Sunday, May 19, 2024
Home / Inne  / Fotogaleria  / Maciej Zień w kościele św. Augustyna – pokaz kolekcji na lato 2014 (zdjęcia)

Maciej Zień w kościele św. Augustyna – pokaz kolekcji na lato 2014 (zdjęcia)

Maciej Zień uwielbia zaskakiwać: jego oryginalne kreacje podbiły szturmem światowe wybiegi, a kolekcje płytek tworzone dla marki Tubądzin okazały się aranżacyjnym przebojem. Tym razem pokaz odbył się w

Maciej Zień uwielbia zaskakiwać: jego oryginalne kreacje podbiły szturmem światowe wybiegi, a kolekcje płytek tworzone dla marki Tubądzin okazały się aranżacyjnym przebojem. Projektant dba także o nietuzinkową oprawę swoich pokazów. Po stylizowanym na zamglony, jesienny las Torwarze czy wielopoziomowym parkingu w sercu miasta przyszedł czas na… kościół św. Augustyna w Warszawie.

Pokaz kolekcji Wiosna/Lato 2014 Macieja Zienia

Zdjęcie 1 z 6

fot. Marcin Palicki/ZOOM

Kolekcja „Jestem” przenosi twórczość Macieja Zienia w nowe obszary. W pierwszym odbiorze wydawałoby się, że bardzo odległe jego estetyce, ale są to tylko pozory.

Widać zmianę, która wydarzyła się w jego sposobie postrzegania nowoczesnej kobiety, jednak wciąż jest to kobieta silna, świadomie kreująca swój wizerunek. Patrząc na kolekcję w całości, pierwsze skojarzenie przywodzi na myśl odległe podróże, tym razem nie są to Paryż czy Mediolan, a coś bardziej nieznanego, można zaryzykować stwierdzenie podróż życia, wyprawa w przyszłość.

Mamy okazję obserwować niepokojącą konstelację, zbiór kreacji jako gwiazd, gdzie każda ma inną energię i światło, podobnie jak kobieta ubierana przez Macieja Zienia, każda jest inna i wyjątkowa.

Zień to nadal perfekcyjnie wykonane suknie z najlepszych materiałów, jednak ze zwiewnych, muślinowych sukienek pełnych romantyzmu niewiele pozostało. Dziś muślin w jego kolekcji to kryształowa organtyna czy nylonowa siatka, które pewnie i bez udawanej skromności połyskują złotem, srebrem i czernią, jak gdyby zostały dotknięte promieniami Słońca.

Sztywna, lakierowana skóra w spódnicach szczyci się swoją powierzchnią i pozuje z odrobiną arogancji sprawiając, że sylwetka staje się bardziej monumentalna, posagowa. Zestawiona z jedwabnym topem, który niczym odrębna galaktyka wypełniona kryształami Swarovskiego wspólnie dają efekt futurystycznej elegancji.

Mamy tu eksplozję kamieni Swarovskiego, które błyszczą dyskretniej, jakby zostały przykryte gwiezdnym pyłem, ujęte w zdecydowane i geometryczne wzory momentami wyglądają jak szereg przycisków w promie kosmicznym.

Elegancja i kobiecość to wciąż najważniejsze cechy dla projektów Macieja Zienia, niewątpliwie jednak jest to ich nowe oblicze pełne imponujących form i konstrukcji, które sugerują, jak ma wyglądać kobieca ekskluzywność obecnie i w przyszłości.

Nie można oprzeć się wrażeniu, że na oczach odbiorcy Zień z premedytacją zderzył ze sobą co najmniej dwie galaktyki, dwa światy, materialny i duchowy, dlatego nie bez przyczyny w kolekcji pojawiają się dwa istotne kolory, zieleń i błękit.

Nie jest to kwestia przypadku, a swoista dojrzałość i świadomość tego w jakim kierunku Projektant chce rozwijać swoją markę oraz w jaki sposób pragnie inspirować swoją muzę czyli kobietę.

Wygląda na to, że Maciej Zień ma wciąż bardzo dużo do powiedzenia i głowę pełną pomysłów. Z niecierpliwością czekamy na kolejne, kreatywne projekty: tak w świecie mody, jak i aranżacji wnętrz.(źródło: materiał prasowy)

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ