Monday, April 22, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Małe narożniki – modne i wielofunkcyjne meble do Twojego mieszkania

Małe narożniki – modne i wielofunkcyjne meble do Twojego mieszkania

Małe potrafi być piękne

Małe narożniki do małego wnętrza

fot. Unsplash

Małe narożniki to zgrabne meble wypoczynkowe, które świetnie sprawdzają się w kawalerkach i niedużych mieszkaniach. Wielofunkcyjność, to zaleta nowoczesnych rozwiązań, a nowoczesne małe narożniki to dobrze zaprojektowane i wygodne meble dla każdego. Zapewnią komfort wypoczynku w dzień, a jeśli wybierzemy narożnik z funkcją spania – to również w nocy. Poznaj zalety małych narożników jako modnych i funkcjonalnych mebli do każdego wnętrza!

 

Małe narożniki – dla kogo?

Nowoczesne małe narożniki to wygodne meble, które przy wyborze odpowiedniego modelu z pewnością dopasujemy do każdego pokoju. Ze względu na gabaryty i przeznaczenie sprawdzą się świetnie zarówno w salonie, jak i w pokoju młodzieżowym, gościnnym, czy w niewielkich rozmiarów kawalerce. Wybór małego narożnika wcale nie musi być podyktowany niewielkimi wymiarami pomieszczenia, w którym zamierzamy go umieścić. Być może wolimy minimalistyczne meble i nie często przyjmujemy gości lub też wolimy przeznaczyć więcej miejsca na coś innego. Jeśli lubimy wolne przestrzenie, a wybór dużego mebla wypoczynkowego by nas przytłaczał to wybór małego narożnika będzie strzałem w dziesiątkę.

Małe narożniki z funkcją spania

Narożnik z funkcją spania nie musi być dużym, zwalistym meblem, który zajmuje dużo miejsca. Dzięki funkcjonalności małe narożniki są równie chętnie wybierane jak te większe. Mały narożnik z funkcją spania to nowoczesna funkcjonalność. Można korzystać z niego na co dzień jak z łóżka lub zawsze wtedy, gdy jest taka potrzeba (np. odwiedzają nas goście na kilka dni). W dzień możemy cieszyć się stylowym i przyjemnym wypoczynkiem i swobodnie przyjmować gości, a w nocy czerpać z wygody i budzić się wypoczętym każdego ranka. Dobrze wyposażone małe narożniki z funkcją spania pomieszczą wewnątrz schowka pościele, więc nic nie będzie zalegać nam na zewnątrz, a wszystko możemy tam schować i szybko i łatwo zamienić salon w sypialnię. Jest to rozwiązanie szczególnie dobre dla osób mieszkających w kawalerkach, ale nie tylko. Małe narożniki sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, które chcemy zamienić w funkcjonalny pokój z możliwością spania.

Mały narożnik czy sofa – co lepiej wybrać?

Niezależnie od tego, czy wybór niewielkiej sofy bądź małego narożnika jest dyktowany niewielkim metrażem mieszkania, czy po prostu brakiem potrzeby posiadania dużego mebla, to warto zastanowić się które rozwiązanie będzie lepsze w naszym przypadku – mały narożnik, czy niewielka sofa. Jeśli wybierając mebel mamy możliwość zdecydowania się na narożnik z funkcją spania, to czasem lepiej z tego skorzystać. Nawet jeśli nie zamierzamy dzień w dzień na nim sypiać, to otrzymamy cenną możliwość zaproponowania noclegu naszym gościom, To może mieć duże znaczenie jeśli pokoju dla gości nie posiadamy, a często ktoś nas odwiedza. Kolejną zaletą narożników jest ich kształt, który oczywiście doskonale nadaje się do umieszczenia w kącie pokoju. Pamiętajmy jednak by przed zakupem zwrócić uwagę, w którą stronę skierowany jest dłuższy bok narożnika. Producenci tacy jak Vero często oferują obie opcje, więc przed dokonaniem zakupu musimy wskazać układ narożnika, jaki wybieramy. Niektóre małe narożniki to meble modułowe, które możemy z czasem rozbudować. Jeśli zamierzamy spędzać na naszym narożniku sporo czasu, a komfort ma dla nas duże znaczenie, to warto wybrać narożnik z regulowanym zagłówkiem i podłokietnikiem.

 

Artykuł przygotowany we współpracy z Vero

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ