Thursday, August 5, 2021
Home / Kultura  / Majowy numer magazynu „Muzyka w Mieście” już w Empikach a w nim…

Majowy numer magazynu „Muzyka w Mieście” już w Empikach a w nim…

Więc mam zapłacić, poświęcić wieczór i jeszcze się skompromitować? To lepiej nie pójść. – Jacek Kaspszyk, nowy dyrektor artystyczny Filharmonii Narodowej tłumaczy, co zniechęca Polaków do odwiedzania filharmonii. Wyjaśnia też, dlaczego nie należy organizować „dni

"Muzyka w mieście"

"Muzyka w mieście" / fot. materiał prasowy

Więc mam zapłacić, poświęcić wieczór i jeszcze się skompromitować? To lepiej nie pójść. – Jacek Kaspszyk, nowy dyrektor artystyczny Filharmonii Narodowej tłumaczy, co zniechęca Polaków do odwiedzania filharmonii. Wyjaśnia też, dlaczego nie należy organizować „dni sztuki polskiej” i dlaczego zarządzanie jest stratą czasu.

"Muzyka w mieście"

„Muzyka w mieście” / fot. materiał prasowy

Groteskę rozbrajał dramatycznością, a dramatyzm czy patos rozbijał groteską. To jest chyba właściwa istota jego twórczości. – Jan Miodek opowiada o Andrzeju Waligórskim i jego wierszach. Profesor mówi też o swojej pasji do muzyki, zdradza, jakimi konsekwencjami (trwającymi po dziś dzień) zaowocowała jego studencka przygoda z chórem.

Janusz Jabłoński z okazji Światowego Dnia Jazzu przedstawia alternatywną historię świata – o zgrozo! – pozbawionego jazzu.

Dociekliwa jak zawsze Beata Maciejewska ujawnia, ile wrocławianie są w stanie wybaczyć hojnym mecenasom, a Jacek Dehnel tropi patologie w szesnastowiecznych Włoszech.

Nic tylko czytać… najlepiej w parku na wiosennym spacerze!

Źródło: materiał prasowy

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Chcę być informowany/a o odpowiedziach