Thursday, April 25, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Makijaż na narty – porady

Makijaż na narty – porady

Makijaż i narty? Wbrew pozorom szaleństwo na stoku i staranny makijaż wcale się nie wykluczają! Przecież pięknie można wyglądać w każdej sytuacji, wystarczy niewiele.

Tusz

Tusz / fot. fotolia

Makijaż i narty? Wbrew pozorom szaleństwo na stoku i staranny makijaż wcale się nie wykluczają! Przecież pięknie można wyglądać w każdej sytuacji, wystarczy tylko odpowiednio się przygotować.

Dobierz odpowiednie kosmetyki do warunków

Mroźny wiatr, minusowe temperatury czy odbijające od śniegu, ostre promienie słoneczne, nie są wymarzonymi warunkami dla naszej skóry. Przed wypadem na białe szaleństwo warto natłuścić skórę kremem o specjalnej formule, zawierającym filtry przeciwsłoneczne. Na mocne słońce minimalnym jest SPF 20. Ważna jest również konsystencja kremu. Zbyt lekka za szybko się wchłonie, a za gęsta może spowodować zrolowanie się podkładu. Najlepiej jeśli będzie to krem półtłusty, który uchroni skórę przed wysuszeniem i przemarznięciem. Krem musi dokładnie się wchłonąć, zanim przystąpimy do dalszych działań.

Podkład i róż

Róż

Róż / fot. fotolia

Podkład również musi zawierać wysokie SPF. W tym przypadku zrezygnujmy z podkładów dodatkowo nawilżających, na rzecz kryjących i o długim trwaniu. Lepszym pomysłem jest puder w kompakcie niż płynny, gdyż jest bardziej odporny na zmiany temperaturowe. Następnie nakładamy róż zaczynając od skroni i rozsmarowujemy wzdłuż kości policzkowych. Jeżeli nie wiesz jaki kolor nałożyć, może lepszym pomysłem będzie naturalny róż, który wystąpi po dobrej zabawie i zmęczeniu?

 

 

 

Pomadki ochronne

Pomadka

Pomadka / fot. fotolia

 

 

W sytuacjach ekstremalnych, błyszczyk schodzi ze sceny aby dać pole do popisu pomadkom ochronnym. Stosuj te z substancjami odżywczymi, szczególnie z wit. A i E. Dzięki temu zabezpieczysz je przed utratą wilgoci. Zobacz również czy pomadka posiada filtry UV, aby ochronić usta przed ostrym słońcem. Pomadka jest trwalsza niż błyszczyk, dzięki czemu nie będziesz musiała jej często aplikować.

 

 

 

 

 

Postaw na wodoodporne

Tusz

Tusz / fot. fotolia

Lepiej nie popłynąć na fali szaleństwa. Przed tym może uchronić nas tylko wodoodporny kosmetyk. Wodoodporne tusze do rzęs czy kredki do oczu to dobry wybór. Warto zaopatrzyć się również w cienie do powiek o konsystencji kremu bądź musu. Cienie takie jednak szybko zasychają, a więc spiesz się z aplikacją.

 

 

 

 

 

 

 

Alternatywa tuszu

Boisz się, że wytuszowane rzęsy będą przeszkadzać Ci w swobodnym szusowaniu? Opierają się o szkła gogli czy okularów, przyklejają do nich i nie czujesz się komfortowo? Jest i na to sposób. Przedłużanie i zagęszczanie rzęs pozwoli Ci cieszyć się pięknym spojrzeniem bez użycia tuszu. Możesz skusić się na np. na semipermamentne tuszowanie rzęs , które poprzez zastosowanie naturalnego fluidu, tworzy efekt mocno wytuszowanych rzęs.

Po powrocie

Nie zapomnij o pielęgnacji skóry, kiedy wrócisz do domu. Po wykonaniu starannego demakijażu twarzy nałóż na skórę krem nawilżający, aby nie wysuszyła jej zmiana temperatury i panujące ciepło w mieszkaniu.

Paulina Szczepkowska

Zobacz również jak nie dać się zimie oraz jak ubrać się na stok !

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ