Sunday, July 21, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Makijaż mineralny… Czyli jaki? Jak wykonać go krok po kroku?

Makijaż mineralny… Czyli jaki? Jak wykonać go krok po kroku?

Dowiedz się, jak wykonać makijaż mineralny w 7 krokach!

Makijaż mineralny

Produkty do makijażu mineralnego / fot. Gabrielle Henderson / Unsplash

Makijaż mineralny to rozwiązanie dla osób, które chcą dbać o swoją cerę w ciągu dnia, używając lekkich i bezpiecznych kosmetyków. Specyfika jego wykonania jest jednak nieco inna niż w przypadku makijażu tradycyjnego. Jak w prosty sposób uzyskać zadowalające efekty? Oto kilka naszych sposobów

 

Co to jest makijaż mineralny?

Makijażem mineralnym nazywamy ten wykonany przy pomocy kosmetyków mineralnych. Jak je rozpoznać? Charakteryzują się sypkością i wolnym od parabenów, naturalnym składem. Opiera się on na zmielonych minerałach, takich jak chroniący przed promieniowaniem UV dwutlenek tytanu, antybakteryjny tlenek cynku czy rozświetlająca mika. Przyspieszają one regenerację skóry i łagodzą podrażnienia, makijaż mineralny stanowi więc świetną propozycję dla osób z cerą trądzikową, skłonną do alergii czy wrażliwą, ale nie tylko. Sięgają po niego także osoby z cerą tłustą – zawarte składniki naturalnie matują i pochłaniają nadmiar sebum – a także kobiety, które cenią sobie trwały i naturalnie wyglądający makijaż, bez efektu maski.

Makijaż mineralny w 7 krokach

1. Na czystą skórę twarzy aplikujemy krem, w zależności od potrzeb skóry – matujący lub nawilżający i czekamy do jego wchłonięcia.
2. Jeżeli przygotowujemy się na większe wyjście lub nasza skóra wymaga dodatkowego krycia, przed nałożeniem podkładu aplikujemy korektor mineralny pod oczy i na wybrane przez nas miejsca. Najlepiej użyć do tego małego, precyzyjnego pędzelka.

Makijaż mineralny korektor

Odrobinę korektora nabieramy małym pędzlem / fot. Kelly Sikkema / Unsplash

3. Przechodząc do podkładu, najpierw wysypujemy odrobinę na wieczko. Ze względu na sypką konsystencję, najłatwiej aplikować go pędzlem – płaskim lub okrągłym. Wcieramy w niego proszek okrężnymi ruchami i otrzepujemy z nadmiaru. Podkład nakładamy stemplując, czyli lekko dociskając pędzel do twarzy, a rozprowadzamy kolistymi ruchami. Jedna warstwa da nam subtelny efekt, więc jeśli chcemy uzyskać mocniejsze krycie, wystarczy nałożyć kolejne. Jest to jedna z zalet podkładów tego typu – możemy warstwować kosmetyk bez obaw o „ciastko” na twarzy, które często powstaje w przypadku produktów płynnych.

 

Podkład makijaż mineralny

Do podkładu wybieramy duży pędzel / fot. kinkate / Pixabay

4. Podkład utrwalamy pudrem mineralnym, rozprowadzając go kolistymi ruchami na skórze pędzlem tego samego rodzaju, który użyliśmy do podkładu. Pamiętajmy, że nabierając zarówno podkład, jak i puder z wieczka opakowania czy innej podstawki, należy dbać o jej czystość i myć tak często, jak pędzle – w przeciwnym razie namnażające się bakterie spowodują powstawanie krostek i problemów skórnych.
5. Twarz wykańczamy różem mineralnym, nanosząc odrobinę na kości policzkowe i bronzerem mineralnym – poniżej kości policzkowych. Nakładamy je tak samo jak podkład i puder, jedynie rozcierając w inny sposób – zamiast kolistych ruchów wykonujemy pociągłe, wzdłuż linii szczęki.

 

Róż makijaż mineralny

Róż nakładamy pociągłymi ruchami / fot. Radu Florin / Unsplash

6. Oczy malujemy według uznania. W przypadku codziennego makijażu, wystarczy nam mineralny tusz do rzęs – jego aplikacja nie różni się niczym od tego, który używamy na co dzień. Choć nie ma on sypkiej formuły jak większość kosmetyków mineralnych, różnicę możemy dostrzec w składzie – jest dużo bardziej naturalny i przyjazny dla rzęs niż zwykłe tusze. Do makijażu wieczorowego warto dodać mineralne cienie do powiek. Do ich nałożenia sprawdzi się mały pędzelek z gęstymi włoskami. Zanurzamy go w pudełeczku z cieniem, otrzepujemy z nadmiaru i delikatnie wklepujemy w oko, a następnie okrężnymi ruchami rozcieramy. Atutem cieni w proszku jest możliwość łączenia ich ze sobą i tworzenia nowych odcieni w naszej kosmetyczce.

Cień do powiek makijaż mineralny

Nabieramy niewielką ilość cienia do powiek / fot. Joanna Kosinska / Unsplash

7. Po skończonym makijażu dobrze jest spryskać twarz hydrolatem lub wodą termalną – przedłuży to jego trwałość. Kosmetyki mineralne dobrze łączą się też z produktami niezawierającymi w swoim składzie minerałów. Jeżeli chcemy zamienić jeden bądź kilka z powyższych kosmetyków na tradycyjne, nic nie stoi na przeszkodzie.

Sylwia Wołoch

Dziennikarka z ambicjami, masą pozytywnej energii i tuzinem pomysłów. Interesuje się modą, psychologią i radiem. Prowadzi media społecznościowe. Otwarta na wszelkie nowości, nie boi się pająków, samotnych podróży ani ciekawych wyzwań.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Krzysiek 19 czerwca, 2020

    Łoł sebum!

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ