Thursday, June 13, 2024
Home / PARTNER MK  / Marka Gosia rusza z kampanią o „niewidzialnej pracy” kobiet

Marka Gosia rusza z kampanią o „niewidzialnej pracy” kobiet

Nie jesteś sama

Gosia

grafika: materiał Partnera

W najnowszej odsłonie kampanii „Róbcie to Razem” marka Gosia (Politan) zwraca uwagę na problem „niewidzialnej pracy” kobiet i związanego z nią obciążenia psychicznego. Dbanie o zapasy domowe, odwiezienie dzieci na zajęcia dodatkowe, umówienie dentysty, czy kupienie prezentu na urodziny teściowej. O tych i wielu innych z pozoru błahych czynnościach kobiety muszą pamiętać na co dzień. Te niezauważalne wysiłki są często trudne do uchwycenia i docenienia przez innych członków rodziny

Menedżerka we własnym domu

Kobiety nie są w stanie się po prostu odciąć od niewidzialnej pracy, ponieważ odbywa się przede wszystkim w ich głowach. Organizacja i planowanie czasu całej rodziny, pamiętanie o przeróżnych obowiązkach – czyli praca menedżerki domu 24/7. Która z nas nie czuła, że jest przytłoczona gonitwą myśli i kłębiącymi się w głowie zadaniami: przygotować kostium na przedstawienie szkolne, opłacić składki w przedszkolu, pamiętać o sporządzeniu listy zakupów, przypomnieć mężowi o naprawie kranu, wymienić filtr wody, zadzwonić z życzeniami do bratowej, wyszukać atrakcyjne oferty na urlop, podlać kwiatki, oddać sąsiadce miskę. Dzięki realizacji tych setek mniejszych i większych zadań każda kobieta zapewnia sprawne i harmonijne funkcjonowanie swoim rodzinom.

Nie chodzi tylko o to, kto ugotuje i posprząta, ale kto o tym pamięta

Choć znaczenie niewidzialnej pracy jest tak ogromne, to jednocześnie jest równie bardzo niedostrzegalne. Dlatego w swojej kampanii „Róbcie to razem” marka Gosia chce wyraźnie zaznaczyć, że w pracy menadżerki domu 24/7 nie chodzi jedynie o to, kto posprząta lub ugotuje obiad, lecz przede wszystkim kto musi o tym na co dzień pamiętać. Na dedykowanej stronie www.niewidzialnapraca.pl przybliża temat „niewidzialnej pracy” i daje kobietom wskazówki, jak sobie z nią radzić, aby zadbać o dobrostan całej rodziny, nie zapominając przy tym o swoich potrzebach. Na witrynie znalazła się również sonda, w której można upuścić z siebie emocje i odpowiedzieć na pytanie − jak czujesz się z byciem menadżerką swojego domu: świetnie lub masz już dosyć tego stanu. Pamiętaj, nie jesteś w tym sama!

 

Marka Gosia zaprasza również do udziału w konkursie. Wystarczy kupić dowolny produkt z portfolio i odpowiedzieć na pytanie: „Czym jest dla Ciebie niewidzialna praca?”. Do wygrania jest książka „Fair play w rodzinie. Jak podzielić obowiązki domowe, by lepiej zorganizować czas i mieć bliższe relacje” autorstwa Evy Rodsky oraz roczny zapas produktów do sprzątania marki Gosia.

Źródło: materiał Partnera MK – marki Gosia
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ