Thursday, July 18, 2024
Home / Kultura  / Film  / Majowe premiery na Netflix

Majowe premiery na Netflix

Na tej platformie zawsze można polegać, gdy się szuka dobrej rozrywki

Nitflix

fot. Freepik

Nie mamy wątpliwości, że w maju za oknami będzie o wiele ładniejsza pogoda, więc częściej pewnie sporo z nas będzie chciało spędzać czas poza domem. Jednak wieczorami czy w wolnej chwili można także postawić na ciekawy film lub serial. Akurat w maju na Netflix pojawi się trochę premier, które będą na tyle atrakcyjne, co gry 77777 za darmo. Oto zatem nasze zestawienie najciekawszych premier

Stranger Things – sezon IV, część I

Zaczynamy od największego hitu maja i z pewnością jednego z najważniejszych wydarzeń na platformie w 2022 roku. Minęły już 3 lata od momentu, gdy mogliśmy śledzić bohaterów z Hawkins w 3. sezonie. Wreszcie nadszedł czas na kolejną odsłonę. 4. sezon zostanie jednak 20 euro bez depozytu. Pierwsza będzie mieć premierę pod koniec maja, druga zaś w lipcu. Z zapowiedzi wiemy, że nasi bohaterowie muszą poradzić sobie w innej rzeczywistości, gdzie część z nich musiała wyprowadzić się z Hawkins. Do tego rozpoczynają okres licealny, co jest powodem wielu problemów. Jednocześnie gdzie w odległej Syberii Jim Hopper będzie musiał walczyć o przetrwanie w tajnym sowieckim ośrodku. Jedno wiemy na pewno, szykuje się wyjątkowa porcja wrażeń!

Miłość, śmierć i roboty – sezon III

W maju na platformie pojawi się również inny spory hit Netfliksa, jakim jest Love, Death & Robots. To ciekawy zbiór animacji, których motywem przewodnim jest co najmniej jeden z głównych tytułów. Pierwszy sezon spotkał się z rewelacyjnym wręcz przyjęciem, a część z epizodów wręcz prosiła się o pełnometrażowe filmy. Drugi sezon niestety był nie tylko krótszy, lecz i słabszy od poprzedniego. Teraz będziemy mieć do czynienia z następnymi animacjami w różnych formach. Póki co w zasadzie nic nie wiemy o nadchodzącej serii. Miejmy zatem nadzieję, że będzie jej bliżej pierwszego sezonu.

Three Mile Island: O krok od katastrofy nuklearnej

Tym razem coś dla miłośników klimatów podobnych do Czarnobyla. Czteroodcinkowy serial dokumentalny zajmie się elektrownią atomową w Three Mile Island, gdzie w 1979 roku doszło do najpoważniejszej awarii reaktora w Stanach Zjednoczonych. Twórcy, którzy mają już na koncie kilka znanych dzieł, skupiają się tu na samym wydarzeniu, problemie, jak i ludziach, którzy w tamtym czasie pracowali bądź mieszkali w pobliżu kompleksu. Pełno tu materiałów archiwalnych, wywiadów.

Bezsenność we dwoje

Tym razem coś, co spodoba się w głównej mierze nastolatkom. Bohaterką tego filmu jest Auden, która przez większość życia ciężko pracowała nad dostaniem się na wymarzone studia. Opłaciła to jednak brakiem życia towarzyskiego, jak i ostatnio problemami ze snem. Podczas jednej z nocnych wędrówek poznaje nieco tajemniczego Eliego. Chłopak sprawia wrażenie luzaka, który niezbyt myśli o przyszłości. Zaczynają wspólne nocne wyprawy, w czasie których Eli pokazuje dziewczynie wiele miejsc, o których nie miała pojęcia. Dziewczyna podejrzewa jednak, że chłopak skrywa tajemnicę, traumę, przez którą znalazł się w aktualnym miejscu.

Nowy Eden

Na koniec prezentujemy hiszpański serial. Grupa młodych osób aktywnych w social mediach dostaje zaproszenie na wyspę, gdzie mają wziąć udział w promocji nowej marki napojów, jaką jest Eden. Na początku wszystko wygląda niczym przygoda ich życia. Wkrótce jednak budzą się w tajemniczym ośrodku, gdzie prowadzony jest równie tajemniczy obóz. Każde kolejne wydarzenia zaczynają pokazywać widzowi, że nie wszystko jest tutaj takie, jakby się mogło wydawać.

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ