Thursday, December 1, 2022
Home / POLECAMY  / Masaż nuru – japoński masaż ciałem. Co to jest?

Masaż nuru – japoński masaż ciałem. Co to jest?

Przeczytaj, co to masaż nuru, aby dowiedzieć się, na czym polega różnica

Kobieta w salonie masażu.

Masaż nuru to zabieg wywodzący się z Japonii. / fot. Pixabay

Co to jest masaż nuru? Na pierwszą myśl wydaje ci się, że to klasyczny, znany wszystkim masaż wykonywany w spa? Otóż nie. Nuru masaż to nieco inna technika

 

Masaż nuru wywodzi się z Japonii. Samo słowo „nuru” oznacza śliski. Jest to masaż erotyczny wykonywany nagim ciałem. Ma on na celu pozbycie się napięcia seksualnego w ciele. W trakcie zabiegu dochodzi do uzyskania szerokiego kontaktu fizycznego pomiędzy uczestnikami. Masaż nuru ciałem zazwyczaj prowadzi do aktu seksualnego, dlatego w niektórych krajach jest on zabroniony.

 

Olejek i ręczniki przygotowane do masażu.

Masaż nuru jest popularnym zabiegiem między innymi w Tajlandii. / fot. Pixabay

 

 Japoński masaż nuru – na czym polega?

Z pewnością nasuwa się pytanie, jak wygląda masaż nuru. Na czym polega? Do wykonania masażu niezbędny jest specjalny żel przeznaczony do tego zabiegu. Do jego składników należą minerały, rumianek i azulen oraz siarczanowy polisacharyd fukoidan. Ten ostatni stanowi główną zawartość żelu, który masażysta nakłada na siebie. Japoński masaż nuru polega na masowaniu klienta całym swoim nagim ciałem. Nałożony olejek powoduje, że ciało jest bardziej śliskie, a dotyk gładszy. Masaż należy wykonywać w wolnym tempie, najważniejsze jest, aby klient odczuwał przyjemność. Masażysta używa wszystkich części swojego ciała. Co to oznacza w praktyce? Masuje nie tylko rękoma, ale także piersiami, nogami. W masażu nuru jest zwyczajne, a nawet konieczne masowanie i pobudzanie stref erogennych.

 

Zobacz też:

Masaż limfatyczny nóg – w czym może ci pomóc?

 

Masaż nuru – urozmaicenie dla par

Myślisz, że nuru wykonuje się tylko w salonie masażu? Nic bardziej mylnego. Zabieg ten jest również doskonałą opcją dla związku. Przeprowadzanie takiego masażu świetnie sprawdza się w łóżku czy na dmuchanym materacu. Masaż nuru dla par zdecydowanie pozytywnie wpływa na życie seksualne. Przede wszystkim pomaga zbudować więzi emocjonalne. W japońskiej kulturze panuje przekonanie, że masaż nuru dla dwojga wytwarza miłosną energię, która zbliża do siebie ludzi, a także poprawia jakość związku.

 

Mężczyzna masujący plecy kobiety.

Masaż nuru pozytywnie wpływa na relację dwojga ludzi. / fot. Pixabay

Masaż erotyczny nuru – jak wzbogacić swoje życie seksualne?

Wiadomo, że masaż erotyczny nuru pomaga urozmaicić życie seksualne parom, które odczuwają niedosyt w sypialni. Jest on bardzo dobrym pomysłem na „grę wstępną” w celu podniecenia partnera czy partnerki. Istotny element podczas wykonywania masażu erotycznego stanowi atmosfera. Doskonałym sposobem będzie zapalenie świec, a także włączenie relaksacyjnej muzyki. Warto stworzyć sobie playlistę na tę okazję.

 

Zanim przeniesiecie się do sypialni, możecie (oczywiście w ramach możliwości) rozpocząć wieczór w łazience, biorąc wspólną kąpiel lub prysznic. Warto wzajemnie wykonać peeling ciała, dzięki któremu olejki użyte do masażu lepiej się wchłoną, a wasza skóra będzie jędrna i gładka

 

– czytamy na stronie internetowej Dr. Max.pl

 

Idealnie sprawdzą się olejki ze słodkich migdałów, oliwek oraz pestek winogron, śliwek i moreli. Należy pamiętać, że najlepszą opcją są specjalne żele przeznaczone do nuru.

Masaż nuru gwarantuje, że lepiej pozna się własne ciało. Po takim zabiegu można zrobić „mapę ciała” O co chodzi? Na kartce papieru trzeba narysować kontury swojego ciała. Następnie zaznaczyć wybranym kolorem fragmenty, których stymulacja sprawia przyjemność. Drugim kolorem pomalować części ciała, których dotykanie nie sprawia wam satysfakcji. Z kolei jeszcze innym kolorem zaznaczyć fragmenty, które chcielibyście, aby następnym razem były stymulowane, bo na przykład podczas ostatniego nuru dostrzegliście, że ich masowanie powoduje podniecenie.

Może też cię zainteresuje:
Co to jest lubrykant i do czego służy?

 

Masaż nuru – doznania kobiet

Co należy pamiętać jeżeli chodzi o masaż nuru dla kobiet? Zabieg ten powinno się zacząć od stymulowania górnej części kobiecego ciała. Na początek najlepiej zająć się masowaniem ramion i szyi. Warto wiedzieć, że kark i szyja to erogenne miejsca. Są one niezwykle wrażliwe na dotyk. Kolejno można skoncentrować się na pieszczeniu piersi oraz brzucha. Najlepszym sposobem na zakończenie masażu nuru jest stymulacja okolic intymnych kobiety zgodnie z jej preferencjami. Erotyczny masaż często skutkuje aktem seksualnym i orgazmem. 

 

Mężczyna wykonuje kobiecie masaż uszu.

Nuru dla kobiet oprócz „gry wstępnej” jest również niezwykle intensywnym doznaniem. / fot. Pixabay

 

Masaż nuru – co daje?

Podsumowując, nuru masaż może przynieść następujące korzyści zarówno w sferze fizycznej jak i psychicznej:

  •  zniwelowanie stresu
  •  poprawa jakości snu
  •  urozmaicenie życia seksualnego – zwiększenie ukrwienia narządów
  •  uruchomienie kończyn
  •  lepsze poznanie własnego ciała
  •  pozbycie się nieśmiałości 

 

Może cię zainteresuje:

Parowanie w trójkącie

 

Eryka Kawalec

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Anna Maria 27 października, 2022

    łała, tyle dobroczynnych właściwości – MEGA

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ