Sunday, June 23, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Zień: moda jak kalejdoskop

Zień: moda jak kalejdoskop

Specjalnie dla „Miasta Kobiet” Maciej Zień mówi, czym się różnią jego pokazy w Warszawie i Krakowie (Platinium Fashion Show)

zien portret

Kalejdoskop, nowa kolekcja Macieja Zienia, Platinium Fashion Night, fot. Miasto Kobiet

Specjalnie dla „Miasta Kobiet” Maciej Zień mówi, czym się różnią jego pokazy w Warszawie i Krakowie (15.06.2012, Platinium Fashion Show)

zien portret

Kalejdoskop, nowa kolekcja Macieja Zienia, Platinium Fashion Night, fot. Miasto Kobiet

Maciej Zień: W Krakowie ludzie reagują bardziej spontanicznie na to, co widzą i na pewno są mniej zepsuci, więc atmosfera jest przyjazna i miła. Bardzo lubię wyjazdowe pokazy, bo mam szansę spotkania z moimi klientkami spoza Warszawy, które mają mniejszy kontakt z moją modą. To dla mnie bardzo miłe doświadczenie.

Miasto Kobiet: W Krakowie można kupić Pana kolekcję?

Maciej Zień: W Krakowie nie, tylko w Warszawie i we Wrocławiu 

Miasto Kobiet: Co Pan chciał powiedzieć swoim pokazem o kobiecie?

Maciej Zień: Myślę, że to co zwykle – że kobieta jest zmysłowa i powinna pokazywać to co jest w niej najpiękniejsze.

OPINIE O KOLEKCJI ZIENIA „KALEJDOSKOP”
Dla mistrza nie była zbyt łaskawa Iwona Radwan-Sado, stylistka, dziennikarka, producentka pokazów mody, która 7 lat temu zorganizowała pierwszy pokaz Zienia w Krakowie 

„Ja tę kolekcję już widziałam, więc mnie nie zaskoczył. Ale uważam, że kolekcja finałowa powinna być bardziej haute couture, bardziej wow, bardziej spektakularna, żeby było widać, że przyjechał wielki projektant. Ewa Minge, którą uważamy za tandeciarę, ma przynajmniej to do siebie, że jak ma finałowe wyjście to potrafią pióra i perły iść przez cały wybieg. Dzisiaj oczekiwałam od Maćka, że to nie będzie takie chodzenia, tylko pokaże to, co pokazał  w Warszawie, a nie pokazał tutaj. I trochę jako widz czuję się rozczarowana. Ale cóż  Zień jest wielki, jest pierwszy, największy, póki co tak wszyscy o nim mówią i mnie tylko z politycznej poprawności nie wypada zaprzeczyć, natomiast tylko z tego powodu. Dodam, że najładniej prezentowała się Ada Fijał, w czerwonej sukience Macieja Zienia” – powiedziała po pokazie Platinium Fashion Night Iwona Radwan-Sado

Zobacz, co powiedziała Iwona Radwan-Sado o pozostałych projektantach

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ