Thursday, July 18, 2024
Home / Kultura  / Mały Książę – premiera w Teatrze STU

Mały Książę – premiera w Teatrze STU

To propozycja zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Jako bajka dla dzieci „Mały Książę” porusza siłą fantazji, wizją podroży po nieznanych planetach.

fot. materiał prasowy

Wizerunek złotowłosego chłopca w błękitno-czerwonym płaszczyku rozpoznawany jest na całym świecie. Poetycka baśń Antoine’a de Saint Exupery’ego o Małym Księciu, który ze swej maleńkiej, zagubionej gdzieś w Kosmosie planety trafił na Ziemię, stała się jedną z najbardziej popularnych książek XX wieku.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

To propozycja zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Jako bajka dla dzieci „Mały Książę” porusza siłą fantazji, wizją podroży po nieznanych planetach. W swej kosmicznej wędrówce bohater spotyka dziwne istoty – dorosłych. Spojrzenie małego dziecka demaskuje absurdy i pozory ich świata, bezsens życia i działania ludzi, którzy z pola widzenia stracili to, co najważniejsze –  drugiego człowieka. Dla dorosłych będzie to przede wszystkim opowieść o pilocie, który zmuszony do awaryjnego lądowania w sercu Sahary, w chwili najwyższego niebezpieczeństwa i samotności odbywa „podróż w głąb siebie”,  przywołuje  wspomnienia, emocje,  które pozwolą mu przetrwać…

Tłumaczenie: JAN SZWYKOWSKI

OBSADA:
MAŁY KSIĄŻĘ: Agata Woźnicka
PILOT: Marcel Borowiec
LIS: Beata Rybotycka
WĄŻ: Jan Lorys
KRÓL: Andrzej Róg
PRÓŻNY: Wiesław Smełka
PIJAK: Tadeusz Synowski
BANKIER: Włodzimierz Jasiński
LATARNIK: Franciszek Muła
GEOGRAF: Jerzy Święch
REŻYSERIA: KRZYSZTOF JASIŃSKI
KOSTIUMY: ANNA CZYŻ
MUZYKA: JANUSZ GRZYWACZ
PROJEKCJE: BŁAŻEJ BANYŚ

Mecenasem spektaklu „Mały Książę” jest firma Wawel S.A.

Więcej na stronie www.scenastu.com.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ