Saturday, June 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Mali goście w lunaparku – na jakie atrakcje zabrać 3-latka?

Mali goście w lunaparku – na jakie atrakcje zabrać 3-latka?

Emocje w cenie biletu

Rabkoland

fot. materiał Partnera

Lunaparki, zwane również wesołymi miasteczkami, są świetnym miejscem rozrywki dla każdego – również dla dzieci do 3. roku życia. Z pewnością przyniosą im wiele radości i pozwolą lepiej poznać świat. Jakie atrakcje sprawdzą się jednak najlepiej dla tak małych gości?

 

Wizyta w lunaparku jest niesamowitym przeżyciem dla każdego dziecka, dlatego warto rozważyć taką wycieczkę również z 3-latkiem. To nie tylko sposób na miłe i oryginalne spędzenie wolnego czasu, ale również baza dla wszechstronnego rozwoju malucha. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jakie atrakcje https://www.rabkoland.pl/pl/atrakcje będą strzałem w 10 na przykładzie Rabkolandu!

1. Kucyki – karuzela wenecka

Karuzela wenecka jest obowiązkowym punktem w każdym wesołym miasteczku! Mogą cieszyć się nią nawet 3-letnie dzieci (jeśli nie przekraczają 100 cm wzrostu na karuzeli towarzyszy im rodzic). Lunapark Rabkoland przedstawia karuzelę składającą się z 16 galopujących koni, koni nieruchomych (stojących), barokowej karocy oraz młynka. Wygodne siodła są dopasowane do niewielkiego wzrostu dziecka. To zdecydowanie jedna z piękniejszych karuzel weneckich w Polsce.

2. Pofyrtane drzewa

Choć nazwa brzmi nietypowo, to nic innego jak strefa posiadająca mostki, tunele i inne przeszkody dla dzieci, będąca formą placu zabaw. Do pokonania jest mnóstwo przeszkód i nietypowych przejść, dlatego maluch ma przed sobą nie lada wyzwanie. Choć wszystkie atrakcje znajdują się na wysokości, przed upadkiem chronią dzieci odpowiednio zamontowane siatki zabezpieczające. To idealny sposób na zdrowe spożytkowanie dziecięcej energii.

3. Poszukiwacze skarbów – piaskownica

Chcąc się nieco wyciszyć, dziecko może udać się do wielkiej piaskownicy pełnej skarbów. Nie tylko może bawić się w niej w tradycyjny sposób, ale również może stać się prawdziwym poszukiwaczem skarbów. Na terenie piaskownicy ukryte są bowiem piękne i interesujące kryształki, idealnie imitujące prawdziwe kamienie szlachetne. Po znalezieniu można zabrać je ze sobą do domu!

4. Rura park – sala zabaw

Interesująca sala zabaw z kulkami i labiryntem rur, w której bawić się mogą dzieci już od 80 cm wzrostu. Dla nieco większych maluchów, mających ponad 100 cm wzrostu, do dyspozycji pozostaje duża konstrukcja. Zabawa tutaj uczy koordynacji, orientacji przestrzennej oraz sprytu. Kolejne miejsce, gdzie z pewnością odnajdą się dzieci z niespożytymi pokładami energii.

5. Wesoła zagroda – farma dla dzieci

Wesoła zagroda to miejsce idealne dla miłośników zwierząt i wiejskiego klimatu. Dzieci mogą tutaj nie tylko poczuć się jak na prawdziwej wsi, ale również do woli bawić się wśród imitacji zwierząt i wspólnie z nimi śpiewać popularne piosenki. Poznają również odgłosy wydawane przez poszczególne zwierzęta. To świetny sposób na poszerzenie perspektyw i poznanie świata. Tuż obok znajdują się natomiast kolejki konikowe, plac zabaw w formie ogródeczka oraz kabaret warzyw. Miłą pamiątką będzie zdjęcie zrobione w punkcie fotograficznym na traktorze.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ