Wednesday, May 29, 2024
Home / Ludzie  / Kre-aktywne  / Mamo, skąd się bierze czekolada?

Mamo, skąd się bierze czekolada?

Kim jest Inuit? Jaką herbatę piją Mongołowie i co na swojej drodze może spotkać Boliwijczyk idący do szkoły? No i skąd się bierze czekolada? Rodzice nierzadko mogą usłyszeć zaskakujące pytania od swoich dzieci, a odpowiedzi

Wioski świata

Wioski świata / fot. materiał prasowy

Kim jest Inuit? Jaką herbatę piją Mongołowie i co na swojej drodze może spotkać Boliwijczyk idący do szkoły? No i skąd się bierze czekolada? Rodzice nierzadko mogą usłyszeć zaskakujące pytania od swoich dzieci, a odpowiedzi na nie można znaleźć nie w encyklopedii, a w Parku Edukacji Globalnej – Wioski Świata. To miejsce, gdzie świat można zobaczyć, dotknąć i poczuć zaledwie w sześćdziesiąt minut.

Wioski świata

Wioski świata / fot. materiał prasowy

Przy krakowskich Bulwarach Wiślanych w stronę Tyńca mija się adres Tyniecka 39, a tam – tuż za zakrętem – można znaleźć cały świat w zasięgu ręki. Jak to możliwe? Na terenie 2 hektarów znajduje się wielkoformatowa mapa świata, wokół której znaleźć można osady z Afryki, Ameryki Południowej i Północnej, Arktyki, Azji czy Australii i Oceanii. Zaglądając do różnych osad, ma się wrażenie podróży dookoła świata – raz budować igloo, a za chwilę próbować swoich sił, grając na peruwiańskich instrumentach można właśnie w Wioskach Świata – Parku Edukacji Globalnej.

Propozycją tego miejsca jest nie tylko zwiedzanie, ale uczestnictwo w warsztatach dla najmłodszych i nieco starszych. Wśród tematycznych warsztatów, które znalazły się w zimowej ofercie, proponujemy m.in.„Magiczna Mongolia”, „Misyjne opowieści”, „Arktyczna Przygoda”, „Wśród lam, kaktusów i palm”.

Kiedy ktoś zdecyduje się na spacer dookoła świata, pozna odpowiedzi na nurtujące go pytania o kulturę, tradycję, życie codzienne. Zarówno dzieci, jak i rodzice poznają nie tylko różnice, ale widoczne podobieństwa. To właśnie na Tynieckiej 39 w Krakowie znajdziesz odpowiedź na pytanie: „Mamo, skąd się bierze czekolada?”.

 Agnieszka Mazur

Szczegółowy opis warsztatów znajduje się na stronie internetowej www.wioskiswiata.org

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ