Wednesday, July 24, 2024
Home / PARTNER MK  / Mars i Wenus, czyli strefy erogenne u kobiety i mężczyzny – poznaj różnice

Mars i Wenus, czyli strefy erogenne u kobiety i mężczyzny – poznaj różnice

Daj i czerp przyjemność!

Mars i Wenus, czyli strefy erogenne u kobiety i mężczyzny – poznaj różnice

Poznaj najczulsze punkty i to wykorzystaj! / fot. materiały prasowe

Chcesz rozbudzić w partnerze pożądanie i doprowadzić go do szczytu rozkoszy? Zadbaj o odpowiednią grę wstępną, stymulując strefy erogenne. Delikatne muskanie, głaskanie czy całowanie szczególnie wrażliwych punktów na ciele będzie ogromną przyjemnością, która rozpali wszystkie zmysły. Pamiętaj jednak, że strefy erogenne u kobiety różnią się od stref erogennych u mężczyzny. Poznaj między nimi najważniejsze różnice

 

W dotyku skrywa się ogromny potencjał. To moc, która pozwala poczuć prawdziwe podniecenie i wyzwolić niebywałą namiętność. Niezwykle ważne jest stymulowanie stref erogennych, które najsilniej reagują na delikatne ale rytmiczne bodźce.

 

Strefy erogenne u kobiet, czyli jak sprawić największą przyjemność…

Chociaż kobiety podniecają się znacznie wolniej niż mężczyźni, są bardziej wrażliwe na dotyk. Często zdarza się, że odpowiednie stymulowanie konkretnych stref erogennych doprowadza do orgazmu.

 

Miłosna grą wstępna może rozpocząć się od muskania wargami obrysu ust, bruzdy nosowej oraz nosa. Są to bowiem niepozorne, ale bardzo wrażliwe na dotyk części ciała. Niech nie zabraknie pieszczot uszu – pocałunki, delikatne ssanie, drażnienie ciepłym oddechem to czynności, które pozwalają osiągnąć podniecenie. Bardzo wrażliwe na pieszczoty są kobiece piersi – aby doprowadzić do orgazmu, warto zacząć od delikatnego dotyku, by przejść do mocniejszych bodźców. I wreszcie – okolice płciowe bardzo silnie reaguje na stymulację.

 

Pozostałe strefy erogenne na ciele kobiety to:

 • wewnętrzna część dłoni
 • wewnętrzna strona nadgarstka
 • opuszki palców
 • wewnętrzna strona ramion.

Czułe punkty mężczyzny, czyli czego pragną faceci

Wydaje Ci się, że wrażliwość mężczyzn na bodźce ogranicza się wyłącznie do narządów płciowych? Chociaż faktycznie są to bardzo silnie reagujące strefy erogenne, czułych punktów na ciele jest znacznie więcej.

 

Czy masz świadomość, że brodawki piersiowe u mężczyzn są znacznie bardziej wrażliwe niż kobiece piersi? Aby spotęgować przyjemność, trzeba stymulować je delikatnie, stopniowo zwiększając siłę bodźców. Warto zacząć od muskania opuszkami palców, by potem – po nabrzmieniu brodawek – zacząć dotykać je intensywniej, a nawet… ssać.

 

Czułą strefą erogenną jest brzuch. Na panów podniecająco będzie działać np. rozgrzewanie ciepłym oddechem, głaskanie policzkiem czy dłonią, a także obwodzenie pępka językiem.

 

Męskie strefy erogenne znajdziesz również na:

 • plecach – drapnięcia, głaskanie czy drażnienie językiem aż do kości ogonowej
 • pośladkach – masaż i poklepywanie działa podniecająco.

 

Jeżeli chcesz pobudzić męskie lub kobiece strefy erogenne, możesz wykorzystać odpowiednie gadżety erotyczne. SexownySklep.pl proponuje szeroki wybór akcesoriów, które pomogą w wywołać podniecenie. Sięgnij po piórka, aby delikatnie pieścić ciało. Zamów maskę na oczy, aby pobudzić wszystkie zmysły i spotęgować doznania.

 

źródło: Partner MK

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
 • Armeta 4 lutego, 2019

  Mam wrażenie,że u mężczyzn wiekszość stref erogennych znajduje się w okolicach penisa. Bo własnie tam mój mąż najbardziej lubi być pieszczony. Za to sama reaguję na pieszczoty w bardzo wielu miejscach. Najbardziej podniecają mnie
  okolica za uszami
  plecy
  oraz uda
  Duże znaczenie również ma dla mnie zapach:
  https://intymnosc.pl/pl/63-feromony – polecam spróbować feromonów.Sama nie wierzyłam,ze coś takiego może działać dopóki nie spróbowałam 😉

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ