobiety.

Masaż nuru pozytywnie wpływa na relację dwojga ludzi. / fot. Pixabay

Masaż erotyczny nuru – jak wzbogacić swoje życie seksualne?

Masaż erotyczny nuru pomaga urozmaicić życie seksualne parom, które odczuwają niedosyt w sypialni. Jest on bardzo dobrym pomysłem na „grę wstępną”, w celu podniecenia partnera czy partnerki. Istotny element podczas wykonywania masażu erotycznego stanowi atmosfera. Doskonałym sposobem będzie zapalenie świec, a także włączenie relaksacyjnej muzyki. Warto stworzyć sobie playlistę na tę okazję.

Zanim przeniesiecie się do sypialni, możecie (oczywiście w ramach możliwości) rozpocząć wieczór w łazience, biorąc wspólną kąpiel lub prysznic. Warto wzajemnie wykonać peeling ciała, dzięki któremu olejki użyte do masażu lepiej się wchłoną, a wasza skóra będzie jędrna i gładka

 – czytamy na stronie internetowej Dr. Max.pl

 

Do masażu nuru można użyć olejków ze słodkich migdałów, oliwek oraz pestek winogron, śliwek i moreli. Jednak najlepszą opcją są specjalne olejki i żele przeznaczone do nuru.

Masaż nuru pomaga lepiej poznać się własne ciało. Po takim zabiegu warto zrobić „mapę ciała” O co chodzi? Na kartce papieru trzeba narysować kontury swojego ciała. Następnie zaznaczyć wybranym kolorem fragmenty, których stymulacja sprawia przyjemność. Drugim kolorem pomalować części ciała, których dotykanie nie sprawia wam satysfakcji. Z kolei jeszcze innym kolorem zaznaczyć fragmenty, które chcielibyście, aby następnym razem były stymulowane, bo na przykład podczas ostatniego nuru dostrzegliście, że ich masowanie powoduje podniecenie.

Może też cię zainteresuje:
Co to jest lubrykant i do czego służy?

 

Masaż nuru – doznania kobiet

O czym należy pamiętać, jeżeli chodzi o masaż nuru dla kobiet? Zabieg ten powinno się zacząć od stymulowania górnej części kobiecego ciała. Na początek najlepiej zająć się masowaniem ramion i szyi. Warto wiedzieć, że kark i szyja to erogenne miejsca. Są one niezwykle wrażliwe na dotyk. Kolejno można skoncentrować się na pieszczeniu piersi oraz brzucha. Najlepszym sposobem na zakończenie masażu nuru jest stymulacja okolic intymnych kobiety zgodnie z jej preferencjami. Erotyczny masaż często skutkuje aktem seksualnym i orgazmem. 

 

Mężczyna wykonuje kobiecie masaż uszu.

Nuru dla kobiet oprócz „gry wstępnej” jest również niezwykle intensywnym doznaniem. / fot. Pixabay

 

Masaż nuru – co daje?

Podsumowując, nuru masaż może przynieść następujące korzyści zarówno w sferze fizycznej jak i psychicznej:

  •  zniwelowanie stresu
  •  poprawa jakości snu
  •  urozmaicenie życia seksualnego – zwiększenie ukrwienia narządów
  •  uruchomienie kończyn
  •  lepsze poznanie własnego ciała
  •  pozbycie się nieśmiałości 

 

Może cię zainteresuje:

Parowanie w trójkącie

 

Eryka Kawalec

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Anna Maria 27 października, 2022

    łała, tyle dobroczynnych właściwości – MEGA

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ