Friday, February 23, 2024
Home / Moda  / Trendy modowe  / Makijażowy dressing

Makijażowy dressing

Jaki makijaż do jakiej okoliczności i stroju?

Policealna Francuska Szkoła Wizażu, Stylizacji i Charakteryzacji w Krakowie uczy wszystkich technik makijażu i wizażu / fot. materiały prasowe

Makijażowy dressing © – ubieranie twarzy w makijaż. Podobnie jak ubraniem stylizujemy i korygujemy naszą sylwetkę, tak makijażem modelujemy naszą twarz dodając jej atrakcyjności. Jaki wybrać makijaż: rozbudowany czy minimalistyczny, w wersji monochromatycznej czy kontrastowej – o tym decyduje styl naszego ubioru, okazja, pora dnia lub roku

Policealna Francuska Szkoła Wizażu, Stylizacji i Charakteryzacji w Krakowie uczy wszystkich technik makijażu i wizażu / fot. materiały prasowe

Policealna Francuska Szkoła Wizażu, Stylizacji i Charakteryzacji w Krakowie uczy wszystkich technik makijażu i wizażu / fot. archiwum Szkoły

Prawdziwa elegancja to spójna całość stroju i makijażu
Prawdziwą elegancję uzyskamy, kiedy nasz makijaż i ubranie stworzą harmonijny zestaw. Pamiętajmy, że twarz to tylko jeden z elementów całości. Makijaż dopasowujemy do ubioru bądź na zasadzie monochromatycznej, bądź stosując kontrasty. Obok kolorów ważny jest też dobór odcieni oraz tonacji (chłodnej lub ciepłej).

Makijaż jak kameleon adaptuje się do tendencji mody (nie tylko odzieżowej), ale
wytwarza też własne trendy i tendencje.

Makijaż nude – nowa tendencja w makijażu
Jest elegancki, subtelny, naturalny – w tonacji beżu i delikatnego różu, idealny dla kobiet w każdym wieku. Dobrze komponuje się z każdym stylem odzieży. Makijaż o wyjątkowej prostocie, oparty na efekcie nieskazitelnej cery, wykonanie go wymaga jednak wytrenowanej ręki. Ważny jest dobry, dobrany do typu skóry subtelny fluid, a przede wszystkim codzienna właściwa pielęgnacja cery.

Smoky eyes w wersji nude
Ciekawy trend w makijażu na co dzień. Oczy malujemy techniką smoky, lecz używamy cieni w kolorach neutralnych, takich jak beże, kolory ziemi, jasne szarości, jasne róże czy pomarańcze. Pozwala to uzyskać, efekt wyrafinowanego neutralnego oka, ale bez dramaturgii charakterystycznej dla typowego makijażu smoky eyes.

Stylizowanie makijażu
Istnieje wiele sposobów stylizacji: makijaż à la baby doll, makijaż retro/pin-up girl, makijaż glam i rock, makijaż w stylu grunge, makijaż rozświetlający techniką strobingu, rozmaite makijaże inspirowane wyglądem celebrytów czy gwiazd filmu.
Copyright © Makijażowy dressing – All Rights Reserved

Policealna Francuska Szkoła Wizażu, Stylizacji i Charakteryzacji w Krakowie uczy wszystkich technik makijażu i wizażu w ramach programu szkoły oraz kursów wizażu, makijażu, kolorystyki i kreowania wizerunku.
W Atelier Szkoły uczymy i doradzamy, jak się malować modnie na różne okazje, oferujemy kursy „na prezent” w zakresie makijażu dla siebie i kreowania własnego wizerunku.

Zapraszamy na naszą stronę internetową www.makeupschool.pl
adres: Kraków, ul. Lubelska 12, infolinia : 602 635 077

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ