Sunday, May 19, 2024
Home / PARTNER MK  / Marzysz o zgrabnej sylwetce? Wzmocnij mięśnie z pomocą zabiegu Schwarzy

Marzysz o zgrabnej sylwetce? Wzmocnij mięśnie z pomocą zabiegu Schwarzy

Trwałe rezultaty nadchodzą

kobieta w niebieskim stroju n adesce surfingowej

Podczas zabiegu Schwarzy dochodzi do skurczu mięśni / fot. materiały prasowe Kliniki Miracki

Podczas gdy większość zabiegów modelujących ciało skupia się na bezpośredniej redukcji tkanki tłuszczowej czy obkurczaniu skóry, zabieg Schwarzy koncentruje się na wzmacnianiu mięśni, jak podczas aktywności fizycznej, dzięki czemu pozwala na uzyskanie naturalnych i trwałych rezultatów. Jeśli zależy Ci na osiągnięciu efektu wyrzeźbionej sylwetki, rozważ tę metodę modelowania ciała. Oto co sądzą o niej eksperci

 

Wspomaganie odchudzania poprzez wzmacnianie mięśni

Regularne treningi i stosowanie zbilansowanej diety nie zawsze wystarcza, by uzyskać i utrzymać zgrabną sylwetkę. Niektóre partie ciała są szczególnie oporne na te naturalne metody wyszczuplania. Zabieg Schwarzy, oferowany m.in. przez warszawską Klinikę Miracki, wspomaga odchudzanie i efekty treningów poprzez elektrostymulację magnetyczną mięśni. To innowacyjny zabieg modelowania sylwetki, który umożliwia jednoczesne rzeźbienie mięśni i redukcję tkanki mięśniowej.

Energia elektromagnetyczna powoduje silne skurcze mięśni, których nie można osiągnąć poprzez dobrowolne ruchy wykonywane podczas regularnych ćwiczeń. Podczas zabiegu Schwarzy dochodzi do skurczu mięśni niezależnie od mózgu – poprzez stymulację neuronów ruchowych. Mięśnie nie mają czasu na pełne rozluźnienie między zastosowanymi impulsami, przez co zmuszone są do przystosowania się poprzez przebudowę. Pobliskie komórki tłuszczowe wykorzystywane są jako źródło energii – organizm je metabolizuje i wydala na zewnątrz.

Pojedyncza sesja zabiegu Schwarzy na brzuch, trwająca około 30 minut, odpowiada wykonaniu około 800 brzuszków. Podczas nieprzerwanej, półgodzinnej elektrostymulacji angażowane są wszystkie mięśnie: proste, skośne (tworzące linię talii) i poprzeczne. Te ostatnie to najgłębsze mięśnie brzucha, niezbędne do stabilizacji, szczególnie w okolicy lędźwiowej.

Na jakie partie ciała działa zabieg Schwarzy?

Zabieg Schwarzy przeznaczony jest do modelowania tych miejsc, w których znajdują się duże partie mięśniowe i jednocześnie mają one tendencję do odkładania się tkanki tłuszczowej, czyli np. brzuch, pośladki czy uda. Twarde, silne i wzmocnione mięśnie są kluczowym czynnikiem wpływającym na kształt tych partii ciała. Zabieg podkreśla mięśnie i wyszczupla ciało, czego efektem jest zgrabna i wysportowana sylwetka. Kosmetolog przykłada specjalne pady do wybranych partii ciała i włącza urządzenie. Ze względu na brak interakcji skórno-naskórkowej z polami elektromagnetycznymi oraz wbudowany system chłodzenia zabieg Schwarzy nie wymaga znieczulenia i jest bardzo komfortowy dla pacjenta.

Może zainteresuje cię też:
Szczotkowanie ciała na sucho – zdradzamy sekrety prawidłowej pielęgnacji

Trwałość efektów elektrostymulacji

Zabieg Schwarzy to metoda modelowania ciała, która umożliwia jednoczesne:

  • budowanie i wzmocnienie mięśni,
  • redukcję tkanki tłuszczowej,
  • ujędrnienie skóry.

Stymulacja elektromagnetyczna świetnie sprawdza się jako uzupełnienie i wzmocnienie treningów. Poleca się ją również sportowcom. Efekty zabiegu Schwarzy widoczne są już po zaledwie kilku sesjach. Dla uzyskania pełnego efektu zaleca się serię 8 zabiegów wykonywanych 2 razy w tygodniu. Warto zdecydować się na połączenie elektrostymulacji z innymi zabiegami modelowania sylwetki, np. Onda czy endermologia – dzięki temu można uzyskać szybsze i trwalsze efekty.

Specjaliści podkreślają również, że na trwałość efektów zabiegu Schwarzy wpływ ma zdrowy styl życia, czyli przede wszystkim regularna aktywność fizyczna oraz zbilansowana dieta i odpowiednie nawodnienie organizmu.

Jeśli poszukujesz idealnej metody na wzmocnienie efektów treningów, skonsultuj się ze specjalistami z warszawskiej Klinki Miracki.

źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ