Sunday, July 14, 2024
Home / POLECAMY  / Maciej Musiałowski zwlekał do ostatniej chwili. Czy będzie reprezentował Polskę na Eurowizji?

Maciej Musiałowski zwlekał do ostatniej chwili. Czy będzie reprezentował Polskę na Eurowizji?

Zainspirowało go

maciej musiałowski

Mciej Musiałowski / fot. Marcel Gąska

– Ballada najlepiej opisuje to, co przeżywałem w ostatnim czasie. Zaś aranżacja utworu z orkiestrą była w mojej głowie odkąd pierwszy raz zagrałem tę melodię – mówi Maciej Musiałowski, który 18 minut przed upływem czasu, zdecydował się zgłosić do tegorocznego konkursu Eurowizji. Muzyk i aktor chce reprezentować Polskę z piosenką „Daj mi jakiś znak”. Kiedy ją usłyszymy?

 

Maciej Musiałowski kandydatem do Eurowizji 2024

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Musialowski (@musialowskimaciej)

 

Myślałem o tym od zawsze, fascynuje mnie perspektywa reprezentowania Polski na arenie europejskiej i światowej. Jest to przepiękny konkurs który jednoczy muzyków z całego świata

– powiedział aktor znany z „Hejtera” o chęci udziału w kontrowersyjnym festiwalu.

Musiałowski zdradził, że inspiracją do napisania konkursowej piosenki był zawód miłosny:

Konkurs eurowizji zgrywa się z czasem, w którym jestem gotowy opowiadać o emocjach i doświadczeniach przez swoją płytę, która powstaje. Inspiracją do tekstu utworu było, jak można się domyślić – złamane serce.

Piosenkę „Daj mi jakiś znak” usłyszymy dopiero 22 lutego 2024, kiedy odbędzie się oficjalna premiera. Póki co wiemy jedynie, że utwór skomponowali i zaaranżowali: Maciej Musiałowski, Wojtek Urbański, Patryk Kraśniewski oraz Krzysztof Falkowski. Słowa do piosenki Maciej Musiałowski napisał wraz z Mimi Wydrzyńską.

Nagrań dokonano w Studio S2 oraz S3 Polskiego Radia. W nagraniach udział wzięli najzdolniejsi polscy instrumentaliści, związani z UMFC oraz soliści – Emil Reinert i Konstancja Śmietańska.

 

Może też cię zainteresuje:
Kim jest Blanka Stajkow?

 

Aktor, muzyk, właściciel zamku

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Zamek w Domanicach (@domanicecastle)

O artyście zrobiło się głośno pod koniec grudnia 2022 roku, kiedy postanowił spełnić inne marzenie. Aktor kupił XVIII-wieczny pałac w Domanicach. Deklarował publicznie, że będzie dbał o zabytkową nieruchomość i obietnic dotrzymuje:

W 2024 roku planuję trasę koncertową mojego pierwszego albumu. Zaśpiewam też gościnnie w kilku projektach moich przyjaciół, więc ten rok na pewno nazwę w pełni prześpiewanym rokiem. Pracuję także nad jednym filmem oraz przez Fundację Rodziny Musiałowskich zorganizuję kolejną edycję Festiwalu Sztuk Zjednoczonych, a także mniejsze imprezy towarzyszące w Zamku Domanice.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ