Sunday, May 19, 2024
Home / Kultura  / MAMY DZIECI BEZ MAMY – POMÓŻ WYCHOWANKOM FUNDACJI

MAMY DZIECI BEZ MAMY – POMÓŻ WYCHOWANKOM FUNDACJI

Pomóż spełnić marzenia wychowanków Fundacji Mamy Dzieci, którzy prowadzą już dorosłe życie poza murami Domu Dziecka - koncert w Teatrze Kamienica już jutro!

31 marca w Teatrze Kamienica odbędzie się koncert charytatywny Fundacji Dzieci Mamy.

31 marca w Teatrze Kamienica odbędzie się koncert charytatywny Fundacji Dzieci Mamy.

Co: Koncert Charytatywny Fundacji Mamy Dzieci – „Marcowy Dzień Dziecka”
Gdzie: Teatr Kamienica, Aleja Solidarności 93, Warszawa
Kiedy: 31 marca, g. 12:00-22.00

Nieczęsto się zdarza, żeby na scenie spotykało się tylu wspaniałych kabareciarzy, m.in. Andrzej Andrus, Tomasz Jachimek, Katarzyna Dąbrowska. W Teatrze Kamienica wystąpi także zespół młodzieżowy „FOCUS”. Odbędzie się pokaz sztuk magicznych Konrada Modzelewskiego i spektakl „Taneczna Wyprawa” Ewy Szawłowskiej. A wszystko to,  by pomóc spełnić marzenia wychowankom Fundacji Mamy Dzieci, którzy prowadzą już dorosłe życie poza murami Domu Dziecka. Łatwo nie jest. O co proszą?

Piotrek, jak o sobie pisze, to: „prosty Warszawiak z krwi i kości, wychowanek Domu Dziecka nr 10”. Jest harcerzem, a także wielkim pasjonatem piłki nożnej – w sercu nosi Legię. Choruje na epilepsję. Bardzo by chciał zostać trenerem piłkarskim i ze swoją drużyną wystąpić na Camp Nou. Ponadto w liście na stronie Fundacji pisze:

Mam też inne marzenia, a raczej potrzeby dnia codziennego, patrząc po swoim małym mieszkanku, widzę jak wiele rzeczy należy w nim zrobić, najlepiej po prostu zrobić remont: wymienić okna (są tak wypaczone, popękane, że wiatr hula jak po stepie). W łazience coraz kafelki odpadają, sedes, czy zlew przecieka. W kuchni należy wymienić kran ze zlewem i lodówkę, która służy chyba za szafkę, bo nie mrozi. Aż nie chce się wracać do takiego domu. Z mojej skromnej renty nie mogę wiele zrobić. Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny.

31 marca w Teatrze Kamienica odbędzie się koncert charytatywny Fundacji Dzieci Mamy.

31 marca w Teatrze Kamienica odbędzie się koncert charytatywny Fundacji Dzieci Mamy. Cały dochód przeznaczony zostanie na potrzeby wychowanków Fundacji Mamy Dziec, którzy prowadzą już dorosłe życie poza murami Domu Dziecka.

Takich pragnień jest wiele. W Banku Marzeń na stronie Fundacji zobaczyć można, jakie są inne potrzeby wychowanków. (link do strony Fundacji Mamy Dzieci: http://www.mamydzieci.org/jakdzialamy.html )

Dla każdego fana  kabaretu spotkanie w Kamienicy będzie niezapomnianym przeżyciem. Pieniądze zebrane z eventu organizatorzy w całości przeznaczoną dla byłych wychowanków domu dziecka. Bilety-cegiełki kosztują 50 zł.

Czy wiesz, że… Prezesem Fundacji Mamy Dzieci jest aktorska Aneta Todorczuk-Perchuć. Głównym celem Fundacji jest tworzenie równych warunków szans rozwoju intelektualnego, zawodowego, społecznego, kulturalnego na rzecz wychowanków Domów Dziecka.

Daria Różańska

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ