Sunday, June 16, 2024
Home / PARTNER MK  / Masaż gorącymi kamieniami – czy warto się na niego wybrać?

Masaż gorącymi kamieniami – czy warto się na niego wybrać?

Głęboki relaks w pakiecie

Masaż kamieniami

fot. Karolina Grabowska / Pexels

Z usług masażystów korzysta coraz większe grono osób, które w ten sposób chcą wrócić do pełni sił, poprawić samopoczucie lub zadbać o piękny wygląd. Szeroki wybór zabiegów sprawia, że każdy jest w stanie znaleźć opcję dla siebie. Wielką popularnością cieszą się zwłaszcza masaże relaksacyjne, a wśród nich – masaże gorącymi kamieniami. Na czym polega taki zabieg? Kto powinien się na niego zdecydować? Jakie efekty potrafi przynieść? O tym wszystkim przeczytacie poniżej

 

Masaż gorącymi kamieniami – jak wygląda zabieg?

Zabiegi kamieniami są znane i stosowane na Dalekim Wschodzie już od setek lat. Obecnie zyskały wielką popularność również w naszym kraju. Masaż tego typu wykorzystuje tradycyjne techniki terapii manualnej (zwłaszcza głaskanie i rozcieranie) oraz oddziaływanie na ciało z pomocą rozgrzanych kamieni. To najczęściej bazalty o idealnie gładkiej powierzchni. Kamienie mają różną wielkość – mniejsze służą do masowania kończyn, większe tułowia.

 

Zanim przystąpi się do zabiegu nagrzewa się je do odpowiedniej temperatury (ok. 50-60 stopni Celsjusza). Później na ciało nakłada się naturalne olejki, a dopiero w następnej kolejności układa się kamienie. Gdy zaczynają się wychładzać w ciągu masażu, terapeuta wymienia je na nowe. Cały masaż gorącymi kamieniami trwa 60-90 minut i jest realizowany w zacisznym, spokojnym wnętrzu, o przytulnej atmosferze. Do jej zbudowania przydają się też delikatne, rozproszone światło oraz olejki eteryczne, wprowadzające element aromaterapii.

Jak przygotować się do masażu kamieniami?

Przygotowania przed masażem gorącymi kamieniami nie są specjalnie skomplikowane. Zazwyczaj pacjent powinien po prostu zrezygnować ze spożywania obfitych posiłków na przynajmniej trzy godziny przed planowaną wizytą. Warto również intensywnie nawadniać ciało, pijąc wodę lub słabą herbatę. Tuż przed samym masażem można również wziąć ciepły prysznic. Nie tylko pozwala to poczuć się bardziej komfortowo, zwłaszcza gdy odwiedza się masażystę po całym dniu w pracy, ale też pomaga wstępnie wyciszyć się i uspokoić, zanim skorzysta się z terapii manualnej.

Kto powinien się wybrać na masaż gorącymi kamieniami?

Masaże gorącymi kamieniami zaliczają się do masaży relaksacyjnych, które realizują rozmaite gabinety masażu na: https://gabinetymasazu.pl. Świetnie sprawdza się u osób przemęczonych i zestresowanych, które szukają naturalnego sposobu na poprawę ogólnego samopoczucia. Profesjonalny masaż kamieniami przydaje się także w przypadku problemów ze snem, a także rozmaitych dolegliwości bólowych, sztywności karku czy napięcia mięśniowego. Może również stanowić ciekawe uzupełnienie pielęgnacji dla osób pragnących odpowiednio zadbać o kondycję swojej skóry.

Przyjemne masaże gorącymi kamieniami – najważniejsze korzyści dla pacjenta

Dlaczego warto zdecydować się na masaż gorącymi kamieniami? To bardzo przyjemny sposób na złagodzenie nieprzyjemnych objawów stresu, wyciszenie natłoku myśli i zrelaksowanie się. Z pomocą dłoni masażysty i kamieni zmniejsza się napięcie mięśni, poprawia się ich elastyczność i zakres ruchów. To także sposób na skuteczną regenerację organizmu po intensywnym wysiłku. Masaż kamieniami poprawia krążenie krwi i limfy, dotlenia tkanki, redukuje obrzęki. Pomaga uporać się z cellulitem i widocznie ujędrnia skórę. Dodatkowo zawarte w olejkach składniki odżywiają i nawilżają nawet głębsze warstwy skóry.

Przyjemność i lepsze samopoczucie a masaż kamieniami

Masaże gorącymi kamieniami łączą przyjemny relaks z wieloma dobrymi efektami dla zdrowia i pięknego wyglądu. Trudno się zatem dziwić, że zyskują na popularności. A czy Wy miałyście już okazję z nich skorzystać?

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ