Thursday, February 22, 2024
Home / Moda  / Design  / W jaki sposób lustro może odmienić aranżację łazienki?

W jaki sposób lustro może odmienić aranżację łazienki?

Trudno sobie wyobrazić łazienkę bez lustra. Patrzymy na nie każdego dnia, więc dobrze, by jego wybór był przemyślany.

Lustro to użyteczny i piękny gadżet. Dobrze, by było przemyślanym wyborem / fot. materiały prasowe

Lustro jest nieodzownym elementem każdej łazienki. Codziennie przeglądamy się w nim, sprawdzając swój wygląd, ale nie tylko. To również piękny gadżet, który zdobi wnętrza, wprowadzając istną magię do pomieszczenia. W jaki sposób lustro może zmienić całą aranżację?

Lustro to użyteczny i piękny gadżet. Dobrze, by było przemyślanym wyborem / fot. materiały prasowe

Lustro to użyteczny i piękny gadżet. Dobrze, by było przemyślanym wyborem / fot. materiały prasowe

Dekoracyjne lustra łazienkowe

Lustra do łazienki to wyjątkowe akcesoria. Tak samo, jak nie wyobrażamy sobie pokoju kąpielowego bez wanny lub prysznica czy też umywalki, tak samo nie wyobrażamy sobie łazienki bez tego elementu, który spełnia zarówno funkcje praktyczne, jak i dekoracyjne. Jeżeli zdecydujemy się na lustro łazienkowe w bogato zdobionej ramie w stylu barokowym, to nawet najprostsze pomieszczenie nabierze wyjątkowego, królewskiego wręcz charakteru. Pomysłów na aranżację lustra w łazience jest wiele i w zasadzie każdy właściciel mieszkania może dopasować je do swojego gustu.

Drewniana rama pomalowana na biało, w niezwykle kobiecym stylu prowansalskim, lustro z ramą, w której umieszczono żarówki w stylu garderoby gwiazdy operowej, czy też klasyczne, metalowe lustro nawiązujące do stylistyki loftów: pomysłów jest naprawdę wiele. Najważniejsze, aby lustro trafiało w gust właścicieli i sprawiało, że codzienne patrzenie na swoje odbicie będzie prawdziwą przyjemnością.

Oświetlenie lustra łazienkowego

Oświetlenie lustra w łazience jest niezwykle ważną sprawą. To w tym miejscu wiele kobiet wykonuje codzienny makijaż, układa włosy i przegląda się, sprawdzając swoją stylizację, więc jakość odbicia musi być naprawdę nienaganna. W niewielu łazienkach są okna, dlatego stosunkowo rzadko możemy cieszyć się w nich światłem dziennym. Warto posiłkować się profesjonalnym oświetleniem, przy którym wykonamy perfekcyjny makijaż i nie tylko. Lustra łazienkowe z oświetleniem dostępne są między innymi w ofercie polskiego producenta – KOŁO: http://www.kolo.com.pl/produkty/meble-i-inne/lustra-i-szafki-z-lustrem. Ciekawą opcją jest oświetlenie typu LED lub specjalne żarówki umieszczone na górze oraz po bokach lustra, najlepiej ze zintegrowanym włącznikiem ukrytym w obudowie.

Szafki łazienkowe z lustrem

Praktyczne rozwiązanie typu dwa w jednym to szafka łazienkowa z lustrem. Umieszczenie tafli lustra na drzwiczkach płaskiej szafki zamontowanej bezpośrednio do ściany sprawi, że zyskamy dodatkową przestrzeń, w której będziemy mogli ukryć osobiste drobiazgi, takie jak leki, środki higieny intymnej lub kosmetyki. Schowane w szafce za lustrem nie tylko będą bezpiecznie ukryte przed wzrokiem gości, ale także zawsze będą znajdowały się pod ręką.

Wybierając lustro do łazienki warto pamiętać, że dzięki zastosowaniu dużej, jednolitej tafli możemy optycznie powiększyć przestrzeń. Jeżeli tylko możemy sobie na to pozwolić, poświęcenie jednej ściany w całości na duże lustro będzie z pewnością udaną aranżacją.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ