Sunday, April 14, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Magda Mołek i Joanna Keszka: Rozważna i Erotyczna

Magda Mołek i Joanna Keszka: Rozważna i Erotyczna

Magda Mołek i Joanna Keszka nagrały podcast o kobiecej zmysłowości, wolności i przyjemności

rozważna i erotyczna

Rozważna i Erotyczna, czyli Magda Mołek i Joanna Keszka rozmawiają o seksie. Fot. Łukasz Sokół

Erotyka, intymność, przemoc seksualna – to tematy nadal powszechnie uznawane za trudne i wstydliwe. Co zrobić, by mówić o nich w otwarty i bezpośredni sposób? Jak sprawić, by kobieca seksualność przestała być zakazana w otwartej dyskusji? W nowym podcaście „Rozważna i Erotyczna” dziennikarka Magda Mołek i edukatorka seksualna Joanna Keszka, namawiają kobiety oraz mężczyzn do wyznaczania własnych i szanowania cudzych granic, do odkrywania i podążania za tym, czego chcemy i co jest dla nas dobre – w życiu i w łóżku. Podcast dostępny jest w aplikacji Empik Go.

Bez tematów tabu

Dlaczego „Rozważna i Erotyczna”? Ponieważ każda kobieta ma rozum i cipkę. Ten pierwszy fakt często się podważa, o tym drugim każe się milczeć. To podcast o seksualności, sile i odwadze kobiet i o wszystkim pomiędzy tymi tematami.

„Rozważna i Erotyczna” to rozmowy dwóch kobiet o potrzebach i namiętnościach, ale także pożądaniu i chęci władzy. Autorki nie boją się mówić o przyjemnościach, wolności, społecznych oczekiwaniach, ale także o przemocy seksualnej. Magda Mołek oraz Joanna Keszka w 8 odcinkach swojego podcastu wskazują na psychologiczny dualizm, z którym muszą mierzyć się kobiety. Autorki przedstawiają różnice pomiędzy tym, czego pragną, a czego wymaga się, by Polki pragnęły. Wskazują na pełne sprzeczności podejście, które z jednej strony demonizuje kobiecą seksualność, a z drugiej czyni z niej narzędzie „przemawiające” do nas z każdej strony.

– Zmiana wyobrażenia o kobiecym ciele nie jest możliwa, dopóki seksualność dla wielu osób jest tematem tabu. Mówi się, że seks jest wszędzie. To kłamstwo. Z jednej strony bombarduje nas Kościół z jego nieśmiertelnymi naukami przedmałżeńskimi o ogniu piekielnym, a z drugiej – atakuje zmysłowość z magazynów i reklam, która jest wyfotoszopowana, sterylna, sprowadzająca kwestię kobiecej seksualności tylko i wyłącznie do tzw. atrakcyjnego wyglądu i niezabierania głosu w sprawach seksu – mówi Joanna Keszka.

By położyć kres wszelkim narzuconym stereotypom oraz przekonaniu, że kobieta z fantazjami to zła kobieta – w każdym z 8 odcinków dziennikarka i trenerka kreatywnego seksu poszukują rozwiązań, które pomogą znaleźć balans oraz poczucie wolności i bezpieczeństwa w sferze intymnej.

– Z Magdą o seksie po raz pierwszy rozmawiałyśmy kilka lata temu w jednym z programów telewizyjnych, każda z nas już wtedy miała poczucie, że o kobiecej seksualności mówi się za mało. Gdy mówisz o wolności i równości dla kobiet w seksie i w innych dziedzinach życia, to choćbyś była bardzo uprzejma w głoszeniu swoich poglądów i tak często spotkasz się z krytyką i atakami – lepiej od razu darować sobie bycie grzeczną i stać się tak otwartą i bezpośrednią, jak tylko się da. Taki będzie podcast „Rozważna i Erotyczna” – szczery i bezpośredni. Wspólnie z Magdą postanowiłyśmy wyjść tematowi naprzeciw i zapraszamy do udziału każdą kobietę, która ma dość poddawania się i zgadzania się na stereotypowo przypisane kobietom role. Nie bójmy się walczyć o siebie i swoje marzenia. Jesteśmy w tym razem. Wszyscy w tym kraju potrzebujemy kobiecych orgazmów – mówi Joanna Keszka.

Brzydkie słowa w erotyce

Dlaczego kobiece narządy rozrodcze to temat, o którym nie rozmawiamy tak otwarcie, jak o męskich genitaliach? Jaki jest powód tego, że od najmłodszych lat kobietom mówi się, że powinny być ciche, posłuszne i pracowite, a nie głośne, samodzielne i wyzwolone? Jak oswoić się z językiem erotyki i nie bać się wypowiedzieć słowa „łechtaczka” lub „penis”? Te pytania zadaje sobie wiele Polek. Wśród nich znalazły się także dziennikarka Magda Mołek oraz pisarka i trenerka kreatywnego seksu, Joanna Keszka, które otrzymują setki prywatnych wiadomości m.in. w social mediach od swoich czytelniczek czy widzek poszukujących porady, wsparcia czy akceptacji względem swojej seksualności.

By wyjść naprzeciw pytaniom Polek – Mołek i Keszka postanowiły stworzyć podcast, w którym wyjaśniają, co zrobić, by zaakceptować swoją naturę i intymność oraz zwiększyć swój kobiecy dobrostan. Zrozumienie tego, czego doświadczamy i wiedza o tym, skąd biorą się nasze przekonania o własnym ciele i seksualności, pozwala stanowić o sobie i świadomie wybierać to, co nam najbardziej odpowiada. „Rozważna i Erotyczna” zadebiutuje już 15 lipca w aplikacji Empik Go.

– Już od najmłodszych lat my, kobiety musimy mierzyć się ze stereotypami, oczekiwaniami czy wymaganiami. Wpajane jest nam, jak nie powinnyśmy się ubierać, jak nie powinnyśmy się zachowywać oraz jak nie powinnyśmy fantazjować – wraz z Joanną Keszką postanowiłyśmy położyć kres tym absurdom. W 8 odcinkach „Rozważnej i Erotycznej” pokazujemy kobietom, że możemy być frywolne, wolne, ale przede wszystkim szczęśliwe – zdradza Magda Mołek.

– W przestrzeni seksualnej o kobietach często mówi się źle. Wmawia się nam, że trzeba nas trzymać na krótkiej smyczy, bo jeśli pozwoli się nam na więcej, będziemy biegać nago po ulicach, łykać codziennie pigułki „dzień po” i straszyć naszymi rozbuchanymi seksualnymi oczekiwaniami drżące, męskie ego. A prawda jest taka, że kobiety są mądre i potrafią podejmować własne, odpowiedzialne decyzje w przestrzeni seksualnej, tak jak i w każdej innej. Potrzebują tylko konkretnych, praktycznych informacji na temat ciała, zdrowia intymnego i seksu – i my tymi informacjami będziemy się dzielić – dodaje Joanna Keszka.

Fragment podcastu

Magda Mołek I Joanna Keszka rozmawiają o seksie

„Rozważna i erotyczna jest każda z nas. Rozważna, bo jednak mądra, odpowiedzialna, solidna, ale także erotyczna, bo jesteśmy istotami seksualnymi i dobrostan, który daje seks, który daje bliskość – leży nam na sercu. Kobietom wmawia się, że seks nie jest taki ważny, że nie ma takiego znaczenia, że to tylko plac zabaw dla chłopców i mężczyzn, ale prawda jest taka, że seks liczy się w życiu każdego dorosłego człowieka. My kobiety także uwielbiamy orgazmy, dobre filmy i ciekawe książki.”

Rozważna i Erotyczna
Premiera w aplikacji Empik Go: 15 lipca 2020
Liczba odcinków: 8
Autorki: Joanna Keszka oraz Magda Mołek

Joanna Keszka – Trenerka Kreatywnego Seksu, specjalistka w temacie kobiecej seksualności, edukatorka seksualna i pisarka scenariuszy erotycznych. Autorka poradników i książek o seksie „Grzeczna to już byłam” i „Potęga Zabawnego Seksu”. Pisze o kobiecej perspektywie w polskich rozmowach na temat seksu na portalu www.barbarella.pl. Prowadzi warsztaty i szkolenia w całej Polsce. Zachęca kobiety, żeby odmawiały wstydzenia się i przepraszania za to, że mamy ochotę w życiu i w seksie na więcej niż serwują nam – pod płaszczykiem dobrych rad – zawzięci strażnicy własnych lęków i cudzych moralności.

Magda Mołek – dziennikarka telewizyjna. Od 25 lat w rozmowach, które prowadzi z gośćmi w różnych programach, poszukuje odpowiedzi na najważniejsze pytania. Od niedawna ma swój kanał na YouTubie „W moim stylu”. Kobiece sprawy leżą jej na sercu od zawsze, a kobieca seksualność jest, według niej, jedną z najważniejszych.

Oceń artykuł
2 komentarze
  • Paulina Sewiolo 18 lipca, 2020

    Uwielbiam Magdę Mołek. To jest niesamowita kobieta, pełna klasy i szyku. Jak zabiera się za taki temat to jestem pewna, że wie co robi i że na pewno wyjdzie z tego coś dobrego dla kobiet.

  • BEATA POTOCKA 20 lipca, 2020

    Temat bardzo odważny, ale i potrzebny i dlatego dziękuję za odwagę.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ