Saturday, April 20, 2024
Home / Kultura  / Wydarzenia  / Marzec w Teatrze Bagatela

Marzec w Teatrze Bagatela

Teatralny marzec. Zobacz dwa spektakle w Teatrze Bagatela.

W marcu Teatr Bagatela zaprasza widzów na dwa wyjątkowe przedstawienia w znakomitej obsadzie. Emocje gwarantują „Płomień żądzy” oraz „Poskromienie złośnicy”

010Płomień_3k417_fotPiotrKubic

„Płomień żądzy” / fot. Piotr Kubic

Płomień żądzy” (Hanoch Levin) w reżyserii w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej zabiera widzów w „podróż w poszukiwaniu miłości i romantyzmu w absurdalnym świecie odartym z patosu, w którym w godzinę śmierci myśli się o „puszczaniu wiatrów”opowiada tłumaczka, Elżbieta Sidi.

Levin funduje publiczności gorzkie i cyniczne spojrzenie na instytucję małżeństwa, seks, miłość i samo życie („Nie urodziliśmy się dla przyjemności. Urodziliśmy się, żeby kończyć i odchodzić!”). Jakiś i Pupcze to nie tylko czarna komedia perypetii matrymonialnych, której obiektami są antybohaterzy: impotent i brzydula, ale i dramat przemijania oraz okrutnej konfrontacji marzenia z rzeczywistością ponad ludzką wytrzymałość – dodaje Sidi.

Na scenie zobaczymy m.in. Wojciecha Leonowicza, Piotra Różańskiego, czy Magdalenę Piskorz.

Najbliższe przedstawienia: 15 i 16 marca godz. 19.15, Scena na Sarego 7.

Poskromienie złośnicy” to najbardziej niepoprawna politycznie sztuka Shakespeare’a. Jak czytać dziś klasykę teatru? Kto kogo – i czy w ogóle – poskromi? Z opowieścią o charakternej Katarzynie mierzy się Michał Kotański, znany widzom Sceny na Sarego 7 z twórczych adaptacji „Układu i Mefista”.

W obsadzie zobaczymy Magdę Grąziowską, czy Karolinę Chapko.

Najbliższe spektakle: 15 i 16 marca, godz. 19: 15, Duża Scena.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • corflute posters 9 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Read More Information here on that Topic: miastokobiet.pl/marzec-w-teatrze-bagatela/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ