Friday, March 1, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / „Hipokryzja Avonu”

„Hipokryzja Avonu”

Czy firma odzyska wizerunek? Znamy treść oświadczenia Avonu

Marsz Różowej Wstążki przeszedł ulicami Warszawy

Marsz Różowej Wstążki przeszedł ulicami Warszawy / fot. materiał prasowy

W sobotę, 10 czerwca 2017 r. Patrycja Frejkowska udostępniła w mediach społecznościowych post, demaskujący „hipokryzję Avonu” – firmy pozycjonującej się na przyjazne środowisko pracy dla kobiet

– Zostałam więc z rakiem, bez pracy i środków do życia – żali się Patrycja. Kobieta współpracowała z firmą kosmetyczną Avon, która chwali się walką z rakiem piersi. Kiedy powiadomiła swoich pracodawców o chorobie, ci zwolnili ją z powodu „nie wystarczającego poziomu multitaskingu”.
Wszyscy chyba kojarzą ich akcję Różowa Wstążka – organizowany przez Avon Cosmetics Polska coroczny Marsz Różowej Wstążki. W październiku 2013 roku marsz odbył się pod hasłem: „Dbam o siebie dla Ciebie”. Wydarzenie było nieodłącznym elementem ogólnopolskiej Wielkiej Kampanii Życia – Avon kontra Rak Piersi oraz wyrazem poparcia dla działań przeciwko rakowi piersi. W wydarzeniu wzięły także udział Ambasadorki kampanii Avon kontra Rak Piersi: Anna Wyszkoni, Aneta Zając oraz Anna Nowak-Ibisz. Każda uczestniczka Marszu miała możliwość skorzystania z badania USG.

Marsz Różowej Wstążki przeszedł ulicami Warszawy

Marsz Różowej Wstążki przeszedł ulicami Warszawy / fot. materiał prasowy

Marsz Różowej Wstążki zainaugurował wówczas jubileuszową odsłonę Wielkiej Kampanii Życia – Avon kontra Rak Piersi. Działania w ramach kampanii mają uświadamiać, że najskuteczniejszym sposobem na wczesne wykrycie i efektywne zapobieganie rozwojowi choroby jest regularne wykonywanie badań profilaktycznych. Taka świadomość może uratować życie. Na przestrzeni 15 lat trwania inicjatywy podjęto następujące projekty profilaktyczno-edukacyjne: „Moje pierwsze USG piersi”, „Gabinety z Różową Wstążką”, a także remont poczekalni onkologicznych w Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii. Marsz Różowej Wstążki, akcja podejmowana w ramach Wielkiej Kampanii Życia – Avon kontra Rak Piersi, także wpisał się na stałe w kalendarz wydarzeń stołecznych. Środki na realizację działań i założeń kampanii pozyskiwane są ze sprzedaży produktów z Różową Wstążką. Do tej pory firmie Avon udało się zebrać w ten sposób 15 milionów złotych.

Aneta Zając, Anna Wyszkoni, Anna Nowak-Ibisz Ambasadorki "Avon kontra Rak Piersi"

Aneta Zając, Anna Wyszkoni, Anna Nowak-Ibisz Ambasadorki „Avon kontra Rak Piersi” / fot. materiał prasowy

Wróćmy do roku 2017. Firma chcąc bronić swojego wizerunku, w reakcji na oskarżenie byłej pracownicy wydała oświadczenie, w którym dowiadujemy się, że:

Dziś (12.06) na profilu AVON Polska czytamy:
– Drodzy,
chcemy przekazać, że nawiązaliśmy bezpośredni kontakt z Panią Patrycją i nie zostawimy Pani Patrycji bez pomocy.
Jest nam bardzo przykro z powodu okoliczności, w jakich znalazła się Pani Patrycja. Jednocześnie przepraszamy za brak oczekiwanej reakcji. Ta historia wiele nas nauczyła i zrobimy wszystko, aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.

Czy Avon przyznaje się do winy? Tego nie wiemy. Pewne jest jednak to, że w mediach społecznościowych setki kobiet składa deklaracje, że już nigdy nie kupi kosmetyków firmy, do której nie ma zaufania.

[AKTUALIZACJA 14.06.]
OŚWIADCZENIE AVON COSMETICS POLSKA
W SPRAWIE POROZUMIENIA Z PANIĄ PATRYCJĄ FREJOWSKĄ

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami dzisiaj odbyło się spotkanie z Panią Patrycją Frejowską, naszą byłą współpracowniczką, autorką posta, w którym opisała historię zakończenia naszej współpracy w maju br. Celem spotkania było omówienie konkretnych form pomocy, której jako firma możemy udzielić Pani Patrycji.
Historia Pani Patrycji stała się dla nas impulsem do zbudowania zupełnie nowego systemu wsparcia naszych chorujących pracowników i współpracowników. Stworzyliśmy nowe stanowisko – Pełnomocnika ds. Pomocy Pracownikom Przewlekle Chorym –
i zaproponowaliśmy je Pani Patrycji. Pani Patrycja przyjęła ofertę i będzie zatrudniona w AVON Polska. Jak wszyscy pracownicy Pani Patrycja zostanie również objęta prywatną opieką medyczną.
W imieniu swoim, jak i naszej firmy chciałam oficjalnie przeprosić Panią Patrycję. Jak tylko dowiedziałam się o całej sytuacji, osobiście zaangażowałam się w jej rozwiązanie. Wyciągnęliśmy wnioski i zrobimy wszystko, żeby podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości. Właśnie dlatego poprosiliśmy Panią Patrycję, by objęła nowo utworzone stanowisko – Pełnomocnika ds. Pomocy Pracownikom Przewlekle Chorym. Pani Patrycja przyjęła naszą propozycję. Wierzę, że razem z Panią Patrycją będziemy mogli jeszcze lepiej troszczyć o zdrowie kobiet chorych na raka – mówi Dyrektor Zarządzająca AVON Cosmetics Polska – Barbara Goździkowska.
Doceniam, że objęłam w AVON stanowisko Pełnomocnika ds. Pomocy Pracownikom Przewlekle Chorym i dzięki temu będę mogła pomagać innym osobom, które mogą potrzebować w przyszłości pomocy – mówi Patrycja Frejowska.
W imieniu
AVON COSMETICS POLSKA
Ewa Wojtarowicz
Communication Manager

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ