Friday, December 8, 2023
Home / Kultura  / Muzyka  / Mando Diao: Hedoniści w Polsce!

Mando Diao: Hedoniści w Polsce!

Mando Diao zaprasza cię do równoległej rzeczywistości

Mando Diao

Mando Diao / fot. materiały prasowe

Mando Diao od zawsze byli wolnymi duchami. Szli własną drogą, sprzeciwiali się autorytetom i cieszyli się hedonistyczną stroną życia, co przyczyniło się do udanej i muzycznie bogatej kariery zespołu, która w tym roku obchodzi swoje 20-lecie

Kim jest Boblikov?

Postać Boblikova, symbol nowego studyjnego albumu Mando Diao „Boblikov’s Magical World”, reprezentuje osobowość, którą nosimy w sobie i która lubi odwracać rzeczy do góry nogami – mały diabeł na naszych ramionach. Nie jest on zły; po prostu szuka przewagi i manipuluje rzeczami na swoją korzyść. Jako mózg operacji, zwykle nie jest on w centrum uwagi. Ta anonimowość daje mu poczucie bezpieczeństwa i szacunku, nawet jeśli jest zaangażowany w niektóre podejrzane działania.

Po długiej i triumfalnej trasie po Szwecji po wydaniu najlepiej sprzedającego się albumu „I solnedgången”, nagrodzonego złotą płytą, Mando Diao zebrał się ponownie w studiu, współpracując z producentem Charlie Stormem, aby stworzyć niepretensjonalny album rockowy. Piosenki – ciężkie riffy, chaotyczne gitary, potężne bębny i mnóstwo energii – zostały wydane częściami w formie EP-ek, a teraz dwa pierwsze tomy zostaną uzupełnione o trzeci EP i album kompilacyjny. Piosenki takie jak „Frustration” i „Fire in the Hall” cieszyły się dużą popularnością w międzynarodowym i szwedzkim radiu rockowym, a zespół pojawił się na scenach największych europejskich festiwali rockowych.

 

Zobacz też:
Kto pomoże LP? Kim jest Laura Pergolizzi

 

Mando Diao w Polsce

„Boblikov’s Magical World” zaprasza słuchacza do fikcyjnego świata, w którym intrygant protagonist
rządzi grupą agentów rozproszonych po całym świecie. Agenci otrzymują instrukcje od samego Boblikova, aby dokonywać złych czynów. Ogólny motyw jest dodatkowo wzmacniany zarówno przez okładki z kreskówek, jak i wizualizery. Mando Diao zaprasza cię do tej równoległej rzeczywistości. „Boblikov’s Magical World” został wydany 28 kwietnia przez Playground Music Scandinavia na całym świecie. Tego lata Mando Diao zagrał na kilku dużych festiwalach i koncertach, w tym na Lollapalooza w Sztokholmie oraz Dalhalla, w Göteborgu i Malmö razem z The Hives i The Sounds. Europejska trasa koncertowa rozpocznie się 24 listopada w Warszawie i zabierze zespół przez 8 krajów i 16 miast do 16 grudnia, kiedy to zakończy się w Paryżu, we Francji.

24.11.2023 – WARSZAWA – KLUB PROXIMA
25.11.2023 – KRAKÓW – KLUB KWADRAT

Bilety na LIVENATION.PL

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ