Tuesday, March 5, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Małe mieszkanie – czy warto?

Małe mieszkanie – czy warto?

Pod jakimi warunkami posiadanie małego lokalu może przynieść sporo korzyści?

Małe mieszkanie z przynależnym mu dodatkowym pomieszczeniem z całą pewnością będzie też atrakcyjniejsze w oczach potencjalnych najemców / fot. materiały prasowe

Kupno małego mieszkania to bardzo dobra inwestycja, ale pod pewnymi warunkami. Jeśli jednak zostaną one spełnione, posiadanie takiego lokalu może przynieść sporo korzyści.

Małe mieszkanie z przynależnym mu dodatkowym pomieszczeniem z całą pewnością będzie też atrakcyjniejsze w oczach potencjalnych najemców / fot. materiały prasowe

Małe mieszkanie dwupokojowe czy kawalerka to lokale chętnie kupowane szczególnie z myślą o ich wynajmie. Zamieszkać mogą w nim młode osoby, które jeszcze nie założyły rodziny, studenci czy bezdzietne młode małżeństwa, które do tej pory nie zdecydowały się na zakup własnego M. By jednak nie mieć trudności z jego wynajmem, warto dobrze tę inwestycję przemyśleć.

Dobra lokalizacja

Znacznie łatwiej znaleźć najemców do małego mieszkania, które jest w dobrej lokalizacji. Szczególnie ważna okazuje się tu zazwyczaj bliskość centrum czy uczelni wyższej. Dalsze rejony miasta częściej wybierane są natomiast przez rodziny, a te zazwyczaj poszukują mieszkań nieco innych – dwupokojowych, ale o większej powierzchni oraz 3- i 4-pokojowych. Małe (około 35 m kw) mieszkania z rynku pierwotnego we Wrocławiu w świetnej lokalizacji to np. te na osiedlu Promenady Wrocławskie.

Ciekawa aranżacja

Osoby poszukujące mieszkania zwracają jednak uwagę nie tylko na lokalizację czy cenę, ale również na jego funkcjonalność. Jeśli więc planujesz zakup małego mieszkania z rynku pierwotnego, poświęć dużo uwagi jego wykończeniu i aranżacji wnętrza. Jeśli jest to kawalerka, zastanów się, czy nie da się od razu wydzielić w niej przestrzeni dziennej i sypialnianej. Czasem taki efekt można osiągnąć odpowiednim umeblowaniem czy na przykład, jeśli pasuje to do wnętrza, stawiając ściankę (chociażby z luksferów). Wielu projektantów wnętrz specjalizuje się w podobnych rozwiązaniach. Możesz też podpowiedzi poszukać w Internecie, kolorowych magazynach czy katalogach dużych sklepów meblowych.

Dodatkowe udogodnienia

Małe mieszkanie to również mała powierzchnia, na której często trzeba pomieścić wiele różnych przedmiotów. Niektóre z nich jednak z powodzeniem mogłyby np. zostać przeniesione do komórki lokatorskiej czy piwnicy. Małe mieszkanie z przynależnym mu dodatkowym pomieszczeniem z całą pewnością będzie też atrakcyjniejsze w oczach potencjalnych najemców.

Artykuł powstał we współpracy z PromenadyWroclawskie.pl

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Agata 18 stycznia, 2021

    Wnętrze można fajnie udekorować różnymi małymi elementami przez co stanie się ono większe optycznie. Często małe dekoracje dostajemy na parapetówkę. Jest to np. zastawa stołowa, zegar itd.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ