Wednesday, May 29, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Mała zmywarka do małej kuchni. Jaką wybrać?

Mała zmywarka do małej kuchni. Jaką wybrać?

Aranżacja małego mieszkania to duże wyzwanie dla wyobraźni

Zmywarka

Mała zmywarka idealna do małej kuchni / fot. Velimir, Adobe Stock

Niewielka kuchnia to prawdziwe wyzwanie aranżacyjne. W końcu w pomieszczeniu powinny zmieścić się wszystkie niezbędne meble i sprzęty, takie jak szafki, piekarnik, lodówka czy mała zmywarka. Na szczęście nowoczesne urządzenia są kompaktowe, a dzięki mniejszym wymiarom łatwiej możesz je dopasować do wielkości pomieszczenia. Jaką zmywarkę wybrać, jeśli Twoja kuchnia jest nieduża? Sprawdź, na co zwrócić uwagę!

 

Dlaczego warto mieć zmywarkę w małej kuchni?

Wiele osób wciąż zastanawia się, czy zmywarka w małej kuchni to dobry pomysł. W końcu zajmuje sporo miejsca i nierzadko trzeba się trochę postarać, by przyłączyć ją do źródła wody. Nawet jeśli masz ograniczoną przestrzeń, ten sprzęt to prawdziwy must have! Dzięki urządzeniu:

 

oszczędzasz sporo czasu – jeśli zmywasz ręcznie ok. 30 min dziennie, w tygodniu to aż 3,5 godziny,
zadbasz o skórę dłoni i paznokcie, które w trakcie mycia naczyń są narażone na kontakt z detergentem i ciepłą wodą,
uzyskasz idealnie czyste naczynia i sztućce – myjąc ręcznie, często nie da się uzyskać takiego efektu,
możesz usunąć patogeny – wystarczy włączyć program z gorącą wodą,
oszczędzasz wodę – w zależności od programu zużyjesz nawet kilkanaście litrów mniej, niż przy myciu ręcznym.

Jak wybrać zmywarkę? Najważniejsze parametry

Wielu producentów oferuje obecnie kompaktowe modele, które świetnie nadają się do niewielkich pomieszczeń. Neonet wskazuje, na jakie parametry zwrócić uwagę, jeśli interesuje Cię mała zmywarka.

 

Wymiary zmywarki

Najbardziej typowe wymiary to 60 cm szerokości oraz 82-87 cm wysokości. Taki rozmiar nie zawsze sprawdza się jednak w niewielkim pomieszczeniu, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota. Jeśli potrzebujesz sprzętu do małej kuchni, poszukaj czegoś w przedziale 42-45 × 82-83 cm. Takie wąskie zmywarki są bardzo wygodne i z łatwością zmieścisz je np. między lodówką a szafką. Aktualnie dostępne są też minizmywarki, które wielkością i wyglądem przypominają mikrofalówkę. W tym przypadku szerokość jest standardowa (55-60 cm), ale wysokość to jedynie 45-60 cm.

Pojemność zmywarki

Teoretycznie im większy sprzęt, tym więcej naczyń zmieści. Dostępne na rynku urządzenia są jednak tworzone w taki sposób, by ich obudowa była jak najcieńsza. Nawet w wąskiej zmywarce możesz umyć aż 10-13 kompletów naczyń! W minizmywarce zmieścisz natomiast zwykle 6-8 zestawów.
Wybierając urządzenie, zwróć więc uwagę na ten parametr. Dzięki niemu dowiesz się, jak w praktyce będzie wyglądało użytkowanie zmywarki w Twoim gospodarstwie domowym.

Ustawienie zmywarki

Do wyboru masz zmywarki nablatowe, przeznaczone do zabudowy i wolnostojące. Możesz ustawić urządzenie pod blatem, by zyskać dodatkową przestrzeń roboczą, lub wkomponować je między szafki i zakryć frontem. Dzięki temu dopasujesz sprzęt w taki sposób, by całość ładnie się prezentowała i była funkcjonalna.

Jak wybrać zmywarkę do małej kuchni?

Już wiesz, na jakie parametry urządzenia zwrócić uwagę, jeśli Twoja kuchnia jest mała. Najważniejsze są wymiary i pojemność. Na szczęście możesz wybierać spośród wielu różnych sprzętów – dostępne są niewielkie, ale ładowne zmywarki, które z łatwością dopasujesz do wielkości pomieszczenia!

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ