Saturday, February 24, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Marjana Semkina gościem specjalnym AlithiA

Marjana Semkina gościem specjalnym AlithiA

Gościem specjalnym AlithiA na europejskiej trasie z Leprous & Agent Fresco jest Marjana Semkina z iamthemorning

AlithiA / fot. materiały prasowe

Gościem specjalnym AlithiA na europejskiej trasie z Leprous & Agent Fresco, obejmującej 29 dat, jest Marjana Semkina z iamthemorning (Rosja), która wystąpi w roli wokalistki. Trasa rozpoczyna się 24 października  2017 r. w Finlandii

AlithiA / fot. materiały prasowe

 

Do szeregów psychodelicznego zespołu z Melbourne AlithiA jako gość specjalny dołącza, pochodząca z rosyjskiego, progresywnego zespołu iamthemorning, Marjana Semkina. Marjana Semkina wystąpi w roli wokalistki podczas Europejskiej trasy koncertowej, na której AlithiA będzie supportować norweski prog-rockowy Leprous oraz islandzki Agent Fresco w październiku i listopadzie.

Wokalista AlithiA John Rousvanis w wyniku niedawnych obrażeń nie jest w stanie dołączyć do zespołu podczas trasy i planuje powrót na styczeń 2018 roku. Rosyjski zespół z Petersburga, iamthemorning zdobył międzynarodowe uznanie wygrywając w 2016 roku Progressive Music Awards w kategorii Album of the Year, z kolei Marjana ma na swoim koncie dwie nagrody Prog Magazine Readers Poll w kategoriach Female Vocalist of the Year i Woman of the Year z 2016 roku.

AlithiA planuje wydanie płyty Sophmore na początku 2018 roku. Płyta została nagrana w Grecji pod koniec 2016 roku. Produkcja płyty AlithiA była finansowo wsparta przez fanów, którzy uzbierali na ten cel ponad $10,000 podczas kampanii Pozible. Nagrana w Artracks Studio w Atenach, Grecji, płyta została wyprodukowana przez Daniela Sandor’a z Londynu (Thurtson Moore/Sonic Youth, Valerie Jean/Kosheen).

– To bardzo ważne, aby muzycy trzymali się razem i pomagali sobie nawzajem w tym bezlitosnym biznesie muzycznym i jestem bardzo szczęśliwa, że mogę pomóc AlithiA podczas tej trasy. Społeczność prog jest jak rodzina i wierzę, że tak to powinno wyglądać i do tego powinniśmy dążyć. Chłopcy tworzą świetną muzykę, którą przekazują z ogromną pasją. Wierzę, że mogę wnieść coś innego do ich muzyki i dołożymy wszelkich starań, żeby to zadziałało. Będzie to świetne doświadczenie dla nas wszystkich i już nie mogę się doczekać, żeby wyruszyć w trasę z zespołem – komentuje Marjana.

Marjana Semkina // fot. materiały prasowe

– Jesteśmy zaszczyceni, że będziemy dzielić scenę razem z Marjaną. Sytuacja była dla nas bardzo emocjonalna, ponieważ nasz ukochany brat i przyjaciel John nie może do nas dołączyć. Początkowo myśleliśmy, żeby ruszyć w trasę z instrumentalną wersją setu, ale postanowiliśmy zabrać w podróż Marjannę. Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że będziemy dzielić z nią to wyjątkowe i niespotykane doświadczenie – mówi Daniela Costantino

LEPROUS
Gość specjalny: AGENT FRESCO
Support: AlithiA oraz Astrosaur
Kiedy: 21 listopada 2017 – Warszawa, Klub Proxima
Bilety w cenie 55 zł dostępne na LiveNation.pl i stodola.pl 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ