Monday, April 22, 2024
Home / Inne  / Fotogaleria  / Łukasz Jemioł na FashionPhilosophy Fashion Week Poland

Łukasz Jemioł na FashionPhilosophy Fashion Week Poland

W ramach dziewiątej edycji łódzkiego tygodnia mody FashionPhilosophy Fashion Week Poland 18 października, swoją nową kolekcję BASIC zaprezentował Łukasz Jemioł.

W ramach dziewiątej edycji łódzkiego tygodnia mody FashionPhilosophy Fashion Week Poland 18 października,  swoją nową kolekcję BASIC zaprezentował Łukasz Jemioł. Pokaz odbył się w Alei Projektantów, znajdującej się na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Łukasz Jemioł na FashionPhilosophy Fashion Week Poland

Zdjęcie 1 z 16

fot. Łukasz Szeląg

W nowej kolekcji Łukasz Jemioł BASIC obok charakterystycznych dla tej linii miękkich i wygodnych ubrań na co dzień, znalazły się także limitowane T-shirty, inspirowane pięcioma bohaterami kultowych kreskówek Warner Bros. To efekt współpracy projektanta z legendarną amerykańską wytwórnią filmową.

Łukasz Jemioł jako jedyny polski projektant mody obecnie współpracuje z Warner Bros. Consumer Products.

[Not a valid template]

Zaproszenie do tego projektu przyjąłem z entuzjazmem i bez zastanowienia. To dla mnie naprawdę duże wyróżnienie. Warner Bros. to legenda kinematografii, za Wytwórnią stoi wspaniała historia i wielu bohaterów dużego i małego ekranu, którzy mimo upływu czas wciąż pozostają w zbiorowej świadomości. Cieszę się, że kilku z nich pojawiło się w moich projektach.

W kolekcji znalazły się wybrane przez projektanta, znane wszystkim postacie z kreskówek oraz filmów Warner Bros.: Batman, Superman, Struś Pędziwiatr i Kojot oraz Królik Bugs. Możliwość zapoznania się z grafikami Warner Bros. była fascynującą przygodą. To niesamowity dorobek artystów grafików z całego świata. Jestem dumny, że mogłem się nimi inspirować tworząc tę kolekcję.

Grafiki Warner Bros. znalazły się na koszulkach, jednak pozostała część kolekcji także nawiązuje do kultowych postaci. Kolekcja inspirowana Batmanem to rzeczy rozbudowane, wśród nich znajdują się obszerne peleryny i płaszcze. W tej sekwencji projektant zestawił ze sobą różne odcienie czerni oraz tkaniny o odmiennej fakturze. W sekwencji inspirowanej postacią Supermana dominują szarość, miedź oraz elektryzująca czerwień. Kolekcja inspirowana Królikiem Bugsem, Strusiem Pędziwiatrem oraz Kojotem utrzymana jest w kolorystyce szarości, bieli i niebieskości.

Jak zawsze w kolekcji Łukasz Jemioł BASIC dominują naturalne, miękkie i luksusowe materiały – mieszanki wełny, bawełny i jedwabiu, poddane specjalnej obróbce zyskały niepowtarzalny charakter, który sprawia, że projektów Łukasza Jemioła nie można pomylić z innymi.

Dopełnieniem całości show była, jak zawsze u projektanta, muzyka, która nawiązywała do charakteru kolekcji. Każdy utwór oddawał energię danej sekwencji.

Trzecia odsłona kolekcji Łukasz Jemioł BASIC, choć wzbogacona nową formułą, pozostaje wierna filozofii marki. Całość jest utrzymana w nowoczesnym, miejskim klimacie. Wszystkie rzeczy z kolekcji idealnie nadają się do noszenia na co dzień. Można dowolnie miksować je i zestawiać z innymi częściami garderoby. Niektóre jej odsłony świetnie sprawdzą się również w bardziej eleganckich, wieczorowych stylizacjach.

Nowa kolekcja ŁUKASZ JEMIOŁ BASIC to wyjątkowe ubrania dla wyjątkowych ludzi. Łączy w sobie światowe trendy z najwyższą jakością i maksymalną wygodą. To kolejny wielki sukces jednego z najlepszych polskich projektantów i doskonała wizytówka mody made in Poland.(źródło: materiał prasowy)

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ