Saturday, April 13, 2024
Home / PARTNER MK  / Maluch w świecie technologii – 3 rzeczy, o których powinieneś pamiętać

Maluch w świecie technologii – 3 rzeczy, o których powinieneś pamiętać

Czas spędzony w towarzystwie technologicznych nowinek powinien być dobrze wykorzystany.

Świat smartphonów i tabletów to nowa cyfrowa rzeczywistość, w której dorastają najmłodsi. Rodzice często stają przed trudnymi decyzjami, które dotyczą wychowania. Na jakich zasadach pozwalać pociechom na korzystanie z dobrodziejstw technologii? Sprawdźcie, na co warto zwrócić uwagę, dając dziecku smartphone.

app_notkaart

Kontroluj czas

Zabawa telefonem potrafi wciągnąć każdego. Istotne jest, aby nie pozwolić dziecku spędzić całego dnia na zabawie elektroniką. Dzieci od 2 do 5 roku życia powinny spędzać przed telewizorem lub komputerem nie więcej niż godzinę dziennie, najlepiej jeżeli są to programy i gry dostosowane do ich wieku. Organizuj czas, aby w wasze życie rodzinne nie wkradła się nuda.

Treści dostosowane do malucha

W wielu urządzeniach istnieje opcja blokady rodzicielskiej – to doskonałe rozwiązanie dla czujnych rodziców. Warto też instalować aplikacje dostosowane do maluchów. Jedną z nich jest aplikacja Nasze Tygryski, która bawi zarówno mamy, jak i maluchy. Znajdziesz w niej m.in. specjalny kalendarz dla mam, dzięki któremu można stworzyć wyjątkową kronikę najważniejszych wydarzeń. Aplikacja zawiera również mnóstwo atrakcyjnych modułów dla dzieci.

Czas na zabawę i czas na naukę

W aplikacji Nasze Tygryski znajdziecie kolorowanki i zdrapywanki, które doskonalą umiejętności manualne dzieciaków. Kołysanki, które z pewnością pamiętasz z dzieciństwa, ukoją malucha, a Ciebie przeniosą do krainy błogiego dzieciństwa. Tygryskowy zwierzyniec pozwoli Twojemu dziecku poznać sympatyczne zwierzęta i dowiedzieć się, jakie odgłosy wydają. Wszystkie funkcjonalności zostały zaprojektowane z myślą o najmłodszych, dlatego są bezpieczne, atrakcyjne wizualnie i posiadają walory edukacyjne. Aplikację można ściągnąć zupełnie za darmo.

Kontakt z technologią jest dziś wręcz nieunikniony. Dlatego warto, aby już od najmłodszych lat uczyć dziecko świadomego korzystania ze smartphonów i komputerów.

Pobierz aplikację za darmo:

Android: http://bit.ly/2e3hlp1

IOS: http://bit.ly/2efxXt6

Strona aplikacji: http://bit.ly/2dpe1Fx

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ