Tuesday, March 5, 2024
Home / Kultura  / Wydarzenia  / Kobieto! Weź gitarę i ruszaj na Lucciola Ladies Rock Camp!

Kobieto! Weź gitarę i ruszaj na Lucciola Ladies Rock Camp!

Nie zastanawiaj się dłużej, tylko zapisz się na kolejny obóz Lucciola. Pokaż, że dziewczyny mogą więcej!

lucciola obóz muzyka gitarzystki rock

Lipiec będzie należał do rockowych dziewczyn! / fot. rockcamp.com.pl

Wakacje tuż tuż, więc spieszymy z kolejną porcją informacji o nadchodzących wydarzeniach!

lucciola obóz muzyka gitarzystki rock

Lipiec będzie należał do rockowych dziewczyn! / fot.Basia Budniak

Wakacje tuż tuż, więc spieszymy z kolejną porcją informacji o nadchodzących wydarzeniach!

Basistka legendarnego zespołu PRL, założycielka i basistka zespołu Translola, organizatorka Festiwalu Kobiecego Transsmisja oraz obozów rockowych dla nastolatek (Karioka) i kobiet dorosłych (Lucciola), Ewa Langer, zawsze wychodziła z założenia, że świat byłby piękniejszy, gdyby więcej kobiet zajmowało się muzyką. Ba! Gdyby ją tworzyły. Tak narodził się pomysł na stworzenie Lucciola Ladies Rock Camp. To nie tylko muzyka, ale nieoceniona wspólnota kobiet mających wspólny cel i spotykających się na artystycznej drodze. Ewa Langer podkreśla, że w czasie Luccioli chodzi nie tylko o grę na instrumentach, ale o tworzenie zespołu i tego, co się z nim wiąże, wymyślanie nazwy, pisanie tekstów, komponowania piosenek.

Już w lipcu, w otoczce pełnego słońca i wyśmienitej letniej aury (a mamy nadzieję, że właśnie taka będzie) odbędzie się trzecia edycja obozu dedykowanego dziewczynom w wieku od 18 do 98. Również dla tych, które nigdy w życiu nie trzymały jeszcze gitary elektrycznej. Co szykują dla was organizatorki tym razem? Jak zawsze dawkę pozytywnej energii połączonej z dobrą muzyką! Będziecie mogły nauczyć się grać na gitarze, basie, perkusji, podszkolić swój wokal.

O wysoki poziom prowadzonych zajęć zadbają najlepsze trenerki, między innymi Małgorzata Tekiel, pierwsza rockowa basistka na polskiej scenie; Nela Gzowska, związana z zespołem Kobiety gitarzystka z wrodzonym darem nauczania; Hilary Binder, Amina Dargham , a także Agata Bargiel.

Zajęcia będą prowadzone dla grupy początkującej i zaawansowanej. Oprócz nauki gry na instrumentach i warsztatów wokalnych przewidziane są też zajęcia z pisania tekstów, improwizacji, podstaw aranżacji. W trakcie obozu powstanie kilka zespołów, które zaprezentują swój repertuar w czasie koncertu finałowego.

Całe wydarzenie zaplanowano na dni 17-24 lipca. Gdzie? W Nowicy w Beskidzie Niskim. Jesteś zainteresowana? Szczegóły znajdziesz TUTAJ, a zapisu możesz dokonać klikając TU.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ