Tuesday, June 25, 2024
Home / Rozwój  / Manifestacja – co to znaczy i jak zacząć?

Manifestacja – co to znaczy i jak zacząć?

Jak twoja wewnętrzna moc pomaga spełniać marzenia

Manifestacja marzeń

Manifestacja – co to i jaki wpływ ma na nasze życie?/zdj. Canva

Od wieków stosowali ją okultyści i alchemicy. Obecnie praktykowana jest przez osoby związane z coachingiem i rozwojem duchowym. Manifestacja w popkulturze znana jest już od ponad dekady. Rozsławiona została m.in. dzięki książce „Radykalna manifestacja marzeń”, napisanej przez Colina C. Tippinga. Do tej pory zdarza się, że wiele osób błędnie używa tego pojęcia, w rzeczywistości nie wiedząc co to. Manifestacja jest praktyką, która może znacznie poprawić jakość życia. Pomaga osiągać zamierzone cele i nadać wszystkiemu wymarzony kształt. Co to jest manifestacja? Jak zacząć stosować ją w życiu? Opowiada o tym nasza ekspertka Ewa Czarnecka-Doniec

 

„Mówi się, że w każdej chwili istnieje nieskończona liczba alternatywnych rzeczywistości – nitek czasu różniących się natężeniem wibracji. Kiedy o czymś marzysz, jesteś w stanie to poczuć, to znaczy, że gdzieś, na którejś linii czasu, istnieje wersja ciebie, dla której te twoje pragnienia są już rzeczywistością. I to jest bardzo dobra informacja, bo teraz wystarczy tylko zagiąć czasoprzestrzeń i ściągnąć energię tamtej nitki czasowej do tu i teraz”.

Co to manifestacja duchowa?

Uśmiechnięta kobieta w podróży

Co to manifestacja duchowa? To sposób na lepsze życie./ zdj. Canva

 

Dlaczego jednym coś przychodzi łatwo, podczas gdy inni muszą się sporo natrudzić? Wszystko zależy od pozytywnego nastawienia i energii, z którą rezonujesz. Oznacza to, że spełnianie marzeń i zdobywanie życiowych szczytów wcale nie musi być okupione ogromnym wysiłkiem.

 

„Zacznijmy od tego, że wielu ludzi zapytanych o marzenia nie jest w stanie nic z siebie wykrztusić. Dlaczego? Bo nie pozwalają sobie na marzenia! Ile razy słyszeliśmy hasła w stylu >nie bujaj w obłokach<, >nie myśl o niebieskich migdałach<, >zejdź na ziemię<, >to gruszki na wierzbie<, >ale z Ciebie Dyzio marzyciel< itd.? Takie wykrzywione kody wywodzące się ze zbiorowej świadomości nosimy w sobie wszyscy. Kolejne wynosimy z domu, jeszcze inne nabywamy w ramach własnego doświadczenia. Te blokady potrafią być bardzo silne mimo, że ich źródło może wydawać się błahe”

– mówi Ewa – mentorka kobiet i coachka manifestacji marzeń.

 

Jedną z metod, która pomoże ci w łatwiejszym osiągnięciu zamierzonych celów jest manifestacja duchowa. Co to jest i na czym polega?

 

Manifestacja jest praktyką duchową. Oznacza to, że działamy z poziomu podświadomości, której potęga zależna jest od naszego stanu energetycznego. Naszym zadaniem jest porzucić niekorzystne schematy myślowe, na rzecz nowych – pozytywnych i wspierających. Odblokowanie pozytywnej energii pozwala wejść w stan wysokich wibracji, które są narzędziem wprowadzającym zmiany.

 

„Pracując z kobietami w temacie marzeń i manifestacji sięgam do podstaw. Poruszamy kwestie pozwalania sobie na marzenia, zasługiwania na marzenia, lojalności wobec osób, które sobie i/lub nam prawa do marzeń i ich spełnienia odmawiały/odmawiają”.

 

Pozytywne myślenie sprzyja skuteczności manifestacji

Manifestacja marzeń zależy od naszych przekonań/ zdj. Canva

Jak działa manifestacja?

Efekt placebo jest dowodem na to, że myśli kreują rzeczywistość. Manifestując myślisz i wyobrażasz sobie konkretne rzeczy. Wizualizujesz je jakby już się wydarzyły. O tym, jak działa manifestacja opowiada Ewa Czarnecka-Doniec:

 

„Manifestacja to nie jest coś, czego się musimy uczyć, bo manifestujemy cały czas. Ciągle wysyłamy wibracyjne zamówienia do Wszechświata/Boga/Źródła, a On cały czas słucha i odpowiada. Cały myk polega na tym, żeby nauczyć się świadomie dobierać myśli i zarządzać swoją częstotliwością. I to nie znaczy, że mamy jak ognia unikać >negatywnych emocji<, bo obniżają wibrację. Tylko nauczyć się je nazywać, uwalniać i wracać do swojego centrum, do obranego kierunku manifestacji, do połączenia z tymi emocjami z wizji”.

 

Ewa twierdzi, że najtrudniejszą częścią praktykowania manifestacji, bywa często wzięcie odpowiedzialności za to, że to nikt inny tylko my zamanifestowaliśmy dotychczasowe życie i wszystko, co nas otacza. Znalezienie tych momentów decyzji, które doprowadziły nas do tego punktu w „tu i teraz” powoduje, że odzyskujemy swoją moc.

 

„Teraz kiedy już wiem, że potrafię zamanifestować mało przyjemne doświadczenia, decyduję skupić całą moją energię na manifestacji obfitości i przyjemności. To ta sama porcja energii. Trzeba tylko nadać jej inny kierunek”.

– mówi ekspertka.

 

Jak manifestować?

Aby skutecznie manifestować należy wznieść się na wyższy poziom wibracji. W tym celu warto skorzystać z afirmacji. Praca ze sobą ułatwia pracę z energiami z zewnątrz. Manifestujemy i afirmujemy z punktu widzenia przyszłości w teraźniejszości. Wyobrażamy sobie, że coś, czego pragniemy już się wydarzyło, np. jestem szczęśliwa, mam kochającego męża. Obie techniki praktykujemy pozytywnie, nie używając zaprzeczeń. Błędna będzie afirmacja „włosy mi nie wypadają”, zamiast tego mów „mam piękne, zdrowe i silne włosy”.

Czy manifestacja działa?

Aby manifestacja zadziałała, niezbędne jest spełnienie trzech warunków, które muszą ze sobą współistnieć. Są to pozytywne myślenie i nadzieja, miłość do siebie i swojego życia oraz samodzielne działanie. Wiara jest podstawą w działaniu manifestacji, ale samo przekonanie o skuteczności metody nie wystarczy. Pozytywne nastawienie i miłość do siebie są kluczem do sukcesu.

 

Niezwykle ważne jest również samodzielne działanie na rzecz swoich marzeń. Nic nie stanie się samo z siebie, musisz być uważna na to, co los podrzuca ci pod nogi. Zwracaj uwagę na subtelności i nadarzające się okazje i wykorzystuj je.

 

„Poza zaopiekowaniem emocji i myśli, warto zastanowić się, które elementy wizji możesz już teraz bez większego wysiłku wprowadzić do swojego życia. Może inaczej czesać włosy? Może częściej chodzić do teatru? Może wstawać 15 minut wcześniej i medytować? A może pomalować paznokcie na różowo”.

 

 

Co to manifestacja marzeń?

Mężczyzna na szczycie góry

Manifestacja marzeń. Co to i jakie daje efekty?/ zdj. Canva

 

Pojęcie „radykalna manifestacja marzeń” zostało rozpowszechnione przez Colina C. Tippinga za sprawą jego książki o tym samym tytule. Autor znany jest ze swoich prac z dziedziny psychologii i rozwoju duchowego. Wygłaszał prelekcje i prowadził warsztaty na całym świecie. Pomógł wielu ludziom znaleźć szczęście i odmienić życie na lepsze. Co to manifestacja marzeń i jak wprowadzić ją do swojego życia?

 

Manifestacja marzeń znana jest jako prawo przyciągania i polega na zmianie naszych pragnień w rzeczywistość. Zachowując prawidłowy stan energetyczny i stosując odpowiednie techniki możesz zaprosić do swojego życia wszystko, czego pragniesz.

 

Tipping zanim napisał książkę o manifestacji, stworzył metodę zwaną radykalnym wybaczaniem. Pomaga ona uzdrowić duszę i poprawić jakość życia. Kiedy chcesz zacząć przygodę z manifestowaniem, jest ona kluczowa. Aby przyciągnąć do siebie pozytywne rzeczy, najpierw musisz pozbyć się tych negatywnych. To pora na zmianę sposobu myślenia, na odrzucenie tego, co przynosi ból i smutek na rzecz korzystnych emocji. Czas, by zapomnieć innym krzywdy, które nam wyrządzili oraz przebaczyć sobie. Pozbycie się trudnych uczuć to droga do pokochania siebie i odblokowania przepływu energii, która wspomoże proces manifestacji.

Manifestacja marzeń – jak zrobić pierwszy krok ku szczęściu?

W jaki sposób manifestować, aby otrzymać oczekiwany efekt? Ewa mówi, że ciało działa jak nadajnik fal radiowych. Manifestując chcesz je nastroić na częstotliwość twoich marzeń. Jak to zrobić?

 

„Stwórz wielką wizję, taką z rozmachem! Bądź szczegółowa i konkretna. Kim jesteś? Jak wyglądasz? Jak się ubierasz? Czy masz pomalowane usta i paznokcie, czy nie? Jakiego koloru są twoje włosy i jak je czeszesz? Jak wygląda twój dom? Jaki jest układ pomieszczeń, kolory ścian? Jak wyglądają miejsca, w których przebywasz? Z jakimi ludźmi spędzasz czas? Co wtedy robisz? Jak wygląda twój dzień? Jaka jest twoja pierwsza myśl po przebudzeniu? Czy masz jakieś poranne rytuały? Co robisz rano, w południe, wieczorem? W jaki sposób kończysz swój dzień? Co ta wersja ciebie myśli o sobie, o świecie, o innych ludziach, o pieniądzach, o pracy, o marzeniach (zwłaszcza o tym konkretnym, nad którym pracujesz)? Jakie emocje ci towarzyszą przy odkrywaniu odpowiedzi na każde z powyższych pytań, jak się czujesz w swojej wizji? Im więcej emocji jesteś w stanie przywołać, tym lepiej. Im bardziej poczujesz je w ciele, tym lepiej”.

 

Emocje, które odczuwasz stają się energią przepływającą przez ciało. Dają siłę napędową manifestacji. Niestety myśli są w stanie ją zablokować, dlatego ważne jest, by podążały one w odpowiednim, wspierającym kierunku.

 

„Co istotne, ten Twój nadajnik ma dwie anteny: serce i mózg. Dlatego pamiętaj żeby jak najczęściej nie tylko przywoływać ten stan emocjonalny, który towarzyszy spełnionemu pragnieniu, ale też dbać o czystość myśli. Jeśli na głębokim poziomie będziesz przekonana, że ta piękna wizja może się spełnić tylko w życiu jakiejś gwiazdy filmowej, ale nie Twoim, to faktycznie, nic z tego nie będzie”.

 

Manifestacja marzeń: przykłady

„Czy uważasz, że na Twoje marzenie mogą sobie pozwolić inni ludzie, ale Ty w Twojej sytuacji – już nie? Pomyśl tylko… co byś TERAZ robiła w swoim życiu, gdybyś przestała wierzyć we wszystko, co OBECNIE myślisz? Absolutnie nie istnieją żadne ograniczenia dla tej rzeczywistości, poza tymi, w które sami zdecydujemy się uwierzyć”.

 

Tak Ewa podsumowała swoje przemówienie wygłoszone podczas XX gali Businesswoman Awards. „W lipcu tego roku podczas sesji z moją mentorką, kiedy rozmawiałyśmy o kierunkach rozwoju mojej firmy, powiedziałam, że widzę się na scenie wygłaszającą mowę motywacyjną skierowaną do kobiet”.

– opowiada.

 

29 września odebrała tam nagrodę dla lidera w zakresie wspierania kobiecego potencjału.

 

 

Manifestacja miłości – konkretnej osoby

Regularnie praktykowana manifestacja miłości pomoże ci znaleźć wymarzonego partnera i może sprawić, że spotkasz osobę, która jest ci przeznaczona. Jeżeli uwierzysz w swoją moc i wyślesz myśli w eter, zmotywujesz Wszechświat do działania. Uaktywni się jego magnetyczna siła i zadziała magia przyciągania, która przyprowadzi do ciebie bratnią duszę.

 

Sposobem na przyciągnięcie do siebie miłości jest manifestacja osoby, z którą chcemy spędzić życie. Ukochanego/ukochaną przybliżysz do siebie stosując jedną z technik manifestacji. Pisz, wizualizuj, twórz mapy marzeń.

Mapa do szczęścia

Popularne jest tworzenie tzw. moodboardów i map marzeń. Są to wizualne, fizyczne formy, które przedstawiają nasze pragnienia, cele i plany. Zazwyczaj przyjmują postać kolaży zdjęć ukazujących rzeczy, o których marzymy. Do stworzenia mapy marzeń potrzebujesz wycinków z gazet ilustrujących to, co chcesz zyskać, karton i klej. Gotową mapę powieś w widocznym miejscu i często jej się przyglądaj, wyobrażając sobie, że to co widzisz już się spełniło. Innym sposobem jest stworzenie kolażu lub albumu w formie multimedialnej. Możesz wtedy ustawić sobie mapę marzeń jako tapetę lub wygaszacz ekranu.

 

Kiedy Ewa urodziła pierwszą córkę, nie wychodziła bez niej z domu na dłużej niż 3 godziny. Początkowo ze względu na jej konsekwentny bojkot wszelkich butelek, później już bardziej z przyzwyczajenia całej rodziny. Po ponad roku w wyniku splotu wielu różnych okoliczności, zdecydowała się zrobić swoją pierwszą w życiu mapę marzeń.

 

„Nie do końca odpowiadała moim faktycznym pragnieniom, ale wydawało mi się, że powinnam umieścić na niej jakiś obrazek nawiązujący do wakacji w pięknym miejscu, bo przecież wszyscy marzą o podróżach. Znalazłam w gazecie mini panoramkę z Santorini i wkleiłam tuż obok zapowiedzi wystawy Fridy Kahlo w Poznaniu. Kilka dni później na warsztatach dla kobiet w Warszawie (pojechałam z córką, bo przecież nie mogłaby zostać z tatą na 1,5 dnia) poznałam dziewczynę z Poznania, z którą złapałyśmy od razu świetny kontakt. Kiedy po kilku miesiącach otwarto wystawę Kahlo w poznańskim zamku, umówiłyśmy się, że przyjadę nocnym pociągiem z Krakowa, spędzimy razem dzień, zwiedzimy wystawę, a wieczorem koleżanka odstawi mnie na dworzec. Plan świetny, do tego realizowałam jeden z punktów z moje mapy marzeń, więc luksusowo! Kiedy po nocnej podróży wysiadłam na dworcu w Poznaniu pierwsze kroki skierowałam w stronę świeżo wyremontowanych toalet. Każda z kabin miała w środku inną fototapetę. Ja trafiłam do Santorini… Cóż, każdy ma takie Santorini, na jakie sobie pozwala”.

 

Mapa marzeń

Mapę marzeń może sporządzić każdy, niezależnie od wieku i wielkości marzeń/ zdj.Canva

 

Wyobraźnia czyni cuda

Dobrze rozwinięta wyobraźnia jest bardzo przydatnym narzędziem w praktykowaniu manifestacji. Pozwala na zobrazowanie tego, czego pragniesz. Codziennie myśl o osobie, którą chcesz do siebie przyciągnąć. Wyobrażaj sobie ją w najdrobniejszych szczegółach. Myśl o tym co razem robicie, wizualizuj sytuacje jakby się już wydarzyły. Poczuj te emocje, które towarzyszyły ci podczas spotkania z ukochanym. Spraw, by wizja ta była jak najbardziej realistyczna, a niebawem spotkasz osobę, z którą połączy cię namiętne i gorące uczucie.

Myśli i słowa mają wielką moc

Zapisywanie myśli nadaje im dodatkowej mocy. Zakładasz swój dziennik, w którym dokładnie opisujesz np. swojego przyszłego partnera. Zastanów się kogo potrzebujesz. Pomyśl jak wygląda, jaki ma charakter, jak zachowuje się względem ciebie i innych, gdzie pracuje, jakie ma hobby. Wypunktuj jak najwięcej cech, które przyjdą ci do głowy. Manifestacja miłości na kartce to metoda, która jest pomocna w wyobrażeniu i zwizualizowaniu swojego przyszłego partnera.

 

Ewa jest żywym przykładem potwierdzającym to, że słowa i myśli mają wielką siłę.

 

„Kilka lat później bardzo rzeczowo i precyzyjnie podeszłam do wizji na kolejne parę miesięcy, rozpisując nawet budżet z konkretnymi kwotami. Jedną z pozycji była rehabilitacja mojej drugiej córki. Wyliczyłam ile w przybliżeniu wydam na zabiegi i dojazdy przez pół roku i wpisałam do tabelki. Miesiąc później na spotkaniu rodzinnym dostałam od taty kopertę „na dziecko”. W kopercie była dokładnie taka ilość pieniędzy. Przypadek? Nie sądzę”.

Afirmacja a manifestacja – różnice

Manifestacja i afirmacja przez laików używane są jako pojęcia zamienne. Są ze sobą powiązane, chociaż w rzeczywistości to zupełnie inne rzeczy. Oba wykorzystywane są na drodze rozwoju osobistego i duchowego. Manifestacja skupia się na tym, czego pragniemy i co chcemy zdobyć, a afirmacje dotyczą tego kim jesteśmy.

 

O różnicach pomiędzy nimi opowiada Malwa z kanału Youtube „EzoMersja”:

 

„Manifestowanie jest pracą z wibracjami. To proces, który ma na celu przyciągnięcie pożądanych efektów poprzez myśli, emocje, przekonania, wierzenia i zachowania. Manifestując dąży się do przyciągnięcia tego, co chcemy i co jest dla nas najbardziej korzystne w danym momencie. Afirmacja to praca z naszą energią, która wpływa bezpośrednio na nas. Polega na powtarzaniu pozytywnych twierdzeń na własny temat, co ma prowadzić do identyfikacji z ich treścią. Afirmacje wraz z medytacjami mogą być wsparciem w manifestacji. W praktyce ważna jest regularność. Tylko wtedy przyniesie ona zamierzony rezultat. Należy wprowadzić rutynę i codziennie o konkretnych porach powtarzać afirmacje.”

 

Afirmacja a manifestacja

Podstawową różnicą pomiędzy tymi praktykami jest to, że działamy w obrębie innych energii.

 

Manifestacja jest kierowana na zewnątrz. Pracujemy z energiami otoczenia. Dotyczy ona tego, co jest wokół nas i jest procesem przyciągania naszych pragnień. Afirmacja zachodzi wewnątrz nas. Polega na prowadzeniu do zmian w nas samych, które zaowocują lepszym życiem i doprowadzą do osiągnięcia celów.

TAGI

Z wykształcenia zielarka i florystka z zamiłowaniem do pisania. Jest prawdziwym plant freakiem. Kocha przyrodę i kontakt z naturą, dlatego w każdej wolnej chwili chodzi na piesze wędrówki po lesie i amatorsko robi zdjęcia.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ