Saturday, June 22, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Piekorz w Alvernia Studios

Piekorz w Alvernia Studios

Skomplikowane relacje między matką i córką - trwają prace nad nowym filmem Magdaleny Piekorz.

fot. Adam Golec

W Alvernia Studios trwają prace nad nowym filmem Magdaleny Piekorz „Zbliżenia”. Zakończył się etap kolor korekcji, a obecnie Twórcy pracują nad udźwiękowieniem filmu.

"Zbliżenia" to przepełniona emocjami opowieść o skomplikowanej relacji między matką i dorosła córką. / fot. Adam Golec

„Zbliżenia” to przepełniona emocjami opowieść o skomplikowanej relacji między matką i dorosła córką. / fot. Adam Golec

Najnowszy film Reżyserki „Pręg” i „Senności” to przepełniona emocjami opowieść o skomplikowanej relacji między matką i dorosła córką. To też historia o tym, że wielka miłość niesie z sobą wielkie zagrożenie. Dla osoby bliskiej jesteśmy często najbardziej okrutni, bo wiemy, że ten kto nas kocha szybciej nam wybaczy.

O pracy nad korekcją kolorów w filmie mówi Magdalena Piekorz: Operator filmu Marcin Koszałka jest osobą o niezwykłym wyczuciu wizualnym, a zdjęcia które zrealizował stworzyły możliwość wypracowania ciekawej barwy i kolorystycznych niuansów. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że do naszego zespołu dołączył Glen Castinho (kolorysta Alvernia Studios), który dzięki swojemu doświadczeniu w pracy nad kolorystyką filmów podniósł projekt na jeszcze wyższy poziom. Mam nadzieję, że wspólnie udało nam się stworzyć ciekawy klimat filmu. „Zbliżenia” utrzymane są raczej w chłodnej kolorystyce, żartowaliśmy że jest to „scandinavian mood”. W filmie pojawiają się jednak także retrospekcje, w których zastosowaliśmy taśmę światłoczułą  ektachrome uzyskując efekt zdjęć z polaroidu.

W rolach głównych zobaczymy Joannę Orleańską, Ewę Wiśniewską oraz Łukasza Simlata.  / fot. Adam Golec

W rolach głównych zobaczymy Joannę Orleańską, Ewę Wiśniewską oraz Łukasza Simlata. / fot. Adam Golec

Premiera filmu planowana jest na listopad 2014.

(źródło: materiał prasowy)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ