Sunday, June 23, 2024
Home / Rozwój  / Rodzicielstwo  / Macierzyństwo i praca „Mamopracuj.pl!”

Macierzyństwo i praca „Mamopracuj.pl!”

Mamo, pracuj jeśli chcesz!

praca i macierzyństwo

Macierzyństwo może stać się dla kobiety wielką inspiracją, motywacją do zmiany, o czym mówią bohaterki filmu pokazującego w ciągu zaledwie minuty to, czym zajmujemy się na co dzień / fot. materiały prasowe

Macierzyństwo i praca? Czy to może się udać? Znamy odpowiedź na to pytanie! A z zasobów mamopracuj.pl, tylko w tym roku, skorzystało już milion kobiet! 

 

Nie jest dziś żadną tajemnicą, że łączenie życia rodzinnego z zawodowym bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów jest po prostu niemożliwe. 

 

A czy musimy wybierać? Nie! 

 

„Mamo Pracuj” powstało, by pokazać kobietom, że pogodzenie pracy z macierzyństwem nie jest łatwe, ale jest możliwe! Stworzyłyśmy przestrzeń, w której od 8 lat wspieramy kobiety w poszukiwaniu pracy pozwalającej łączyć życie rodzinne i zawodowe bez ponoszenia ogromnych emocjonalnych kosztów. Mozolnie wytyczamy ścieżki dla wszystkich kobiet, które nie chcą stać w miejscu, mają potrzebę rozwoju nie tylko w życiu rodzinnym.

 

Na portalu każdego dnia obalamy mity na temat pracy na etacie czy prowadzenia własnej działalności. Walczymy ze stereotypem, który mówi, że macierzyństwo to same wyrzeczenia. Nieprawda. 

 

Macierzyństwo może stać się dla kobiety wielką inspiracją, motywacją do zmiany, o czym mówią bohaterki filmu pokazującego w ciągu zaledwie minuty to, czym zajmujemy się na co dzień.

 

Tola, Justyna i Ewa, bohaterki naszego spotu są ambasadorkami wszystkich kobiet, które postanowiły zmierzyć się z codziennością bycia świetną mamą i dobrym pracownikiem. Nie chciały zostać w domu, szukały dla siebie drogi rozwoju, a to, że spotkały na swojej drodze „Mamo Pracuj”, pozwoliło im dostrzec nowe możliwości, przyjrzeć się sobie i zadecydować, czego tak naprawdę chcą od życia. 

 

 

 

Tylko w tym roku blisko milion kobiet skorzystało z naszej wiedzy i pomocy!

Na  www.mamopracuj.pl czytają porady, sprawdzają ogłoszenia dotyczące pracy, wyszukują pracodawców przyjaznych rodzicom na stworzonej przez nas liście pracodawców. Uczestniczą w spotkaniach, webinarach i specjalnych programach. Na naszych grupach facebookowych trwają ożywione, czasem i zacięte dyskusje na temat pracy, pomysłów na własny biznes. 

 

Jednak to, co dla nas najważniejsze, to silna społeczność kobiet, którą współtworzymy każdego dnia. To społeczność kobiet, które przede wszystkim się wspierają w tym niełatwym dla nich okresie. Podpowiadają, pomagają, dodają otuchy, motywują, bywa, że są jedynymi, które wierzą w powodzenie planów członkiń grup i ta wiara jest dla nich jak wiatr w żagle.

 

Każda kobieta, z którą się zetknęłyśmy, rozmawiałyśmy, to osobna i inna od poprzedniej, i kolejnej historia. Wszystkie mają jednak wspólny mianownik: mamę, która kocha swoje dzieci i która jest też ważna sama dla siebie, ma świadomość swojego potencjału.

 

Chcemy, by nasza działalność osiągnęła efekt kuli śnieżnej. By tak się stało, chcemy dotrzeć do jak najszerszego grona kobiet. Powiedzieć: 

 

Ty też możesz pracować, jeśli tylko chcesz i ta praca nie musi być wyrzeczeniem się tego, co dla ciebie ważne. 

 

Jeśli chcielibyście poznać bliższej kulisy naszej działalności, porozmawiać o sytuacji matek na rynku pracy, a także porozmawiać o roli pracodawców w tym procesie, zachęcamy do kontaktu: 

 

Agnieszka Czmyr-Kaczanowska  – agnieszka.kaczanowska@mamopracuj.pl tel. 503 104 507 

Joanna Gotfryd – joanna.gotfryd@mamopracuj.pl tel. 502 267 414 

Ewa Moskalik-Pieper – ewa.moskalik@mamopracuj.pl tel. 501 749 416 

 

Film został zrealizowany dzięki wsparciu uzyskanemu w Projekcie „MOWES- Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Krakowski Obszar Metropolitalny” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ