Monday, February 26, 2024
Home / Kultura  / Majowa LiteraTURA zainspiruje czytelników!

Majowa LiteraTURA zainspiruje czytelników!

Spotkania z autorami, wystawy książek, wieczorki literackie i teatralne recitale poetyckie dla dzieci - maj w Krakowie będzie prawdziwym świętem czytelników, pisarzy i książek.

Spotkania z autorami, wystawy książek, wieczorki literackie, dramatoria i teatralne recitale poetyckie dla dzieci – maj w Krakowie będzie prawdziwym świętem czytelników, pisarzy i książek.  Czytelnicy w każdym wieku będą mogli obcować z książką i literackimi bohaterami w różnorodnych formach. Teksty zainspirują do rozmów i zamienią Kraków w wielki salon literacki, a  swoje podwoje otworzą m.in. Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie, Teatr Barakah, Spółdzielnia Ogniwo Kraków oraz Goethe-Institut w Krakowie. 

literaTURA maj grafika

Wybrane wydarzenia:

– Festiwal Miłosza 2015

Przypomni czytelnikom jak bardzo pomocna w zrozumieniu rzeczywistości może być poezja. Zaproszeni w ramach festiwalu goście m.in.: Julia Fiedorczuk, Ruth Padel i Robert Hass  zaprezentują rozmaite kręgi kulturowe, estetyki i światopoglądy. Dodatkowo, gościom z zagranicy towarzyszyć będą nowe tłumaczenia i wydania zbiorów poezji przygotowane przez czołowych polskich wydawców poezji. 14-17 maja.

– Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie

Lekcja biblioteczna Narodziny Liter pozwoli poznać historię pisma opowiedzianą za pomocą techniki japońskiego teatru kamishibai oraz różnych form komunikowania się. Dzieci w wieku 6-8 lat nauczą się przekazywać informacje za pomocą pisma węzełkowego, obrazków oraz liter. 12 maja godz. 10:00 i 11:00.

Śródmiejska Biblioteka Publiczna w Krakowie

Zaprasza uczniów klas IV i V do udziału w Nocy w Bibliotece pt. Biblioteczne Biuro Detektywistyczne. W czasie imprezy dzieci wezmą udział w grach, zabawach i zajęciach ruchowych. Zmierzą się również z rozwiązaniem intrygującej zagadki detektywistycznej. 29-30 maja godz. 19:30 – 8:00. Na to wydarzenie obowiązują zapisy.

Koło Naukowe Antropologów Kultury

Spotkanie z Marianem Pilotem, powieściopisarzem, nowelistą, autorem słuchowisk oraz działaczem ludowym. Będzie prologiem do ogólnopolskiej konferencji naukowej Wieś: miejsce, doświadczenie, opowieść. Spojrzenie trans dyscyplinarne, której organizatorem jest koło. 7 maja godz. 17:00.

Goethe-Institut w Krakowie

Po raz pierwszy do Polski przyjadą Michael Kobr i Volker Klupfel, autorzy powieści kryminalnych o kultowym komisarzu Kluftingerze. Dotychczas opublikowane tomy osiągają milionowe nakłady, a na spotkania z autorami przychodzą tysiące czytelników. Wieczór autorski tłumaczony symultanicznie poprowadzi Łukasz Wojtasik. 7 maja godz. 18:30.

Rada Dzielnicy XIV Czyżyny i Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie

Zorganizują trzynasty festyn rodzinny – Święto Czyżyn. Impreza adresowana jest do całych rodzin i tradycyjnie odbędzie się na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego. Bibliotekarze przygotują ciekawe zabawy literackie: rozpoznawanie postaci z klasycznych bajek, quiz wiedzy o książce oraz konkurs pięknego czytania. 31 maja godz. 15:00-17:00.

Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie wolny

Więcej na www.miastoliteratury.pl

(źródło:mp)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ