Wednesday, May 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Magnetoterapia: alternatywa czy konieczność?

Magnetoterapia: alternatywa czy konieczność?

Terapia magnesami stałymi jest godna polecenia, gdy czujemy ciągłe zmęczenie, stres, alergie, bezsenność, i w każdym przypadku uporczywych dolegliwości bólowych, gdy zawodzą inne terapie w leczeniu

magnetoterapia

Magnetoterapia pomaga utrzymać dobre zdrowie, rozładować stres, zwiększyć poziom energii i odmłodzić organizm o kilka czy kilkanaście lat / fot. materiały prasowe

Leczenie magnesami odbywa się na poziomie komórkowym. W wyniku stymulacji polem magnetycznym chore lub osłabione genetycznie tkanki ustroju, stanowiące źródło blokad energetycznych, odzyskują energię potrzebną do życia. Magnetoterapia może się okazać skuteczna nawet w terapii nowotworowej

Magnetoterapia: życie bez bólu

Pole magnetyczne przenikało wszechświat na długo, zanim pojawiły się na ziemi rośliny, zwierzęta, człowiek. Później odegrało decydującą rolę w procesach ewolucji. Nic więc dziwnego, że wszystkie żywe istoty podlegają jego wpływom. W przestrzeni międzyplanetarnej nie ma pola magnetycznego i nie ma życia. Najnowsze badania naukowe dowodzą, że główną rolę w regulacji procesów biologicznych odgrywają sygnały elektromagnetyczne, sprzężone z biochemicznymi procesami informacyjnymi.

Za siłę witalną można uznać naturalną energię magnetyczną, wytwarzaną podczas metabolizmu a wiele chorób ‒ za wynik nierównowagi elektromagnetycznej oraz awarii elektrochemicznej organizmu ludzkiego

(Wilhelm Reich )

 

Magnes jest iskrą życia, mówią znawcy. Pomaga utrzymać dobre zdrowie, rozładować stres, zwiększyć poziom energii i odmłodzić organizm o kilka czy kilkanaście lat. Potrafi też, o wiele szybciej niż inne medykamenty, zastąpić życie z bólem życiem bez bólu. Ciało ludzkie jest niezwykle złożoną i delikatną konstrukcją, stanowiącą integralną część przyrody. Każda komórka i tkanka naszego organizmu wytwarza drgania i wibracje (pole biomagnetyczne, zwane biopolem), tworzące nie do końca zgłębioną konfigurację tajników życia.

magnetoterapia-pasy-miasto-kobiet

Pasy magnetyczne przywracają zdrowie tkance chrzęstnej kręgosłupa / fot. materiały prasowe

Jak działa magnetoterapia?

Najważniejszą czynnością życiową jest oddech. Jeżeli więc magnes pozwala komórkom ciała dotlenić się i swobodnie oddychać, odmładza je, przedłuża ich żywotność. W dotlenionym środowisku nie rozwijają się chorobotwórcze beztlenowce, bakterie, grzyby i komórki nowotworowe. Stąd wniosek, że terapia magnesami może się okazać pierwszą skuteczną metodą walki z rakiem od czasu wprowadzenia chemioterapii 40 lat temu. Inicjuje ona ożywienie komórkowe, poprawiając witalność całego organizmu, który uruchamia procesy samoobronne bez pomocy silnie działających leków. W wyniku magnetoterapii znika dyskomfort, powodowany bólem i stresem. Uwolnienie energii magnetycznej, zawartej w stałych magnesach naturalnych, następuje w sposób prosty i bezbolesny; podczas ich bezpośredniego kontaktu ze skórą.

Niemal wszystkie pierwiastki występujące we wszechświecie, obecne są w ludzkim organizmie. Także żelazo, obecne w hemoglobinie krwi, które reaguje na pole magnetyczne. Pole to, „popędzając” krew, przyśpiesza transport tlenu i wyrównuje potencjał bioelektryczny między wewnętrzną a zewnętrzną stroną ściany komórki. Wprawia to komórkę w ruch, dotlenia, czyni ją silniejszą, oczyszcza i uwalnia z toksyn, przysposabiając organizm do walki z chorobą.

Nauka i praktyka wskazują na następujące główne sposoby oddziaływania pola magnetycznego w terapii:

 • silne działanie przeciwbólowe;
 • zapobieganie stanom zapalnym,
 • skuteczna pomoc w gojeniu się ran, zrastaniu kości, w chorobach zwyrodnieniowo – reumatycznych układu kostno-stawowego i stanach pourazowych (zwichnięcia, skręcenia, złamania, stłuczenia);
 • w stanach neurologicznych, bólach głowy, porażeniach nerwów, leczeniu odleżyn;
 • w zaburzeniach układu krążenia, w astmie, alergii, osteoporozie;
 • …i wielu innych schorzeniach.

Terapia stałym polem magnetycznym ‒ samo dobro

Magnetoterapia nie powoduje żadnych skutków ubocznych, nie można jej przedawkować ani się od niej uzależnić. Wykazuje takie samo działanie, jak terapia pulsującym polem zmiennym, stosowana w szpitalach i gabinetach rehabilitacyjnych, wykonywana drogimi specjalistycznymi urządzeniami. Stałe pole magnetyczne ma jednak nieco wolniejsze działanie, które wyrównujemy wydłużonym czasem aplikacji. Ważne, że możemy to robić w domu, bez odrywania się od zajęć i ponoszenia znacznych kosztów. Terapia jest godna polecenia wtedy, gdy czujemy ciągłe zmęczenie, stres, gdy nękają nas bóle głowy, alergie, bezsenność, bóle pleców (na które polecamy niezastąpiony materac magnetyczny „Forte”). Sprawdza się też w przypadku uporczywych bólów kręgosłupa, kolana, łokcia czy barku, gdy zawodzą inne terapie w leczeniu. Wyroby biomagnetyczne, takie jak pasy magnetyczne, opaski, poduszki i materace, dostępne w sklepie stacjonarnym Biorytm i online (www.butterfly-mag.com) regenerują chrząstkę stawową, skutecznie eliminując ból.

magnetoterapia-poduszki-miasto-kobiet

Poduszki magnetyczne / fot. materiały prasowe

Magnetoterapia ma długą historię

Większość starożytnych cywilizacji posiadała wiedzę o wykorzystaniu magnesów do celów leczniczych. W Europie pierwszą wzmiankę na temat terapeutycznych właściwości magnesu stałego podał Arystoteles (384 ‒ 322 pne). W swej praktyce lekarskiej wykorzystywał je również Hipokrates (460 – 377 pne) hołdujący zasadzie: „leczyć, lecz przede wszystkim nie szkodzić”. Magnes używany był wówczas w leczeniu na równi z ziołami. Zaobserwowano, że niemal każdy ból można uśmierzyć przykładając minerał o właściwościach magnetycznych, jakim był żelaziak, zwany krwawnikiem. Wytwarzane z niego bransolety, obróżki, naszyjniki i amulety służyły nie tylko jako ozdoby ale także w celach leczniczych, dla poprawienia krążenia i wzmocnienia energii.

 

W XIX wieku tematem energii magnetycznej i jej wpływem na sferę psychiczną człowieka, zajmowali się Zygmunt Freud, Wilhelm Reich, Albert Einstein, W. Heisenberg, laureat nagrody Nobla (1932) i inni. W 1982 roku dr A, Basset ze Szpitala Uniwersyteckiego Columbia (New York), w w artykule „Biomagnetyzm ‒ cudowna moc w naszym życiu” przewidywał, że terapia magnetyczna stanie się tak powszechna w praktyce lekarskiej, jak chirurgia i leki.
Polskie badania nad zastosowaniem pól magnetycznych w medycynie to prof. dr n. med. Aleksander Sieroń, rektor Śląskiej Akademii Medycznej, Kierownik Katedry Medycyny Fizykalnej. Jako jeden z pierwszych na świecie stworzył podwaliny naukowe pod nowoczesne i udokumentowane zastosowanie zmiennych pól magnetycznych w medycynie.

Do dobrze udokumentowanych biologicznych efektów działania zmiennego pola magnetycznego należą:
intensyfikacja procesu utylizacji tlenu oraz oddychania komórkowego;
działanie wazodilatacyjne i angiogenetyczne (rozszerzające naczynia krwionośne);
nasilenie procesu regeneracji tkanek miękkich;
przyśpieszenie procesu tworzenia zrostu kostnego;
działanie przeciwzapalne i przeciwobrzękowe;
Działanie analgetyczne (przeciwbólowe)

(Prof. dr med. A Sieroń, dr G .Cieślar, dr M. Adamek, Magnetoterapia i Laseroterapia, wyd. ii 1994 r.)

magnetoterapia-niechciej-miasto-kobiet

 

 

mgr Janina Niechwiej – od 24 lat właścicielka marki „Ort Butterfly” Biomagnetic System. Jest wytwórcą atestowanych wyrobów rehabilitacyjno-medycznych, wykorzystujących magnesy ferroceramiczne, umieszczane w produktach ręcznie, w sposób ekologiczny, bez użycia kleju.

magnetoterapia-logo2-miasto-kobiet
magnetoterapia-logo4-miasto-kobiet
 
 
 
 
 
Źródło: materiał Partnera MK
 
 
 

 

 

 

 

 
Oceń artykuł
2 komentarze
 • Magdalena Morawska 15 czerwca, 2020

  Ciekawe. Ostatecznie terapia magnesami jest na pewno bezpieczniejsza niż np. faszerowanie się tabletkami na bezsenność.

 • Janina 19 czerwca, 2020

  Choroby reumatoidalne kręgosłupa i stawów są zmorą współczesnego społeczeństwa! Choruje na nie wiele milionów ludzi w różnym wieku! Ich przebieg wiąże się z silnym, przewlekłym bólem, który wyniszcza człowieka i upokarza a celując w narząd ruchu wymusza cierpiącą postawę (garbimy się, utykamy, kulejemy) ! Toczący się proces zapalny w stawach ~ n i e l e c z o n y przybliża nas nieuchronnie do kalectwa w 75% przypadków , jak mówią statystyki! Natomiast medyczne leczenie tego procesu opiera się przede wszystkim na niesteroidowych lekach przeciw zapalnych i przeciw bólowych; jak. paracetamole, diclofenaki, syntetyczne aspiryny itp, które są nie tylko mało skuteczne ale dużo groźniejsze dla organizmu od samej choroby! Zagłuszają symptomy nie lecząc jej przyczyn,, czyli destrukcji chrząstki stawowej! O czym wiedzą dobrze medycy ale biznes Big-farmy i medycyny kwitnie i rośnie w siłę od lat! Leki te, przyjmowane nagminnie /bo bardzo boli!/ są główną przyczyną gremialnej aktualnie liczby zawałów, udarów, zatorów i innych najgroźniejszych postaci chorób neurologicznych z Alzheimerami i Parkinsonizmami włącznie!!! Dopowiem tu jeszcze, z wieloletnich praktyk i obserwacji, że najefektywniejszym, najskuteczniejszym i najbezpieczniejszym sposobem leczenia chorych stawów i kręgosłupa czyli narządu ruchu – jest naturalna terapia jednobiegunowym polem magnetycznym! Bezpieczna, skuteczna, nieoceniona! I taką mogę państwu zaproponować od dziś na zasadach pełnej odpowiedzialności – jako prezeski i właścicielki firmy „ORT Butterfly- Biomagnetić- System! Mówię to z doświadczenia 24 lat wykonywania, promocji i stosowania tej najefektywniejszej metody na świecie dla siebie, najbliższych i tysięcy pacjentów w ciągu tych lat .
  POLECAM, ZACHĘCAM, ZAPRASZAM NA STRONĘ http://WWW.BUTTERFLY-MAG.COM . Proszę nie traktować tego wystąpienia jako formy r e k l a m y ale raczej jako edukacji ludzi cierpiących na te schorzenia; niejednokrotnie przypartych do muru przez znamienite grono medyków, którzy uważają, że rozwiązaniem może być jedynie niesteroidowa terapia p/zapalna lub skalpel! Z poważaniem Janina Niechwiej

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ