Sunday, March 3, 2024
Home / Kultura  / Marsz jamników

Marsz jamników

W najbliższą niedzielę odbędzie się 18 Marsz Jamników. Nie zwlekaj i zabierz swojego pupila!

Już 2 września w Krakowie na Rynku Głównym odbędzie się doroczny Marsz Jamników – impreza organizowana przez Radio Kraków od 1994 roku (początkowo wspólnie z redakcją „Przekroju”). Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, a jej współorganizatorem jest Miasto Kraków.

fot. Radio Kraków

Marsz Jamników to największe jamnicze święto nie tylko w Polsce – co roku specjalnie na Marsz przyjeżdżają właściciele tych sympatycznych czworonogów z całej Europy. W tym roku, oprócz tradycyjnego przemarszu jamniczego pochodu spod Barbakanu na Rynek Główny i rozstrzygnięcia konkursu na najbardziej oryginalne przebranie jamnika (tematem przewodnim 18. Marszu jest hasło jamnik – podróżnik),  po raz pierwszy Marszowi towarzyszyć będą także liczne atrakcje dla czworonogów i ich właścicieli. Od godz. 10.00 aż do 17.00 na stoiskach ustawionych wokół sceny będzie można bezpłatnie zasięgnąć porady ekspertów, m.in. weterynarza, dietetyka zwierzęcego, behawiorysty i instruktora  szkolenia psów. Będzie też można oznakować swojego pupila (punkt bezpłatnego czipowania) i dowiedzieć się czegoś więcej o pracy petsitterów.

fot. Radio Kraków

Marsz Jamników to także okazja, aby zwrócić uwagę na problemy związane ze znęcaniem się nad zwierzętami, porzucaniem ich oraz adopcją bezdomnych psów. Wśród  stoisk znajdzie się punkt  informacyjny „Zielonej Strefy” Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, w którym policjanci będą radzić, jak reagować na agresję wobec zwierząt i ich złe traktowanie. Wolontariusze Fundacji Psi Los i Fundacji Jamniki Niczyje opowiedzą natomiast o idei psiej adopcji.

Zobacz więcej zdjęć w archiwum.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ