Wednesday, July 17, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Małgorzata Krzysica: Benefis artystki

Małgorzata Krzysica: Benefis artystki

Artystka obchodzi benefis!

fot. Konrad Czajkowski

W tym roku mija 30 lat pracy artystycznej Małgorzaty Krzysicy. Uroczysty benefis z tej okazji odbędzie się w Akademii Sztuk Teatralnych 18 czerwca o godzinie 20.00

Małgorzata Krzysica

Małgorzata Krzysica fot. Konrad Czajkowski

To będzie wyjątkowy koncert, pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego, w którym weźmie udział wielu artystów i to nie tylko absolwentów dawnej PWST, ale też wokaliści oraz dziennikarze, z którymi współpracowała przez trzydzieści lat Małgorzata Krzysica. Jak sama twierdzi, ten jubileusz jest przede wszystkim pretekstem do artystycznego spotkania dawnych oraz obecnych przyjaciół, z którymi nieraz stawała na scenie, przed mikrofonem, czy pracowała w studio nagraniowym.

Kim jest Małgorzata Krzysica?

Aktorka w 1988 roku ukończyła Szkołę Teatralną, jej profesorem i promotorem był Jerzy Stuhr. Grała przez kilka w Teatrze im. J. Słowackiego i Teatrze Bagatela, by w końcu związać się z Teatrem Ludowym za dyrekcji Jerzego Fedorowicza i znakomitych spektakli reżyserowanych przez Jerzego Stuhra. Swojemu profesorowi zawdzięcza wiele znakomitych ról, a ona sama partnerowała mu jako Dorymena w „Mieszczaninie szlachcicem.”
Współpracowała także z K.Kutzem, grając m. innymi główną żeńską w „Dzieciach Arbatu” w Teatrze Telewizji. Pracowała z reżyserami: S. Różewiczem, W. Nurkowskim, M. Grabowskim, T.Obarą, Ł. Czujem i wieloma innymi. Niezależnie od pracy aktorskiej rozpoczyna pracę radiu RMF, z którym się wiąże na dziesięć lat. Poświęca się także pracy charytatywnej i pedagogicznej współpracując z wieloma fundacjami i prowadząc warsztaty dla dzieci niepełnosprawnych. Zdobywa dyplom z pedagogiki na Akademii Pedagogicznej.

małgorzata krzysica

 Małgorzata Krzysica fot. Konrad Czajkowski

Nagrała trzy płyty, na których pojawiają się duety między innymi z Maciejem Maleńczukiem, Jackiem Wójcickim, Muńkiem Staszczykiem i Andrzejem Zielińskim i Januszem Radkiem. W ramach terapii przez sztukę realizuje kolejne projekty dla młodzieży ze środowisk patologicznych.
W 2017 kończy kolejne studia na Uniwersytecie Jagiellońskim – na kierunku Zarządzanie Kulturą. W tym roku obchodzi jubileusz trzydziestolecia pracy artystycznej.

Małgorzata Krzysica jest od wielu lat związana z Miastem Kobiet. Śpiewała dla nas na gali Srebrnych Luster w Warszawie. Dwa lata temu na łamach Miasta Kobiet ukazał się wywiad z nią Połykam łzę i idę dalej  z fantastyczną królewską sesją zdjęciową.

Tancerzy z grupy BadBoys i Małgorzata Krzysica na gali Srebrne Lustra w Warszawie (fot. arch. własne)

Małgorzata Krzysica, fot. Konrad Czajkowski

Benefis Małgorzaty Krzysicy

Na scenie Akademii Teatralnej pojawią się w tym dniu niezwykli goście i zarazem koledzy Małgorzaty Krzysicy, między innymi: Andrzej i Maja Sikorowscy, Janusz Radek, Katarzyna Jamróz, Marta Bizoń, Jacek Wójnicki, Mieczysław Czuma, Leszek Benke wraz ze „Spotkaniem z Balladą ” i wielu innych. Zaśpiewa także sama jubilatka, a imprezę poprowadzi Marta Bizoń i Rafał Dziwisz. Wśród zaproszonych gości są Jerzy i Maciej Stuhr, Hanna Polony, Tadeusz Huk, Marian Dziędziel, Dorota Segda, Kabaret Pod Wyrwigroszem, Grzegorz Turnau, Zygmunt Konieczny oraz inni artyści scen krakowskich. Grają na żywo najlepsi muzycy pod kierownictwem Adama Drzewieckiego, a i mprezie patronuje medialnie RMF Classic i miesięcznik Kraków.

CO: Benefis Małgorzaty Krzysicy
GDZIE: Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, ul. Straszewskiego 21-22 
KIEDY: 18 czerwca o 20.00 

Oceń artykuł
2 komentarze
  • 안전바카라 14 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Information on that Topic: miastokobiet.pl/malgorzata-krzysica-benefis/ […]

  • 사설토토 15 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Read More Info here on that Topic: miastokobiet.pl/malgorzata-krzysica-benefis/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ