Sunday, June 23, 2024
Home / PARTNER MK  / Magiczny grudzień ‒ Novakid proponuje wartościowe przedświąteczne aktywności dla dzieci

Magiczny grudzień ‒ Novakid proponuje wartościowe przedświąteczne aktywności dla dzieci

Gdzie nie kończy się jeszcze zabawa, a już zaczyna się nauka

Novakid

fot. Jonathan Borba / Unsplash

W okresie przedświątecznym rodzice dwoją się i troją, aby zapewnić swoim dzieciom niezapomniane wspomnienia na całe życie. Czasami jednak zaczyna brakować nam pomysłów na ciekawe, a przede wszystkim rozwijające aktywności. Przedstawiamy listę pomysłów od platformy do nauki języka angielskiego dla dzieci Novakid, które nie tylko dostarczą najmłodszym dużo frajdy, ale także pomogą im ćwiczyć przydatne umiejętności

 

Głównym celem Świąt jest czas spędzony wspólnie z bliskimi na odpoczynku i zabawie. Najlepszą opcją dla dzieci są z reguły aktywności, takie jak zjeżdżanie na sankach czy lepienia bałwana. Po powrocie do domu lub kiedy pogoda nie dopisała, wciąż możemy jednak wartościowo spędzić czas. Opcji jest naprawdę wiele.

fot. Unsplash

Świąteczna gra detektywistyczna z nagrodami

Jednym z powodów, dla którego kalendarze adwentowe cieszą się tak ogromną popularnością zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych, jest dawkowanie przyjemności i uroczyste oczekiwanie na Święta. Aby jeszcze bardziej umilić ten czas, platforma do nauki angielskiego dla dzieci Novakid postanowiła zorganizować trzy quizy dla najmłodszych, w ramach których do wygrania będą trzy iPady 10. W końcu któż nie lubi łamigłówek?

 

Pierwszy quiz startuje już 12 grudnia, a ostatni tydzień później, czyli zaledwie kilka dni przed Gwiazdką. Główny bohater gry to młody detektyw o imieniu Chris, który mieszka w małym miasteczku. Chris i jego przyjaciele bardzo kochają Boże Narodzenie i zawsze z niecierpliwością czekają na prezenty od Świętego Mikołaja. W tym roku coś idzie jednak nie tak. Prezenty tajemniczo znikają, a Chris postanawia przeprowadzić śledztwo i dowiedzieć się, co się dzieje. Dowiaduje się, że w mieście pojawił się nowy mieszkaniec ‒ tajemniczy pan X, który zachowuje się podejrzanie i zdecydowanie coś ukrywa.

 

Wraz ze swoimi przyjaciółmi młody detektyw zaczyna obserwować pana X i odkrywa, że nie jest on wcale Świętym Mikołajem, ale złym czarodziejem, który postanowił zepsuć Święta i ukraść wszystkie prezenty. Aby je uratować, Chris i jego przyjaciele muszą przeniknąć do kryjówki złoczyńcy, rozwiązać jego plany i odzyskać skradzione prezenty. W zabawie mogą wziąć udział wszyscy obserwatorzy konta Novakid w serwisie Instagram. Zwycięscy detektywi zostaną wyłonieni 22 grudnia, dzięki czemu z pewnością zapamiętają tegoroczne Święta na długo!

fot. Unsplash

Świąteczny maraton filmowy

Niewiele aktywności buduje świąteczny nastrój tak dobrze, jak filmy, w których przecież zawsze panuje idealna gwiazdkowa aura i sypie śnieg. To świetny sposób na spędzenie wieczoru w rodzinnym gronie, z kubkiem gorącej czekolady w dłoni. Aby zwiększyć walory edukacyjne, podczas seansu filmów zagranicznych z udziałem starszych dzieci, warto odtworzyć film w oryginalnym języku z polskimi napisami. Dzięki temu możliwe będzie osłuchanie się z wymową. Dzieci, które poruszają się już w języku obcym całkiem swobodnie, mogą oczywiście oglądać filmy z napisami w tym języku lub też bez napisów w języku oryginału. Klasyki są większości dobrze znane i świetnie się sprawdzają, ale warto sięgnąć również po nowe produkcje.

Chłopiec zwany Gwiazdką (2021)

W tej magicznej opowieści o pochodzeniu Świętego Mikołaja pewien chłopiec (w towarzystwie udomowionej myszki i renifera) wyrusza na spotkanie przygody i swojego ojca, który próbuje odnaleźć legendarną wioskę elfów. Film dostępny jest w serwisie Netflix.

Świąteczny duch (2022)

Wyobraźcie sobie zabawniejszą i ciepłą wersję opowieści Karola Dickensa o skąpcu, którego w Wigilię odwiedzają cztery duchy. Taką, w której grają Will Ferrell, Ryan Reynolds i Octavia Spencer. Film dostępny w Apple TV+.

Pan Jangle i świąteczna podróż (2020)

Niegdyś radosny twórca zabawek, który wiele lat temu doświadczył bolesnej zdrady, odzyskuje nadzieję, gdy w jego życiu pojawia się ciekawska dziewczynka ‒ jego wnuczka. Dostępny na Netflksie.

Rodzina Clausów (2020)

Jules Claus nie lubi Bożego Narodzenia. Od śmierci ojca w zeszłym roku nie chce mieć nic wspólnego ze świętami. Gdy jego mama pracuje, Jules spędza dużo czasu w sklepie z zabawkami swojego dziadka. Pewnego dnia znajduje magiczną śnieżną kulę, która zabiera go w najodleglejsze zakątki świata. Tam odkrywa coś niesamowitego: jego dziadek jest prawdziwym Świętym Mikołajem! Teraz — gdy zabrakło ojca Julesa — dziadek Claus wrócił do rodzinnej tradycji i do pracy. Gdy dziadek Claus łamie nogę, Jules postanawia mu pomóc. Jednak zanim poczuje magię świąt, najpierw musi na nowo odkryć, że Boże Narodzenie to „najcudowniejszy czas w roku”. Film dostępny jest na platformie Netflix.

Napisz list do Świętego Mikołaja po… angielsku!

Świąteczne aktywności to świetna okazja, by ćwiczyć umiejętności przydatne przez cały rok. W końcu wiedza o tym, jak upiec pierniczki lub babeczki przydaje się nie tylko w grudniu, a praktykowanie języków obcych jest ważne nie tylko po to, by móc się dzięki nim porozumieć, ale również dla całościowego rozwoju mózgu.

fot. materiał Partnera

Właśnie dlatego platforma Novakid postanowiła zorganizować otwartą lekcję pod hasłem Evening Show: Letter to Santa. Transmitowana ona będzie na kanale marki w serwisie YouTube 19 grudnia o godzinie 17. Całość poprowadzi certyfikowany nauczyciel wraz z native speakerem w interaktywnym formacie zachęcającym do zabawy i zaangażowania. W planie są trzy ciekawe aktywności: pisanie listu do Świętego Mikołaja, nauka pakowania prezentów oraz tworzenie dekoracyjnych wieńców na drzwi. Warto więc wcześniej zaopatrzyć się w potrzebne przybory, by aktywnie uczestniczyć w zajęciach. Cała lekcja odbędzie się w języku angielskim, a spóźnialscy będą mogli obejrzeć nagranie również w późniejszym terminie na kanale Novakid.

Dzieci w wieku szkolnym często niechętnie podchodzą do przedmiotów, które wydają im się niezwiązane z rzeczywistością i których praktycznego zastosowania nie dostrzegają w życiu codziennym. Naszym celem jest pokazanie im, że znajomość angielskiego nie jest wyrwana z kontekstu. Angielski jest pomostem łączącym różne kultury, dającym dostęp do szerszego wachlarza informacji, innych punktów widzenia, zawierania przyjaźni i znajomości. Dzięki naszym lekcjom tematycznym, w którym może wziąć udział każdy, poszerzamy horyzonty i pokazujemy, jaką wartość niesie w praktyce znajomość tego języka

– tłumaczy Ewelina Rojek z Novakid.

Novakid

Grafika Partnera

O Novakid
Platforma Novakid została założona w 2017 roku w Kalifornii w USA. Tworzy ją międzynarodowa społeczność młodych uczniów, chcących poszerzyć znajomość języka angielskiego. Celem Novakid jest zapewnienie dzieciom bezpiecznego miejsca do rzeczywistej praktyki języka angielskiego w towarzystwie rówieśników i nauczycieli z całego świata. Obecnie za pośrednictwem tej interaktywnej platformy internetowej ponad 2000 doświadczonych i wykwalifikowanych lektorów prowadzi lekcje języka angielskiego dla dzieci. Do tej pory zostało przeprowadzonych ponad 12 milionów lekcji dla ponad 500 000 uczniów.

Metoda nauki Novakid opiera się na pełnej immersji językowej połączonej z grami edukacyjnymi i reprezentuje nową generację nauki online. Misją Novakid jest wsparcie dzieci w dążeniu do osiągnięcia lepszej przyszłości dzięki budowaniu trwałych relacji ponad granicami i kulturami.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ