Monday, April 22, 2024
Home / Styl życia  / Podróże  / Magia egipskich kurortów

Magia egipskich kurortów

Egipskie kurorty mogą pozytywnie zaskoczyć tych, którzy stawiają je na równi z innymi turystycznymi miasteczkami. Na czym polega ich wyjątkowość? Na jakie atrakcje można liczyć w najsłynniejszych ośrodkach wypoczynkowych Egiptu?

Magia egipskich kurortów

Magia egipskich kurortów / fot. fotolia

Choć z pozoru niczym nie różnią się od nadmorskich letnisk w innych rejonach świata, mają swą wyjątkową specyfikę. Egipskie kurorty mogą pozytywnie zaskoczyć tych, którzy stawiają je na równi z innymi turystycznymi miasteczkami. Na czym polega ich wyjątkowość? Na jakie atrakcje można liczyć w najsłynniejszych ośrodkach wypoczynkowych Egiptu?

Hurghada. Najsłynniejszy ze wszystkich kurortów egipskich

Magia egipskich kurortów

Magia egipskich kurortów / fot. fotolia

Hurghada w wyjątkowo krótkim czasie stała się najważniejszym i największym kurortem na terenie Riwiery Morza Czerwonego. To dzięki niej Egipt stał się popularnym celem wakacyjnych wyjazdów nie tylko dla miłośników starożytnych zabytków, ale i dla tych, którzy wolą spędzać czas na plaży. Czym zachwyciła ta miejscowość? To piękne plaże oraz bliskość niezwykłych raf koralowych sprawiły, że niewielka swego czasu osada przemieniła się w potężny, tętniący życiem kurort. Dziś jest ona znana na całym świecie, a zainteresowanie nią z roku na rok staje się coraz większe.

El Gouna – oaza luksusu

W pustynnej scenerii ujrzeć można miejsce wyjątkowe – miasteczko turystyczne, które ze względu na swój układ urbanistyczny bywa często porównywane do Wenecji. Między pustynią a wodami Morza Czerwonego rozłożyła się luksusowa oaza, otoczona polami golfowymi i kortami tenisowymi. To El Gouna – coraz bardziej znany sąsiad Hurghady, na terenie którego najchętniej wypoczywają bogacze z całego świata.

Szarm el Szejk, czyli wypoczynek w Zatoce Szejka

Ten egipski kurort jest największym konkurentem HurghadySzarm el Szejk zachwyca pięknymi plażami oraz miejscami idealnymi do nurkowania. Jego dodatkowym atutem jest położenie na pełnym niezwykłych atrakcji Półwyspie Synaj, dzięki czemu wypoczynek na plaży można pogodzić z wyprawą na biblijną Górę Mojżesza oraz wizytą w Klasztorze Świętej Katarzyny – najstarszym chrześcijańskim klasztorze świata.

Magia egipskich kurortów

Magia egipskich kurortów / fot. fotolia

Jest to jednocześnie kurort, w pobliżu którego znajduje się wyjątkowa atrakcja – jedyny w Egipcie morski park narodowy, na obszarze którego turyści mogą podziwiać wyjątkowe rafy koralowe. Ras Muhammad, bo o nim mowa, to raj dla nurków, którzy głównie z jego powodu odwiedzają Szarm el Szejk Wczasy w tym kurorcie są również doskonałą okazją do skorzystania z takich atrakcji, jak wyprawa w głąb pustyni na grzbiecie wielbłąda czy wizyta w delfinarium.

Słynne egipskie kurorty mają swój niepowtarzalny charakter, a na nudę narzekać tu nie można. To miejsca, w których każdy może miło spędzić czas nie tylko na plażowaniu i uprawianiu sportów wodnych, ale i na wycieczkach po wyjątkowych okolicach. Beduińskie wioski czy zabytki z czasów wczesnego chrześcijaństwa to atrakcje, dzięki którym nadmorskie ośrodki turystyczne stają się wyjątkowo kuszącymi kierunkami podróży.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ