Tuesday, June 18, 2024
Home / Kariera  / MacBook do pracy – zalety korzystania

MacBook do pracy – zalety korzystania

MacBook do pracy w biznesie, handlu, czy przy obróbce zdjęć. Sprawdź, jaki model wybrać dla siebie

mc book na biurku i szarym tle

Sprawdź, jakie cechy wyróżniają sprzęty z nadgryzionym jabłkiem / fot. Pexels

Przy wyborze odpowiedniego narzędzia do pracy, wiele osób decyduje się na MacBooka. Ten popularny laptop marki Apple oferuje wiele zalet, które sprawiają, że staje się on niezastąpionym towarzyszem w codziennych zadaniach zawodowych. Jakie dokładnie cechy wyróżniają sprzęty z nadgryzionym jabłkiem? Skupimy się na nich w poniższej części artykułu

 

Dwie wersje MacBook’a do wyboru

Osoby zainteresowane zakupem sprzętu z serii nadgryzionego jabłka, mogą wybierać spośród dwóch modeli MacBook’ów – Air i Pro. Obie wersje dopasowane są do różnych potrzeb użytkowników. Czym się od siebie różnią?

MacBook Air – bardzo lekki o niewielkich wymiarach, dzięki czemu łatwo zabierać go na spotkania biznesowe i do pracy w każdym, dowolnym miejscu. Wyróżnia go pojemna pamięć i bardzo wydajna bateria. Przyda się studentom, dziennikarzom, handlowcom i wszystkim osobom poszukującym lekkiego i mobilnego sprzętu.

MacBook Pro – jest cięższy, jednak wyróżniają go świetne możliwości graficzne i niebywała wydajność, co na pewno sprawdzi się u osób zajmujących się profesjonalną obróbką zdjęć i filmów, ale także u graczy, programistów i montażystów. Nowy MacBook Pro M2 wyróżnia się matrycą Liquid Retina XDR z odczuwalnie wyższym kontrastem, świetnym odwzorowaniem barw i głębią czerni.

 

Może też cię zainteresuje:
Cyfrowy nomadyzm – trend, który zmieni świat?

 

Dlaczego warto postawić na MacBooka?

Powyższe zalety to nie wszystko, co jest w stanie zaoferować firma Apple w przypadku swoich MacBook’ów. Warto wspomnieć jeszcze o kilku aspektach.

  • Nowy chip M2 – wprowadzenie własnego procesora M1, było przełomowe dla firmy Apple. MacBook Pro mógł być wykorzystywany do jeszcze bardziej wymagającej pracy. Dziś do dyspozycji są jeszcze mocniejsze MacBooki wyposażone w nowy chip M2, który jest jeszcze bardziej energooszczędny i szybszy, mimo pracy na różnych aplikacjach jednocześnie.
  • Chip M2 zapewnia MacBookowi o prawie 50% wyższą przepustowość pamięci niż w przypadku M1. Dodatkowo urządzenie może wykonywać bardziej obciążające je zadania, jednocześnie zużywając niewiele energii. Wszystko, dzięki większej pamięci podręcznej i ulepszonym rdzeniom wydajności. MacBook Pro M2 sprawdzi się w branży graficznej, programistycznej, video i foto.
  • Mnogość przydatnych aplikacji – w sklepie App Store dostępnych jest aż 235 tys. aplikacji przydających się do pracy, a nawet do wykonywania codziennych zadań. Do dyspozycji jest m.in. Microsoft 365, Everhour, CleanShot X, Google WorkSpace i o wiele więcej. Przydatny jest również Pęk Kluczy, czyli aplikacja systemowa, której nie trzeba dodatkowo instalować, a pozwala na bezpieczne przechowywanie danych do kont i haseł.
  • Praca cały dzień bez ładowania – wybierając 16-calowego MacBooka Pro z chipem M2 Max, można liczyć na 22 godziny pracy bez przerwy na ładowanie.
  • Bezpieczeństwo – sprzęty od firmy Apple są jednymi z najbezpieczniejszych na świecie. Apple projektuje swoje urządzenia z myślą o zachowaniu prywatności użytkowników, ochronie przed wirusami i szkodliwym oprogramowaniem. Dzięki blokadzie Touch ID dostęp do informacji ma tylko użytkownik. MacOS oferuje również funkcję FileVault, która umożliwia szyfrowanie całego dysku twardeg. MacBooki Pro wyposażone są też w Secure Enclave, specjalny procesor dedykowany do zabezpieczania danych biometrycznych
  • Synchronizacja z innymi sprzętami Apple – MacBook’i mogą współpracować z innymi urządzeniami Apple. Dzięki temu zyskuje się wyższy komfort pracy, ponieważ można odbierać połączenia i wiadomości na każdym sprzęcie i płynnie przechodzić pomiędzy poszczególnymi urządzeniami dzięki funkcji Continuity. Użytkownik może szybko udostępniać multimedia za pomocą funkcji AirDrop i wyświetlacz zawartość z innego urządzenia dzięki AirPlay.
  • Trwałość – MacBook’i są znane z solidnej konstrukcji i wysokiej jakości materiałów. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne i zaprojektowane tak, aby służyły przez wiele lat.
  • Wysokiej jakości wyświetlacze – sprzęty te są wyposażone w wyświetlacze Retina o wysokiej rozdzielczości, które oferują niesamowitą ostrość i kolorystykę. To ważne, jeśli pracujesz z grafiką, edytujesz wideo lub po prostu potrzebujesz precyzyjnego wyświetlania danych.
    Do prostszych, ale i wymagających zadań – MacBooki są popularne wśród profesjonalistów, w tym grafików, projektantów, programistów i innych specjalistów.

Jakie nowe modele oferuje dziś firma Apple?

MacBook’i Air 13 i 15 są superlekkie, a ich grubość wynosi ok. 1 cm. Dostępne są w czterech atrakcyjnych kolorach i mogą pracować do 18 godzin na jednym ładowaniu. Wyposażone w wyświetlacz Liquid Retina wyświetlają miliard kolorów i oferują 2-lepszą rozdzielczość od laptopów PC.
MacBook Pro 14- i 16-calowy dostępny jest z chipem M2 Pro i M2 Max. Pierwszy z nich może pracować nawet do 18, a drugi do 22 godzin na jednym ładowaniu. Model MacBook Pro z chipem M2 Pro, dostępny tutaj https://lantre.pl/komputery-apple-mac/macbook-pro/macbook-pro-14-365.html, oferuje nawet 19-rdzeniowe GPU, 32 GB zunifikowanej pamięci RAM, 200 GB/s przepustowości pamięci, obsługę dwóch zewnętrznych wyświetlaczy i odtwarzanie nawet 23 strumieni wideo Pro Res 4K.

MacBook Pro z chipem M2 Max, z którym można zapoznać się na tej stronie https://lantre.pl/komputery-apple-mac/macbook-pro/macbook-pro-16-78.html, oferuje użytkownikowi nawet 38-rdzeniowe GPU, 96 GB zunifikowanej pamięci, 400 GB/s przepustowości, obsługę czterech wyświetlaczy zewnętrznych i odtwarzanie nawet 10 strumieni wideo ProRes 8K. Wystarczy więc porównać oba te modele i wybrać idealny dla siebie.

Prawdopodobnie, nie ma dziś na rynku lepszych sprzętów od tych, które oferuje firma Apple. Nie dość, że użytkownik zyskuje niezwykle wydajny sprzęt przyjazny w obsłudze, to jeszcze może liczyć na jego niezawodność i długą żywotność oraz stylowy design.

źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ