Tuesday, March 5, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Magda Boczarska jako Michalina Wisłocka

Magda Boczarska jako Michalina Wisłocka

Zobacz zwiastun filmu „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” – o pierwszej rewolucjonistce seksualnej

Plakat promujący film „Sztuka kochania” / fot. materiały prasowe

27 stycznia do kin wchodzi film opowiadający historię Michaliny Wisłockiej – polskiej rewolucjonistki seksualnej, która dokonała niemożliwego, szeroko otwierając drzwi polskich sypialni. Już dziś możemy zobaczyć zwiastun tej produkcji z Magdaleną Boczarską, Piotrem Adamczykiem i Erykiem Lubosem w rolach głównych. Twórcą zwiastuna jest Dobromił Sudak, który za zwiastun do filmu „Bogowie” był nominowany do Golden Trailer Awards 2015

Źródło: YouTube/NEXTFILMPL
Magda Boczarska jako Michalina Wisłocka / fot. materiały prasowe

Magda Boczarska jako Michalina Wisłocka / fot. materiały prasowe

„Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” to filmowa opowieść o uznanej lekarce oraz autorce najpopularniejszego w Polsce poradnika o miłości. Losy Michaliny śledzimy na trzech różnych etapach jej życia, które doprowadziły ją do napisania i wydania „Sztuki kochania”. Wisłocka rozprawiając się z konserwatywnymi stereotypami i wszechobecną ignorancją, zrewolucjonizowała życie seksualne całego kraju. Wszystko za pomocą jednej książki.

Reżyserem „Sztuki Kochania” była Marysia Sadowska, znana z filmów o tematyce kobiecej takich jak „Dzień Kobiet.” #sztukakochania #sztukakochaniafilm #marysiasadowska #wislocka

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Sztuka Kochania (@sztukakochania)

– Bardzo dobrze czuję się, kiedy mogę opowiedzieć historię jednostek buntujących się przeciw zastanemu systemowi i to jest moja tematyka – mówi reżyserka filmu, Maria Sadowska. Zawsze interesuje mnie jak jednostka znajduje w sobie siłę i odwagę, żeby pójść dalej pod prąd tłumowi. Myślę, że sama nie znalazłabym w sobie tyle energii, dlatego poprzez filmy wyrażam moją tęsknotę za bycie buntownikiem – dodaje Sadowska.

Plakat promujący film „Sztuka kochania” / fot. materiały prasowe

Plakat promujący film „Sztuka kochania” / fot. materiały prasowe

Na ekranie zobaczymy plejadę polskich aktorów. W rolę Stacha Wisłockiego, męża lekarki, wciela się Piotr Adamczyk, jej wielką miłość, Jurka, gra Eryk Lubos, przyjaciółkę, Wandę – Justyna Wasilewska. W filmie występują również Danuta Stenka, Karolina Gruszka, Borys Szyc, Wojciech Mecwaldowski, Arkadiusz Jakubik oraz Artur Barciś.

#sztukakochania #sztukakochaniafilm

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Sztuka Kochania (@sztukakochania)

Scenariusz filmu napisał Krzysztof Rak, który został uhonorowany wieloma nagrodami za scenariusz „Bogów“. Za zdjęcia odpowiadał Michał Sobociński, natomiast producentami filmu są Krzysztof Terej oraz Piotr Woźniak-Starak, twórcy spektakularnego sukcesu „Bogów”.

– Ten film to przede wszystkim historia niezwykłej postaci, którą poznajemy jako nieświadomą, niewinną, 20-letnią dziewczynę. Razem z nią przeżywamy pierwszą miłość, przyjaźń, rozczarowanie i smutek. Podążamy z nią drogą prowadzącą do świadomości i dojrzałości. Na naszych oczach główna bohaterka przechodzi niesamowitą transformację. W tym obrazie najważniejsze są emocje: tak te przedstawione na ekranie, jak i te, które przeżyją widzowie w kinie – mówi Krzysztof Terej.

Jednym z najistotniejszych zadań, jakie postawiła przed sobą Wisłocka, było spopularyzowanie wiedzy o kobiecym orgazmie. #sztukakochania #sztukakochaniafilm #michalinawislocka #wislocka

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Sztuka Kochania (@sztukakochania)

Za produkcję filmu odpowiada Watchout Productions. Koproducentami są: telewizja TVN S.A., Orange Polska S.A., Agora S.A. i Plast Service Pack. Film współfinansowany jest ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Dystrybucją zajmie się Next Film.

https://www.facebook.com/sztukakochaniafilm

 

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • ซี ฉัตรปวีณ์ ตรีชัชวาลวงศ์ 15 listopada, 2019

    … [Trackback]

    […] Find More on that Topic: miastokobiet.pl/magda-boczarska-jako-michalina-wislocka/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ