Tuesday, June 18, 2024
Home / Uroda  / Mały pływak – czy basen z dzieckiem to dobry pomysł?

Mały pływak – czy basen z dzieckiem to dobry pomysł?

Lubisz pływać? Jesteś młodą mamą? Planujesz wkrótce urodzić dziecko i jak najlepiej zadbać o jego rozwój? Rusza I edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Małego Pływaka! Sprawdź co oferują organizatorzy!

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Organizatorzy II edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Małego Pływaka i autorki książki „Mały pływak. Kształtowanie prawidłowych postaw od pierwszych chwil życia” nie mają wątpliwości – basen może dać dziecku dużo dobrego. Jednak żeby oswajanie z wodą i nauka pływania przebiegały bezpiecznie i prawidłowo, rodzic musi pamiętać o kilku zasadach i odpowiednim przygotowaniu malucha do pierwszego kontaktu z wodą.

Magdalena Dąbrowska i Agnieszka Przybylska, autorki „Małego pływaka”, razem z pomagającymi im specjalistami i grupką dzieci w wieku od 4 miesięcy do 4 lat, przygotowały podręcznik dla rodziców, którzy chcą rozpocząć ze swoimi dziećmi zajęcia na basenie. W książce zawarły wszystkie niezbędne informacje, bogato ilustrując je kolorowymi zdjęciami.

Zainteresowany rodzic znajdzie tutaj odpowiedzi na pytania: kiedy pójść z dzieckiem na basen pierwszy raz, jak przygotować je w domu do zajęć, co zabrać ze sobą, aby czuć się komfortowo. Prawie 70 stron „Małego pływaka” poświęcono opisom i ilustracjom ćwiczeń w basenie, które każdy rodzic może wykonywać razem ze swoim dzieckiem. Miny zadowolonych maluchów na zamieszczonych zdjęciach, stanowią najlepszą zachętę.

Pływanie z dzieckiem pomaga w jego rozwoju psychofizycznym, buduje więzi z rodzicem, jest pretekstem do poznania rówieśników, wzmacnia mięśnie dziecka i oswaja je z wodą, co znacznie ułatwia naukę samodzielnego pływania.

Według danych z kwietnia 2012 roku w Polsce tylko 11% rodziców uczęszcza z dziećmi na pływalnie. W krajach Europy Zachodniej ten udział kształtuje się około 80%. Stąd pomysł na zorganizowanie Ogólnopolskiego Tygodnia Małego Pływaka (tegoroczna edycja: 17-23 września), podczas którego na 50 pływalniach Przyjaznych Maluchom, wykwalifikowani instruktorzy będą prowadzić nieodpłatne zajęcia dla dzieci i rodziców, ucząc jak bezpiecznie i przyjemnie spędzać z maluchem czas w wodzie. Partnerem merytorycznym projektu jest Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, handlowym Tesco. Projekt wspiera marka Huggies, produkująca pieluszki przeznaczone do pływania. Ambasadorkami projektu są prezenterki – Maja Popielarska i Paulina Chylewska.

Więcej informacji na: www.plywajciezdrowo.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ