Saturday, May 25, 2024
Home / PARTNER MK  / Makijaż permanentny – kto wykona go najlepiej?

Makijaż permanentny – kto wykona go najlepiej?

Makijaż permanentny staje się obecnie coraz popularniejszym zabiegiem kosmetycznym. Zobacz na czym polega.

Makijaż permanentny staje się obecnie coraz popularniejszym zabiegiem kosmetycznym. Wykonanie go najlepiej powierzyć doświadczonej, posiadającej odpowiedni certyfikat linergistce. Da to gwarancję bezpieczeństwa i uzyskania oczekiwanego efektu.

Pretty girl, white background, copyspace

fot. fotolia

Zabieg pozwala na skorygowanie nieregularnych brwi lub konturu ust. Dzięki niemu możemy podkreślić swoje atuty. Efekt makijażu permanentnego utrzymuje się kilka lat, dlatego warto wybrać gabinet kosmetyczny w sposób rozważny i przemyślany.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Makijaż permanentny porównywany jest często do tatuażu. Odróżnia go od niego głębokość nakłuć, które w przypadku makijażu są zdecydowanie płytsze. Jego wykonanie (tak jak każda ingerencja w tkanki) wymaga sterylnych warunków. Zminimalizuje to możliwość wystąpienia stanów zapalnych, a w konsekwencji blizn. Decydując się na wykonanie makijażu permanentnego, nie warto kierować się jedynie ceną, lecz przede wszystkim doświadczeniem personelu, a także opiniami klientek. Certyfikowana linergistka wykona makijaż w sposób odpowiedzialny i precyzyjny, a w razie wystąpienia jakichkolwiek komplikacji udzieli fachowej pomocy. Ważne jest również zastosowanie jednorazowych igieł i odpowiedniego, w pełni sprawnego sprzętu. Nowoczesne urządzenia stosowane przy zabiegu pozwalają na wykonanie go w bardzo precyzyjny sposób. Niemniej istotnym aspektem jest bezpieczeństwo barwników. Powinny być one przebadane toksykologicznie i mikrobiologicznie oraz posiadać stosowne atesty. Samo wykonanie makijażu permanentnego powinno przebiegać z zachowaniem wszelkich środków ostrożności i zasad higieny. Linergistka powinna mieć na twarzy ochronną maseczkę, a na dłoniach jednorazowe rękawiczki.

Metody makijażu permanentnego

Metody makijażu permanentnego uzależnione są od oczekiwań klientki wobec ostatecznego rezultatu. W zależności od oczekiwanych efektów można zastosować jedną z poniższych metod.

Metoda manualna polega na ręcznym wstrzyknięciu pigmentu. Jej zwolennicy twierdzą, że pozwala na uzyskanie lepszego efektu i jest niemal bezbolesna. Nie ulega jednak wątpliwości, iż odczuwanie dyskomfortu w czasie zabiegu jest sprawą indywidualną. Każdy z nas bowiem charakteryzuje się innym progiem wytrzymałości na ból. Odczucia, które dla jednej osoby będą tylko pewną niedogodnością, dla innej okażą się dokuczliwym bólem.

Metoda mechaniczna wymaga natomiast zastosowania odpowiednich urządzeń zasilanych prądem i zakończonych igłą, która wykonuje około 200 nakłuć na minutę.

Coraz większą popularność zyskuje metoda piórkowa, która wprowadza w najpłytsze warstwy naskórka barwnik w formie kresek. Jest ona zalecana szczególnie w makijażu permanentnym brwi. W porównaniu z tradycyjną, polegającą na nakłuciach w formie drobnych kropek, ten sposób gwarantuje zdecydowanie bardziej naturalny efekt. Zabieg jest niemal bezbolesny i pozostawia jedynie niewielką opuchliznę, która dość szybko ustępuje. W przeciwieństwie do starszych sposobów zazwyczaj także nie wymaga korekty. Więcej informacji na temat makijażu permanentnego można uzyskać ze strony www.strefa-piekna.pl.

Decyzja o wykonaniu makijażu permanentnego powinna być bardzo dokładnie przemyślana. Jej efekty będą bowiem widoczne przez kilka lat. Warto więc przy wyborze gabinetu kosmetycznego kierować się zdrowym rozsądkiem i zadbać o własne bezpieczeństwo, a przede wszystkim zdrowie.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ