Monday, April 22, 2024
Home / Inne  / Mahjong, pasjans czy sudoku? Graj online!

Mahjong, pasjans czy sudoku? Graj online!

Grać online można w pracy, szkole, domu, autobusie. Nie ma już granic w podłączeniu do sieci, w szczególności przy zakupie mobilnej technologii umożliwiającej rozgrywkę. Masz tablet, smartphone lub minimalistycznego laptopa?

Mahjong, pasjans czy sudoku? Graj online!

Mahjong, pasjans czy sudoku? Graj online! / fot. fotolia

Grać online można w pracy, szkole, domu, autobusie. Nie ma już granic w podłączeniu do sieci, w szczególności przy zakupie mobilnej technologii umożliwiającej rozgrywkę. Masz tablet, smartphone lub minimalistycznego laptopa? Możesz skorzystać z prostych gier online udostępnianych całkowicie za darmo np. w serwisie gry.wp.pl. Warto postawić na dawne, sprawdzone gry, które mogą zapewnić rozrywkę na długie godziny. Która z nich będzie najlepiej odpowiadało twoim potrzebom?

Mahjong, pasjans czy sudoku? Graj online!

Mahjong, pasjans czy sudoku? Graj online! / fot. fotolia

Mahjong

W klasycznym zestawieniu jest to gra przeznaczona dla czterech graczy. Bazę do rozgrywki stanowią specjalnie profilowane kamienie w ilości powyżej stu (wersja podstawowa to 136 kamieni), chociaż wszystko zależy od oczekiwań i doświadczenia grających. Z kamieni buduje się mur, z którego dobiera się układy. Dopiero zebranie układu mahjong i jego ogłoszenie zapewnia wygraną. Do nauki przydadzą się przykładowe rozgrywki dostępne chociażby w serwisie YouTube lub strona gry.wp.pl. W wielu kręgach mówi się, że Mahjong zastąpi Pokera.

Pasjans

Pasjans jest najbardziej uzależniającą grą karcianą. Do ułożenia pasjansa potrzebujesz klasycznej talii kart. Rozdawanie następuje siedmioma kolumnami (od jednej karty do siedmiu w ostatniej kolumnie). Ostatnie karty zostają odsłonięte. Gracz ma skompletować stosy od asa do króla dla każdego koloru oddzielnie posługując się przenoszeniem kolumn. Nazwa” pasjans” pochodzi od słowa cierpliwość. To rozgrywka dla jednej osoby, pochodząca ze środowiska arystokracji powiązana nawet z wróżeniem.

Sudoku

W Sudoku występuje kwadratowa plansza podzielona na dziewięć kwadratów z dziewięcioma polami w nich zawartymi. Gracz ma uzupełnić wszystkie kolumny i rzędy cyframi od 1 do 9 tak, aby się nie powtórzyły. Identyczna relacja ma zachodzić także w większych kwadratach. Na początku to zadanie może przerastać wielu ludzi, jednak z czasem poprawia się wyobraźnię przestrzenną, zdolność szybkiego kojarzenia planszy, koncentrację, dzięki czemu można przejść do rozwiązywania coraz większych plansz.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ