Rodzinna majówka – wyjazd z dzieckiem
Dowiedz się jak bezstresowo zaplanować majówkę z najmłodszymi.
Majówka za pasem, to doskonały czas na powitanie wiosny, rodzinną wyprawę i naładowanie baterii. Jeśli przeraża cię logistyka związana z wyjazdem z maluchem – służymy radą, jak ją zorganizować, żeby przebiegła przyjemnie, sprawnie i bez niespodzianek.
Dokąd?
Wybór celu podróży nie jest prosty. Ale z pomocą tak naprawdę przychodzi budżet, bo to on w dużym stopniu decyduje o dostępnych opcjach. Odpowiedz sobie na pytanie, ile dni wolnego możesz wygospodarować – na pewno nie warto lecieć na drugi koniec świata na 3 dni. Jeśli już wiesz, na ile, możesz myśleć – dokąd? Lubisz zabytki, miasta, klimatyczne uliczki i miejskie starówki? Czy wolisz las, jezioro i brak ludzi? Jeśli podróżujesz ze starszakiem, musisz wziąć pod uwagę, że w dziczy, z dala od rozrywek i innych dzieci, będzie się nudził, nastolatek także nie znajdzie sobie zajęcia, niemowlak za to najpewniej będzie się dobrze bawił tam, gdzie wy – bez względu na to, co wybierzecie. Modna ostatnimi czasy jest agroturystyka – przyjazne dzieciom miejsca, w których czas zajmuje piękna przyroda i zwierzęta. Podmiejskie gospodarstwo to dobry pomysł na kilkudniowy wypad. A może SPA? Jeśli wybierzesz hotel z dobrą infrastrukturą, nie zabraknie tam atrakcji i dla dorosłych i dla dziecka.
Walizki
Pakowanie dorosłego to bułka z masłem. Na 3 dni wystarcza niewielki, kabinowy bagaż. Z dzieckiem – to już inna zabawa. Okazuje się, że wzięcie pod uwagę wszystkich elementów na tak zwany wszelki wypadek, powoduje, że walizka na 3 dni, wygląda jak taka przy wyprowadzce na stałe. Przemyśl co będzie niezbędne i postaraj się ograniczyć rzeczy dodatkowe. Spakuj oczywiście buty, ubrania na zmianę, kosmetyki, apteczkę z podstawowymi medykamentami. W podróży egzamin zdadzą ciasteczka i przekąski, które najmłodszy chętnie zjada. Przyda się ulubiona przytulanka, ale pakując zabawki pamiętaj, że nowe miejsce samo w sobie jest dla dziecka atrakcją, nie musisz więc zabierać wszystkich. Upewnij się, że miejsce noclegowe zapewnia wszystko, co niezbędne – łóżeczko, pościel, czy wanienkę. Jeśli nie otrzymasz ich na miejscu, zaopatrz się w łóżeczko turystyczne – zajmuje niewiele miejsca w bagażniku i przyda się na pewno jeszcze nie raz.
Noclegi
No właśnie – w pamięci masz jeszcze wyjazdy z ukochanym, podczas których hotel nie był istotny, ważne było gdzie i z kim jesteś. Podczas podróży z małym dzieckiem hotel jest bardzo ważny. Musi umożliwić ci odpowiednią pielęgnację i opiekę. W pokoju musisz znaleźć miejsce na zmianę pieluchy, ustawienie łóżeczka (hotelowego lub własnego), dobrze jeśli jest możliwość wypożyczenia wanienki, albo krzesełka do karmienia. Jeśli wybierasz miejsce przyjazne dzieciom – żadnej z tych rzeczy na pewno nie zabraknie. A jeśli okolica hotelu dodatkowo jest bogata w atrakcje – basen, park rozrywki, zoo, duży park – na pewno nie zaznacie nudy.
Jedzenie
Przed wyborem opcji – z posiłkami, czy bez – zastanów się, jaki jest plan waszej wycieczki. Jeśli zamierzacie spędzać czas poza hotelem, nie ma sensu płacić za wyżywienie i być uwiązanym godzinami obiadów. Możesz stołować się na mieście, możesz wykorzystywać do tego częściowo posiłki zabrane z domu (słoiczki, przekąski, owoce i warzywa). Możesz także wynająć lokum z dostępem do własnej kuchni. Wówczas sporządzisz na szybko obiad z lokalnych składników. Wybór należy do ciebie – najważniejsze to wiedzieć, czego oczekujesz jeszcze przed wyjazdem i dokonać właściwego wyboru.
Więcej przydatnych rad dla podróżujących znajdziesz na http://www.pansamolocik.pl/