Wednesday, May 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Zaproszenie: Macy Gray w Polsce!

Zaproszenie: Macy Gray w Polsce!

Macy Gray już 7 marca wystąpi w Warszawie!

Artystka na swojej nowej płycie "Stripped" wraca do korzeni / fot. materiały prasowe

Już 7 marca w warszawskiej Stodole zagra Macy Gray, wielokrotna zdobywczyni nagrody Grammy. Obecnie głównie kojarzona z muzyką pop, sama uważa siebie za wokalistkę jazzową.

Artystka już 7 marca wystąpi w Warszawie / fot. materiały prasowe

Artystka już 7 marca wystąpi w Warszawie / fot. materiały prasowe

Zaczęła swoją karierę grając z zespołami jazzowymi. Na nowej płycie „Stripped” wydanej nakładem Chesky Records wraca do korzeni. Płyta jest składanką przearanżowanych piosenek, trzech zupełnie nowych utworów oraz 2 coverów. Macy wnosi do płyty „Stripped” intymny, wieczorowy, ciepły klimat.

Muzycy, którzy występują na „Stripped”są odpowiedzialni za aranżację piosenek. Gray spotkała ich po raz pierwszy, kiedy szukali nowego wokalisty. W skład zespołu wchodzą perkusista Ari Hoenig (Joshua Redman), trębacz Wallace Roney (Dizzy Gillespie, Miles Davis), gitarzysta Russell Malone (Diana Krall) i basista Daryl Johns. Zaczęli wspólnie nagrywać następnego dnia po spotkaniu, w kościele na Brooklynie, gdzie zagrali tylko do jednego mikrofonu. Nagranie płyty zajęło im jedynie 2 dni.

Nie ma tu żadnych dogrywek, czy remiksów, nie możemy wrócić i stworzyć jej na nowo, żeby mogła brzmieć lepiej”, mówi Gray. “Nie zdawałam sobie z tego sprawy, kiedy nagrywaliśmy. Pomyślałam: „Ok, wezmę ten materiał do domu, przesłucham i zobaczę czy coś z tego lubię. Odsłuchanie materiału to był dla mnie w pewnym sensie szok, ale świetnie się przy tym bawiłam”. Niecodzienna idea zrodziła się u współwłaściciela wytwórni, Normana Chesky.

„Stripped” jest 9 studyjnym albumem Gray. Pochodząca z Ohio wokalista zaczęła śpiewać, podczas studiów na Uniwersytecie w Południowej Californii.

Macy Gray zaprezentuje utwory z nowej płyty podczas koncertu w Warszawie, 7 marca 2017 roku.

Bilety w sprzedaży na www.stodola.pl i www.LiveNation.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ