Wednesday, July 24, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Maciej Musiałowski – o nim jest teraz głośno!

Maciej Musiałowski – o nim jest teraz głośno!

Czy 2020 będzie jego rokiem?

Sala samobójców. Hejter

Maciej Musiałowski pojawi się w kinach jako bohater nowego filmu Jana Komasy „Sala samobójców. Hejter" / fot. Jarosław Sosiński

Jako dziecko występował w popularnym, dziecięcym zespole „Fasolki” i szkolnym chórze „Tutti Cantamus”. Już wtedy dostrzeżono jego talent muzyczny. Teraz ma 26 lat i jego kariera rozwija się w zawrotnym tempie. Śpiewa, gra w filmach i serialach, występuje na deskach teatru i debiutuje na dużym ekranie – kim jest ten utalentowany chłopak? Za dwa dni zobaczymy go w innej odsłonie. Maciej Musiałowski pojawi się w kinach jako bohater nowego filmu Jana Komasy „Sala samobójców. Hejter”

 

 Od szkolnej sceny do wielkiego ekranu

Młody aktor urodził się 5 grudnia 1993 roku w Warszawie. Ma trzech braci, którzy także zajmują się muzyką. Został dwukrotnie nagrodzony na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i czterokrotnie za rolę w spektaklu „Diabeł, który…”. Dwa lata temu ukończył studia aktorskie w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Wielki rozgłos zyskał dzięki popularnemu serialowi „Druga szansa”, w którym gra u boku Małgorzaty Kożuchowskiej i Bartłomieja Świderskiego. Wystąpił też w programie „Ameryka Express”, razem ze swoją koleżanką, Anną Małysą. Na swoim koncie ma udział w takich filmach, jak: „Soyer”, „Czuwaj”, „Tsantsa”, „Fascinatrix” i serialu „Ultraviolet”.

Świeża krew w świecie aktorskim

https://www.instagram.com/p/B8bKbOMFLzJ/

Rok 2020 jest zdecydowaniem rokiem Maćka. Na kalendarzach dopiero marzec, a już mamy informacje o czterech nadchodzących premierach z jego udziałem. Efekty pracy młodego aktora mogliśmy zobaczyć już wczoraj, bo właśnie wtedy TVN wyemitował pierwszy odcinek nowego serialu „Kod genetyczny”. Ale Musiałowski nie zwalnia tempa, bowiem już w tym roku ma pojawić się na ekranach kin w dwóch filmach – „Kryptonim przypadek” w reżyserii Macieja Dutkiewicza i „Osiedle polskich skrzydeł” Michała Wnuka. W tym drugim Maciek wciela się w rolę głównego bohatera, utalentowanego i przedsiębiorczego Karola.

kod genetyczny

Karolina Gruszka i Maciek Musiałowski/kadr z serialu TVN „Kod genetyczny”/fot.materiały prasowe

Jednak najwięcej zainteresowania wzbudza jego udział w filmie „Sala samobójców. Hejter” Jana Komasy. Reżyser chyba wszystkim znany, twórca „Bożego Ciała”, które otrzymało nominację do Oscara i 11 Polskich Nagród Filmowych. Tym bardziej ciekawi i intryguje wybór Maćka na główną postać filmu. W jednym z wywiadów młody aktor tak wspomina pracę z reżyserem:

Janek był dla mnie wielkim wsparciem. Przed wejściem na plan i podczas zdjęć był cały czas blisko mnie. Praca z nim była tak komfortowa, że aż niebezpieczna. Rozpieszczająca. Dbaliśmy o siebie, w wolne dni chodziliśmy do restauracji, wysyłaliśmy się na masaże, bez końca wymyślaliśmy nowe i nowe rozwiązania i pomysły. Ten plan bardzo dużo mnie nauczył.

Maciek bardzo rzetelnie przygotowywał się do swojej roli, bo, jak sam wspomina, schudł 7 kilo, spacerował po ulicach, by znaleźć sposób poruszania się swojego bohatera i uczęszczał na zajęcia z prawa, tak jak jego filmowa postać. Jesteście ciekawi jak sobie poradził?

Niebanalny profil na instagramie

https://www.instagram.com/p/B6mrA1TlRUj/

https://www.instagram.com/p/BnB8l4MHi46/

Maćka Musiałowskiego można znaleźć na instagramie pod nazwą @musialowskimaciej, gdzie zgromadził już niemałą liczbę 64 tys. obserwujących. Gdybym trafiła na jego profil nie wiedząc kim jest, pomyślałabym, że to jakiś fashionista – zdjęcia w ciekawych, nieszablonowych ubraniach, fotki z Nowego Jorku z torbą Gucci w ręce, zbliżenia na akcesoria i dodatki. Nie znajdziecie tam pozowanych selfie czy sponsorowanych postów. Maciek na swoim instagramowym koncie pokazuje część swojej codzienności, część swojego życia. Sposób przedstawienia dość oryginalny i nietypowy. Ale może właśnie taki jest właściciel profilu? Artysta podążający własną ścieżką, charakterystyczny i niebanalny. Poza modowo-artystycznymi zdjęciami, Maciek często wrzuca fotki swojego psa –towarzysza w typie owczarka niemieckiego, a także zapowiedzi filmów i seriali – warto obserwować, by być na bieżąco.

Katarzyna Winiarska

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ