Monday, February 26, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Marek Piekarczyk lubi być nagi

Marek Piekarczyk lubi być nagi

Koncert Marka Piekarczyka już 8 kwietnia na deskach Teatru Groteska

Koncert Marka Piekarczyka już 8 kwietnia na deskach Teatru Groteska / fot. materiały prasowe

Groteska oddaje scenę Mistrzom! Nowy cykl Teatru zachwyci nie tylko treścią, ale przede wszystkim obsadą i formą. Na krakowskiej scenie spotkamy najwybitniejszych twórców związanych z szeroko pojętą kulturą wysoką. Nie zabraknie spektakli teatralnych, jak również recitali i koncertów. Cykl zainauguruje specjalny koncert Marka Piekarczyka

Koncert Marka Piekarczyka już 8 kwietnia na deskach Teatru Groteska / fot. materiały prasowe

Scena Mistrzów to zupełnie nowa jakość na deskach krakowskiego teatru. Podczas cyklicznych występów zaprezentują się Mistrzowie swojego gatunku w małych formach teatralnych i scenicznych.
– Podstawową rolą sztuki jest przekazywanie istotnych sensów i prowadzenie inteligentnej, inspirującej rozmowy z odbiorcą. Scena Mistrzów jest próbą stworzenia przestrzeni, w której twórca spotyka się z odbiorcą. Będą pojawiać się na niej osoby o bezdyskusyjnej pozycji artystycznej, prezentujące najwyższy kunszt – mówi Adolf Weltschek, dyrektor Teatru Groteska.
Jako pierwszego na scenie zobaczymy byłego wokalistę TSA. „Marek Piekarczyk – akustycznie” będzie koncertem wyjątkowym. Wokalista zaśpiewa utwory z repertuaru muzyków, którzy swoją twórczością ukształtowali go nie tylko jako artystę, ale przede wszystkim jako człowieka.
– Jest takie powiedzenie „król jest nagi”. Ja na scenie lubię być nagi. Akustyczny koncert daje mi taką możliwość – jestem tylko ja, gitara, perkusja i przyjaciele – mówił podczas konferencji Piekarczyk. Artysta najbardziej ceni sobie kontakt z publicznością, którego nie zabraknie również w Grotesce. Każda piosenka poprzedzona będzie krótką anegdotą lub historią z nią związaną. Podczas występu nie zabraknie też całkowicie nowych utworów, zapowiadających solową płytę.
Z byłym wokalistą TSA wystąpią też muzycy: Tadeusz Apryjas – gitara i vocal oraz Jacek Borowiecki – instrumenty perkusyjne, a także zaproszeni i zaprzyjaźnieni artyści.
Koncert Piekarczyka już w niedzielę, 8 kwietnia. W tym sezonie artystycznym zaplanowany jest również recital kabaretowy Artura Andrusa. Groteska zapowiada, że w kolejnych miesiącach gośćmi Sceny Mistrzów będą takie osobowości jak Anna Sokołowska, Anna Seniuk, Włodzimierz Press czy Janusz Gajos.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ